1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Uğur Dündar: Ölüm tehdidi alıyorum
Uğur Dündar: Ölüm tehdidi alıyorum

Uğur Dündar: Ölüm tehdidi alıyorum

Usta Gazeteci Uğur Dündar, ölüm tehdidi aldığını açıkladı. İşte haberin detayları;

A+A-

Gazeteci – yazar Uğur Dündar kendisine gelen ölüm tehditlerini bugünkü köşe yazısında ifşa etti.

Binlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın ile ilgili yaptığı haberin ardından ölüm tehdidi aldığını açıklayan Uğur Dündar bu ölüm tehditlerinden birini köşe yazısında ifşa etti ve dikkat çeken ifadeler kullandı. Öte yandan Dündar, daha önce de defalarca ölüm tehdidi aldığını söyledi. Dündar, ilk olarak 1970’li yıllarda ölüm tehdidi aldığını açıkladı.

İşte Uğur Dündar'ın "Ölüm tehdidi!.." başlıklı  bugünkü yazısı şöyle ve  tehditler:

“Senin cezan bu vatan millet adına kesilecek. Beni yok yere engelleyip arkamdan atıp tutmalarının cezasız kalacağını sanıyorsun değil mi? Büyük yanılgı, barınaktaki köpekler bile yemlenirken sıraya giriyor örnek al sende sıranı bekle kansız!”

Virgülüne dokunmadan aktardığım tehdit ve hakaret dolu bu Twitter mesajı, “Çiftlikbank” dosyasını açıp, “Tosuncuk” Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki malikanesi, yatı ve Ferrari arabasıyla, New-York'taki milyon dolarlık dairesini belgeleri ve görüntüleriyle ortaya çıkarmamdan hemen sonra geldi.

@UmeyrFreezer profil adresini kullanan kişinin tehdit mesajını yargıda hesap sormak üzere sakladım.

Çiftlikbank haberlerimin ardından düşündürücü gelişmeler oldu. O güne kadar Interpol'ün arananlar listesinde adı bulunmayan Mehmet Aydın, “en çok aranan kişilere” dahil edildi.

Türkiye'de de bu vurgun zincirinin sosyal medya sorumlusu olduğu öne sürülen Umeyr Karakoç adlı kişi gözaltına alındı. Karakoç'un sarı sendikalardan birinin şube başkanlığını yapan ve Üsküdar Belediyesi'nde şef olarak çalışırken ayrılıp, Çiftlikbank'a genel müdür olan babası Niyazi Karakoç da hakkında yakalama kararı çıkarılanlar arasında.

Umeyr Karakoç'la ilgili haberleri okurken @UmeyrFreezer'in fotoğrafına baktım. Aaaa ikisi de aynı değil mi?..

Bunun üzerine ben de şu mesajı yazdım:

“Meslekte 50'nci yılım. Bu 50 yılda beni kimler, niçin tehdit ettiler? Kimler neden öldürmek istediler? Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu olan bu ahlaksız tıfılın güldüren tehdidinin hatırlattıklarını hafta içinde yazacağım. Gerilim filmi senaryosu gibi okuyacaksınız!..”

Sevgili okurlarım,

Meslek hayatımda ilk ölüm tehdidini, 70'li yıllarda aldım. Soğuk savaş sürecinde hedef ülke konumundaki Türkiye'mizde emperyalizm sağ sol çatışması çıkarmış, hemen her gün karşıt görüşteki gençlerimiz birbirini vurmaya başlamıştı. İşte o kan ve ölüm dolu günlerde hazırladığım bir haberin sonunda büyük mizah ustası Müjdat Gezen'li bir parodi yer almıştı. Müjdat bir silah ve sigara kaçakçısını canlandırıyor, benim “Bulgaristan'dan teknelerle getirdiğiniz kaçak silahlarla sigaraları nereden çıkarıyorsunuz” soruma, haritada Trakya'nın Karadeniz kıyılarındaki bazı noktaları göstererek “Buralardan” cevabını veriyordu.

Programdan sonra çok ciddi tehdit telefonları gelmiş, Müjdat'a ulaşan bir ihbara göre; kaçakçılar bizi vurmak için peşimize düşmüşlerdi. Çünkü haritada gösterdiği yerler kaçakçıların gerçekten çıkarma yaptıkları noktalarmış!..

Bu meslek hayatımda aldığım ilk ölüm tehdidiydi.

O günden bu yana sayısını unuttuğum kadar çok ölüm tehdidi aldım, ayrıca zamanla tüm terör örgütlerinin hedefinde oldum.

...

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.