1. YAZARLAR

  2. Celal Eren ÇELİK

  3. AVRUPA BİZİ KISKANIYOR!
Celal Eren ÇELİK

Celal Eren ÇELİK

Yazarın Tüm Yazıları >

AVRUPA BİZİ KISKANIYOR!

A+A-

Türkiye aslında vatandaşından coronavirüs sürecinde gerçek verileri sakladığını,gerçek rakamları halkına vermediğini,bu sebeple vatandaşların rehavete sebep olduğunu ve belkide binlerce vatandaşın sırf bu nedenle hayatını kaybettiğini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “İtiraf niteliğindeki” vaka sayısı açıklamaları ile öğrenmiş oldu.

Öte yandan AKP iktidarı Türkiye’yi şu anda sadece vatandaşına bilgi vermeyen ve vatandaşının hayatını hiçe sayan bir ülke değil aynı zamanda uluslararası kurum ve kuruluşlara da yanlış bilgi aktaran bir ülke durumuna düşürdü.

Zira AKP iktidarı bugüne kadar Dünya Sağlık Örgütü’ne de kasıtlı biçimde yanlış veri göderdi. Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye’yi “Belirlenen objektif kriterlere göre sağlıklı bilgi göndermiyorsunuz” uyarıları hiçe sayıldı…

AKP iktidarının yönettiği Türkiye DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’ne vaka sayıları konusundaki verileri kasıtlı olarak yanlış gönderdi zira gerçek rakamlar ile ortaya çıkacak vahim tablo tüm ülkelerin Türkiye’ye uçuş yasağı koyması ve tek bir turistin dahi ülkeye adım atamaması anlamına gelmekteydi.

Oysa liyakatsiz ve beceriksiz ekonomi politikaları sonrasında ekonomiyi çökme noktasına getiren AKP iktidarı, fırlayan doları düşürmek için zaten azalan döviz rezervlerinin tamamını piyasaya sürmüş ve Hazine tam takır durumda kalmıştı.

Bu ise özellikle sonbahar-kış aylarında döviz mbazlı dış borç ödemesi olan Türkiye’nin borçlarını ödeyememesi analamına gelmekteydi.

İşte turizm sektöründen gelecek para bu nedenle Türkiye için n”Hayati önem” arz ediyordu,vatandaşın hayatı ise hiç önem taşımamaktaydı.

O nedenle şehirlere giriş çıkışlar yasaklanmadı, o nedenle tam kapanma yahut sıkı kısıtlanmalar uygulanmadı,o nedenle yabancı ülkelerden kim gelirse gelsin “Ne olursan ol gel” denildi…

Kasaya para girmeliydi ve kasaya para girdiği sürece vatandaşın hayatı AKP iktidarının zerre umurunda değildi.

AKP iktidara ekonomi ile yani bir ekonomik krizin doğurduğu siyasal kiriz ile geldi.Gidişi de aynen bu şekilde olacak…Bunu çok iyi bilen AKP yönetimi, bu “Gidişi” ne kadar geciktirebileceklerinin derdinde.

İşte o turizmden gelen dövizler olmasa şu anda Türkiye yaşadığı krizin belki de 10 katı şiddetli bir ekonomik kriz yaşayacak ve bu kriz AKP’nin sonu olacaktı…

AKP’nin bunu kendi “BEKA” sorunu olarak görüp halkın hayatı nı hiçe saydığı artık gayet açık ve nettir.

Ancak merak edilen nokta şudur; yarın öbür gün Dünya Sağlık Örgütü Türkiye’yi kendisine yalan bilgi vermekle suçlarsa ve Dünya Sağlık Örgütü’nün böylesi bir suçlamasını dayanak yapan çeşitli Avrupa ülkeleri de kendilerine doğru bilgi verilmediği için ülkelerindeki pandemi salgının artışından Türkiye’yi sorumlu tutarak milyarlarca Euro’luk tazminat davaları açarlarsa ne olacak?

Ama tabii yapamazlar değil mi zira “AVRUPA BİZİ KISKANIYOR”…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.