1. YAZARLAR

  2. Gülbeniz BAYRAMLI

  3. ÇİÇEĞİ SİLAH KADINLAR
Gülbeniz BAYRAMLI

Gülbeniz BAYRAMLI

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇİÇEĞİ SİLAH KADINLAR

A+A-

ÇİÇEĞİ SİLAH KADINLAR


Sevmek ve benimsemek şart değil, uğruna ölmek de lazım aşkın. Ve bazen de uğruna yaşamak. Neyin pahasına olursa olsun, çiçek tutacak kınalı ellerine silah almak zorunda kalsan bile yaşamak. Çünki yaşatmak için ölmek kadar ,yaşamak da bir gerçeğidir hayatın. Çaresiz kalemim onları yazmanın acizliği ve mahcubiyeti içerisinde sızlıyor bu gün.  Hiç bir kalemin o dayanışmanı, o direnişi kolay kolay yazamayacağı kanaetindeyim şu an. Aslında Irak Türk'ü olan ,çok değerli şair ve yazar bir can dostumun uyarısı üzerine beni kendime getiren ,gecikmiş bir yazıdır bu. Irak Türk kadınlarının yıllardır devam eden ,kahramanca direnişinin öyküsü... Eminim bu satırları okurken bakışlarımız oraya çevrilecek ,kalplerimiz onlarla atacak ,göz yaşlarımız o vatan topraklarına damlayarak onların yanaklarındaki sızıyı bir nevze de olsa dindirecek.
 
 
Bir öksüz Türklüğümüz var , göğsümüze gurur,alnımıza yazıdır ...
 
Savaşmak, direnmek, feda etmek, düşman bellenmek kaderimize pay biçilmiş. Bu paydan en çok ta onlar nasibini almış. Dünyanın görmediği, bizim ise sık sık unuttuğumuz Türk'lerin yurdu, Kerkük, Musul, Tuzurhamatu, Talafer, Beşir Köyü, yıllardır insanlık dramı ,yaşam savaşı, Türklük davası, mezhep çatışması yaşıyor. Hele bir de Amirli ilçesi var ki, küçücük bedeniyle tekbaşına mücadele verirken çoğumuz habersiziz varlığından. Peşmerge ve kürtlerden çekdikleri yetmezmiş gibi bir de İşid belası var başlarında.
 
 
Her gün çatışma, her yer kan, her an ölüm tehlikesi ... Yıllardır susmayan patlamaların, bitmeyen çatışmaların, durmayan kanın sebebi Türk oluşumuz ,zararı Türk kadınına... Çünki kaybediyorlar. Eş, evlat, kardeş, baba. O yüzden de ellerine silah alıp canlarını vatana, çocuklarına, ailelerine ve namuslarına siper ediyorlar. Eğer bu gün dünyanın bile baş edemediği İşide, o Türk Yurtları kafa tutup, teslimolmuyorsa , eğer bu gün Amirli ayakta ve özgürse bunu o kahraman Türk kadınlarının azimli ,korkmaz ruhlarına borçluyuz.
 
 
İşte benim Irkım, Irzını, namusunu, toprağını, yuvasını korumak için silaha sarılan bu yüce Türk kadınlarının zarif omuzlarında yücelecek ve kutlanacak. Yazdım, dertlerine derman olamasam da, acılarına ortak olup hafifletmek umudu ile...
 
Kelimelerimin ulaştığı herkese selam olsun .
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.