1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Yeni Şafak yazarının FETÖ dosyasını AKP'liler açtı! Yusuf yusuf...
Yeni Şafak yazarının FETÖ dosyasını AKP'liler açtı! Yusuf yusuf...

Yeni Şafak yazarının FETÖ dosyasını AKP'liler açtı! Yusuf yusuf...

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u eleştiren ve hedef alan Yeni Şafak yazarının FETÖ dosyasını açtılar. İşte haberin ayrıntıları;

A+A-

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi’nin yazarlarından Yusuf Kaplan’ın geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı yazısında Bakan Ziya Selçuk’u hedef aldı ve sert ifadelerle eleştirdi. Bu yazı Ak Partililer içerisinde de tartışmalara neden oldu.

Yazısında laik eğitimi eleştiren Yusuf Kaplan, “Bakanın, şimdiye kadar her konuda konuşması ama bu konuda hiç konuşmaması düşündürücü!” ifadeleriyle Ziya Selçuk’u hedef aldı.

“Ziya Selçuk Hoca, eğitimimizi yoğun bakımdan kurtarabilecek mi, peki? Kısa vadede, özellikle temel bilim eğitiminde önemli adımlar atabilir ama bu adımlar ne kadar değerli sonuçlar doğurabilir, eğitim sorunumuza ne kadar neşter vurabilir, bu konuda kuşkularım var” diye yazan Yusuf Kaplan, yazısını şöyle sonlandırdı:

“Ziya Selçuk ‘çift kanatlılık’tan sözediyor ama bunun retorikten ibaret olduğunu, kendisinin sahibi olduğu okullara baktığımız zaman görüyor ve gelecekten endişe duyuyorum.

Yeni bakanı, heyecanını elbette desteklemek gerekiyor. Ama onun da kendine özgü, eğitim sistemimizi felce uğratacak, ‘kendi ayağına kurşun sıkacak’ ajandalardan kaçınması şart.

Bakanlığın yüksek bürokrasisinde yaptığı (bu ülkeye kök söktüren devşirme, masonik eğitim şebekesinin önünü açacak ve Anadolu çocuklarının önünü tıkayacak) ilginç, tuhaf atamalar, Yusuf Tekin’in binbir güçlükle inşa ettiği bakanlığın yüksek bürokrasisini yerle bir etmesi, endişelerimi artırıyor. Ava giderken avlanmak olur bu.”

YUSUF TEKİN’E ÖVGÜLER

Yusuf Kaplan’ın yazısının son bölümünde, Ziya Selçuk’u eleştirerek MEB eski Müsteşarı Yusuf Tekin’e övgüler sıralaması da dikkat çekti.

Keza, Yusuf Tekin’in Milli Eğitim Bakanı olmak istediği ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Bakanlık için Ziya Selçuk’un adını açıklaması üzerine Tekin’in tepki gösterdiği iddia edilmişti. Kısa süre sonra Yusuf Tekin, Erdoğan tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

AKP’LİLERDEN YUSUF KAPLAN’A TEPKİ

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’ın Ziya Selçuk’u hedef alan yazısının ardından, AKP’liler sosyal medya hesaplarından Yusuf Kaplan’ın 17 Kasım 2013 tarihindeki “Okulları kapatın, dershaneleri değil!” başlıklı yazısını paylaştılar.

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, 17 Kasım 2013 tarihli yazısında FETÖ’nün dershanelerini kapatmak isteyen AK Parti hükümetine tepki göstermişti. FETÖ’nün dershanelerinin ismini de vererek, FETÖ’ye yazısında övgüler sıralayan Yusuf Kaplan yazısını, “Ve dershaneleri kapatacağınıza, çoktan iflas eden, çocuklarımızın zihnini körleştiren, entelektüel melekelerini iğdiş eden, eleştirel melekelerini yok eden okulları kapatın, çağrısı yapıyorum!” cümlesiyle sonlandırmıştı.

yusuf-kaplan.jpgyusuf-kaplan1.jpg

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.