1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Work and Travel 2020 ücretleri
Work and Travel 2020 ücretleri

Work and Travel 2020 ücretleri

Work And Travel Programı Hakkında Herşey; Work And Travel Ülkelerinin Masrafları Nedir, Work And Travel Programında Şirketlerin Sağladığı Hizmetler Nelerdir, Work And Travel 2020 Ücretleri Geçen Seneye Göre Uygun mudur?

A+A-

Work And Travel 2020 Ücretleri Geçen Seneye Göre Uygun mudur?

Birçok üniversite öğrencisi hayatlarında bir defa olsun Work and Travel programına katılmak için çeşitli bütçeler ayırmaktadır. Bu bütçeler doğrultusunda kendileri için en uygun ülkeye gidip hem İngilizcelerini geliştirmektedirler hem de gittikleri ülkedeki işten para kazanmaktadırlar. Üniversite öğrencileri için gerçekten faydalı bir program olan Work and Travel, yıllardır yeni öğrenciler ile eğlenceli bir serüvene imza atmaktadır.

Her sene olduğu gibi bu yıl da öğrenciler için en çok merak edilen konu Work and Travel 2020 ücretleri olmaktadır. Ekonomik gelişmelerin meydana getirdiği zam gibi durumlar bu programın masraflarını da bir şekilde etkilemektedir. Bu masrafların karşılanması için de öğrencilerin biraz erken para biriktirmeye başlaması gerekmektedir. Oluşabilecek herhangi bir masrafın da kolayca karşılanması için belirli bir bütçenin hazırda beklemesi her zaman faydalı olmaktadır.

Öğrencilerin Work and Travel 2020 ücretleri hakkında yaptıkları araştırmalar doğrultusunda öncelikle gidecekleri ülkenin ekonomik yapısına odaklanmaktadırlar. Gidilen ülkenin nasıl bir altyapısı olduğuna ve gidildiği takdirde değecek bir gelişmeye uğrayacaklarına değinmektedirler. Örneğin gidilen ülkenin ekonomik yapısı gerçekten pahalı ise Work and Travel masraflarının çok daha artması gözlenebilmektedir. Ancak bu durum şirketler tarafından kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır. Öğrencilerin hiçbir şekilde mağdur duruma düşmemeleri ve oluşabilecek herhangi bir sorunda yalnız kalmamaları için en baştan ilgili ülkelerden sponsor firmalar bulmaktadırlar. Bu sayede masrafların çok daha aza indirilmesi sağlanmaktadır.

Work And Travel Ülkelerinin Masrafları

Work and Travel 2020 ücretleri ve gidilecek ülkelerin masrafları hakkında konuşacak olursak, en çok bu programın gerçekleşti ülke Amerika’dır. Amerika’nın geçmişten beri eşsiz güzelliği, sağladığı imkânlar ve İngilizce için en ideal yer olması ile birlikte öğrenciler en çok bu ülkeyi tercih etmektedirler. Work and Travel programı boyunca Amerika’da çalışarak bu program masraflarının karşılanması hatta birikim yapılmasını sağlanmaktadır. Bu programın Amerika için istediği ücretlendirme ise dolar üzerinden alınmaktadır ve belirtmeliyiz ki normal bir gidişe göre çok daha uygundur. Öğrencilerin program ücretlerini ödemeleri takdirinde kendilerine sadece cep harçlığını ayarlamak ve uçak biletini satın almak kalmaktadır. Bu şekilde Work and Travel programına çok fazla masraf çıkarmadan sorunsuz bir şekilde yapmak mümkün olmaktadır.

Amerika’dan sonra üniversite öğrencileri için en çok tercih edilen ülke ise İngiltere’dir. İngiltere’de Work and Travel 2020 ücretleri hemen hemen Amerika ile aynı değerlerdedir. Pek fazla program ücreti farkı olmamak ile birlikte gerekli olan cep harçlığı da fazla değişmemektedir. Ekonomik anlamdaki gelişmelere rağmen para birimi kurları pek fazla değişme göstermediği için üniversite öğrencileri yanlarına o kadarda fazla cep harçlığı almalarına gerek kalmamaktadır. Work and Travel programı boyunca hem çalışıp hem de gezildiği için bu ücretlerin ve masrafların karşılanması çok kolay olacaktır. Programın istediği bu hizmet ücretlerinin karşılığında ise öğrenciler için unutulmaz olan yurtdışı deneyimi ve İngilizce pratiği sağlanmış olacaktır.

Work and Travel programı için bir diğer tercih edilen ülke ise Almanya’dır. Almanya’nın tercih edilmesindeki en temel husus ise Ülkemize yakınlığıdır. Bu hususun yanında Almanya için hayranlık besleyen fazla bir kesim de olduğu için her yıl Almanya’ya birçok Work and Travel öğrencisi gönderilmektedir. Öğrencilerin Almanya’da gerçekleşecek olan bu program için ödemeleri gereken ücret ise diğer ülkeler ile hemen hemen aynı olmaktadır. Work and Travel 2020 ücretleri her sene neredeyse aynı değerde olmasına karşın ülkeden ülkeye ufak artış ya da düşüşler yaşamaktadır. Ancak öğrencilere belirtmeliyiz ki hangi ülkeye gidilirse gidilsin hemen hemen aynı masraflar çıkmaktadır ve öğrencilerin kendileri için cep harçlığı ayarlamaları ve uçak biletlerini almaları gerekmektedir. Bu masrafların karşılanması takdirinde Work and Travel programı için hiçbir engel kalmamış olmaktadır ve unutulmaz bir yurtdışı deneyimine sadece uçuş yapmak kalmaktadır.

Work And Travel Programında Şirketlerin Sağladığı Hizmetler

Work and Travel 2020 ücretleri ödendiği takdirinde ilgili şirketlerin sağladığı hizmetler oldukça geniştir. Örneğin bu yurtdışı seyahatini bir öğrenci kendisi hiçbir yardım almadan kalkışsa çok daha fazla masrafı çıkacağı neredeyse kesindir. Programın karşıladığı vize, iş, konaklama, sağlık sigortaları ve diğer gerekli belgeler normal zamanda oldukça zor ve masraflı olduğundan dolayı öğrencilerin Work and Travel şirketlerine başvurmaları çok daha iyi olacaktır.

Şirketlerin sağladığı hizmetlerden bahsedecek olursak en önemli hizmet iş imkânı ve konaklamadır. Bilindiği üzere yurtdışına çıkan yabancı bir kişi kendisine gittiği ülkede çok zor iş ve konaklama yeri bulmaktadır. Bulduğu yerlerde de yabancı bir turist olduğu için dolandırılma ve kandırılma gibi vakaların odağı olmaktadır. Work and Travel programı hazırlayan şirketler ise öğrencilerin bu gibi kötü olayları yaşamamaları için çok önceden anlaştıkları firmalar ile öğrenciler için iş ve konaklama yerlerini hazır bulundurmaktadırlar. Böylelikle öğrenci hiçbir zor işe karışmadan ödediği Work and Travel 2020 ücretleri ile en gerekli olan bu hizmetleri almış olmaktadır.

Yurtdışı deneyimini en iyi bir şekilde yaşatan bu şirketler vize, sağlık sigortası ve SEVIS gibi diğer hizmetlerin de karşılanmasını sağlamaktadır. Özellikle Türk öğrencilerinin en çok sıkıntı çektiği vize konusu bu şirketler ile çok kolay bir şekilde halledilmektedir. Work and Travel programı için en çok gerekli olan sağlık sigortası da şirketler sayesinde yapılmaktadır. Gidilen ülkede program boyunca yaşanabilecek herhangi bir kaza ya da sağlık sorununa bu şekilde bir önlem alınmaktadır. Kaza ya da çeşitli sağlık sorunlarında sigortanın sağladığı sağlık hizmetleri ile öğrencinin hiçbir hayati riski kalmamaktadır.

Şirketlerin sağladığı bir diğer önemli hizmet ise öğrencilerin her türlü adımını takip edecek sistem olan SEVIS sistemidir. Work and Travel 2020 ücretleri hakkında şirketlerin sağladığı bu hizmet ile de öğrencilerin her türlü işlem ve sistem kayıtları bu şekilde takip edilmektedir. Bu şekilde de oluşabilecek herhangi bir sorunun çok daha hızlı bir şekilde fark edilmesi ve müdahale edilmesi sağlanmaktadır. Work and Travel Programı için hizmet sağlayan bu şirketler sağladıkları hizmetler ile öğrencilerin diğer masraflardan oldukça sıyrılmasına yol açmaktadır. Dışarıdan bir kişinin bu ücretler karşılığında yurtdışı seyahati yapması imkânsız olmaktadır ve bu şirketler kendi hizmet kalitelerini bu şekilde ortaya koymaktadır.

Work And Travel Programı İçin Öğrencilerin Karşılaması Gereken Masraflar

Work and Travel şirketlerinin karşıladığı hizmetlere karşın öğrencilerin de karşılaması gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Şirketlerin en önemli konuları halletmesi ile öğrencilere pek fazla masraf kalmamaktadır ancak cep harçlığı ve uçak bileti gibi konular öğrencilere bırakılmaktadır. Öğrencilerin gidecekleri ülkeye göre bir cep harçlığı hazırlaması gerekmektedir. Cep harçlığının sadece ilk gidildiği zaman kullanılacağı göz önüne alındığında çok da fazla bir birikime gerek kalmamaktadır.

Work and Travel 2020 ücretleri ile ilgili öğrencilere bırakılan bir diğer masraf ise uçak bileti olmaktadır. Öğrenciler de gidecekleri ülke için gerekli olan uçak biletini satın almaları gerekmektedir. Sadece bu iki masrafın öğrencilere bırakılması ile Work and Travel programı oldukça uygun bir fiyata denk gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler