1. YAZARLAR

  2. Celal Eren ÇELİK

  3. BİZİM O “DOSTLAR” İLE ORTAK BİR PAYDAMIZ YOK…
Celal Eren ÇELİK

Celal Eren ÇELİK

Yazarın Tüm Yazıları >

BİZİM O “DOSTLAR” İLE ORTAK BİR PAYDAMIZ YOK…

A+A-

Bu memlekette biliyorsunuz Gezi eylemleri esnasında bir “KABATAŞ YALANI” rezaleti yaşandı…Gazetecilik adına “YÜZ KARASI” olan bir hadiseydi ve bu rezaletin altında AKP’nin yılmaz savunucularından Elif Çakır isimli “Gazetecimsi” kişinin imzası bulunuyordu.

Gün geçti,devran değişti…

“Gazetecimsi” yandaş medyanın el üstünde tutulan ismi Elif Çakır Davutoğlu AKP’DEN TASFİYE EDİLİNCE,Davutoğlu ile hareket etme kararı aldı,”Davutoğlu medyası” olarak anılan KARAR Gazetesi’nde yazılar yazmaya başladı…

Taha Aksoy ismini ise hiç detayları ile anlatmayacağız zaten kendisinin AKP hakkındaki yıllarca süren övgülerini gayet iyi biliyor kamuoyu…

Ama o da şimdilerde Davutoğlu’nun yanında saf tutanlardan…

***

İşte CHP Genele Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2 gün önce bu “KABATAŞ YALANCISI” Elif Çakır’ı ve yılların AKP savuncusu,şimdilerin Davutoğlu “Gemisinin “sakini Taha Akyol’u CHP Genel Merkez’inde ağırladı,bu 2 isimle röportaj yaptı.

Röportajda Sn.Kılıçdaroğlu’nun bir ifadesi önemliydi…

Neydi o ifade derseniz; GELECEK ve DEVA PARTİSİ ile ilgili sarf ettiği “Ortak paydalarımız var” sözleriydi…,

Gerçekten çok merak ediyor CHP tabanı GELECEK ve DEVA PARTİ’si ile ne gibi bir “Ortak payudamız var bizim?” diye…

Örneğin CHP, Davutoğlu gibi Neo-Osmanlı’cı oldu dad haberimiz mi yok?

Örneğin CHP’de Davutoğlu’nun İhvan sevdası bir “Ortak payda” mı kabul ediliyor artık?

Ya da CHP “Emevi Camii’nde namaz kılma” şeklinde özetlenebilecek bir Suriye politikasına mı sahip artık?

Mesela CHP, üretim ekonomisi hakkında tek kelime etmeyip “Küresel finans çevrelerinden” borç para bulabilmeyi “Ekonomik çözüm” olarak mı belirledi kendisine Ali Babacan gibi?

Yahut Babacan’ın bu memlketi ekonomik olarak bu hale getiren ekonomik “Dehasını” (!) mı bir ortak payda olarak mı görmekte Sn.Kılıçdaroğlu?

Yoksa ABD ile “Irak’a ilk bomba düştüğü zaman paralar kasamızda” diye “At pazarlığı” yapabilmesini mi Sn.Babacan2ın çok takdir edilen bir “Ortak payda” olarak görüyor kendisi?_

Yıllardır Cumhuriyet’i,Atatürk’ü ağızlarına almamış, Cumhuriyetin temel değerleri ile çatışmış kavga etmiş bu isimler ile “dostluk kurmaya” pek hevesli olduğunu biliyoruz da Sn.Kılıçdaroğlu’nun bir zahmet bize açıklayıversin hangi ortak paydamız var bu kişilerle biz de bilelim?

Şimdi Sn.Kılıçdaroğlu ve siyasi-ticari rantı için kendisinin arkasında koşturanlar “Ortak payda parlamenter rejim” derler hemen..

Sorarız AKP bu ülkede parlamenter rejimi ortadan kaldırırken Babacan ve Davutoğlu ağzını açıp tek bir kelime etmiş, edebilmiş mi acaba?

Kimse kusura bakmasın biz 11 seçim kaybeden, hiçbir sonuç vermemiş ve iflas etmiş olan “Sağa açılma” politikalarından da, CHP’nin siyaseten içini boşaltarak merkez sağdan gelen, liberal, ikinci cumhuriyetçi, etnik ve mezhepsel siyaset öncüleri ile başarı yakalayacağını uman zihniyetten de, “Mış” gibi muhalefet yapıp, Salı’dan salıya grup toplantısında konuşmanın ötesinde hiçbir icraat yapmayan muhalefet anlayışınızdan da bıktık…

Sn.Kılıçdaroğlu bu isimleri kendisine çok yakın hissediyorsa buyursun onların partisinde onlarla siyaset yapsın ama bizim adımıza “Ortak paydamız var” demesin.

Zira bizim Davutoğlu ile, bizim Babacan ile, bizim Abdullah Gül ile hiçbir zaman ortak paydamız olmadı, hiçbir zaman da olmayacak…

Vesselam…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.