1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Üsküdar’da yurt yapmak isteyen Süleymancıların terörü devam ediyor! Muslukları söküp, duşa kabini parçaladılar
Üsküdar’da yurt yapmak isteyen Süleymancıların terörü devam ediyor! Muslukları söküp, duşa kabini parçaladılar

Üsküdar’da yurt yapmak isteyen Süleymancıların terörü devam ediyor! Muslukları söküp, duşa kabini parçaladılar

Süleymancılar cemaatine bağlı Hasibe Hatun Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Üsküdar’da yurt yapmak istediği apartmanı talan etti.

A+A-

Üsküdar’da, yurt yapmak istediği bir apartmanın yüzde 75’ini satın alan Süleymancılar tarikatına bağlı Hasibe Hatun Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bazı mal sahiplerinin dairelerini satmamakta direnmesi üzerine çürük raporu aldırarak apartmanı mühürletti.

Yaklaşık 30 yıldır binada yaşayan 62 yaşındaki Lale Aydın, hukuki süreç devam ederken yıkım kararı alınmasıyla birlikte kendilerine tebligat bile yapılmadan sokağa atıldıklarını söyledi.

Yıkım kararının durdurulması için 2 yıl önce mahkemeye başvuran Aydın, mahkemeden 2 kez ret kararı aldı, ancak bu kararlara yapılan itirazlar nedeniyle mahkeme süreci halen devam ediyor.

Aydın yaşanan süreci şöyle anlattı:

“2 yıl önce bu dernek 3 kişiden ayrı ayrı daireleri satın aldı apartmanda. 2 ay geçtikten sonra ise karot (beton örneği) aldırarak çürük raporu aldırdı. Madem binanın çürük olup olmadığını bilmiyorlardı, neden daireleri satın aldılar? Burada bir sahtekârlık var. Ardından biz de giderek karot aldırdık ve binanın çürük olmadığına ilişkin yeni bir rapor hazırlattık. Bu raporlar elimde. Ancak belediye ısrarla ‘bina çürük, sen mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldırmadın, ben binayı yıkacağım’ diyor. Bunların amacı üstteki 2 daireye para ödemeyip sadece alttaki bir daireye para vererek beni buradan atmak. Yıkmalarının amacı da bu. Aslında kendileri de biliyor buranın sağlam olduğunu. 13 Kasım’da duruşma var. Davamız 2 yıldır sürüyor ve Henüz karar çıkmış değil. Çıksa bile daha Yargıtay yolu var.”

Aydın, Hasibe Hatun Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Süleymancılar tarikatıyla bağlantısının olduğunu ve binayı yıkarak yerine yurt yapmak istediğini öne sürdü.

Aydın, “Yurt yapacakları için burayı satın aldılar. Yoksa dernek gelip neden buradan tek tek daire satın alsın? Benden de dairelerimi satmamı istediler. Bana ‘Bir dairenin parasını verelim diğerlerinin zaten tapusu yok. Biz sana onlar için para veremeyiz’ dediler. Ben tapusu olmayan daireler için imar barışı kapsamında yapı belgesi aldım, para ödüyorum. Madem bina sağlam değil, bana yapı belgesini neden verdiler imar barışında? Çürükse verememeleri gerekirdi” diye konuştu.

Derneğin avukatı Adem Öz, binanın yüzde 75’inin derneğe ait olduğunu belirterek yıkımdan sonra söz konusu araziye öğrenci yurdu yapılması yönünde bir planları olduğunu söyledi.

Öz, derneğin Süleymancılar tarikatı ile bağlantılı olduğu iddiasına ise, “Velev ki olsun, ne olacak ki, her şey yasal. Kabul etmiyorum. Ben derneğin avukatıyım ama derneğin yönetimininde kimler var bilmiyorum. Ben sadece başkanını tanıyorum” şeklinde yanıt verdi.

 

suleymanci.JPG

 

BİNAYI KULLANILMAZ HALE GETİRDİLER

 

Mahkeme süreci devam ederken, Süleymancılar binayı kullanılmaz hale getirdiler.

Lale Aydın, binanın girişinde mühür olduğunu ve Süleymancıların mühürlü kapıyı açmaya cesaret edemediklerini ve bu nedenle camları kırarak eve girip, kullanılmaz hale getirdiklerini söyledi.

 

Aydın şunları söyledi:

 

'Kontrol amaçlı eve gittiğimde gördüm. Daha önce mührü sökmüşlerdi ama bu kez cesaret edememişler. Camdan girmişler. Eve girip , bütün muslukları, kombiyi ve kapı kollarını sökmüşler. Camları kırıp, bütün peteklerin bağlama borularını kesmişler. Duşakabini bile parçalamışlar. Amaçları benim gözümü korkutmak.' 

 

bina-siyasetcafe.jpg

 

SÜLEYMANCILAR FETÖ'DEN DAHA TEHLİKELİ

 

Aydın, 'Ama ben her zaman söylüyorum bir kez daha tekrar edeyim; Süleymancı cemaati FETÖ'den daha tehlikeli!

Derneğimdeki yöneticileri sahte dilekçe imza taklidi ile üyeliğe düşürmüşler. Bunu yapan Ahmet Çakar Süleymancı cemaatinde hoca, diğeri Hasibe Hatun derneğinin başkanı Selim Bilgiç...

Ben geçen sene Selim Bilgiç'i aradım, bana diyor ki "biz aptal mıyız, o evini alacağız. Biz o binadan boşuna mı 3 daire satın aldık?" Aldığım duyuma göre bu adam kırma olayından sonra 10 gündür evine korkudan gelmiyor, evi benim binama yakın kalıyor...' dedi.

 

magdur.JPG

denizolgun-manset-002.jpg

 

siyasetcafe.com

 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
45 Yorum