1. YAZARLAR

  2. Av. Mehmet YAMAN

  3. Cumhurbaşkanı'na açık mektup
Av. Mehmet YAMAN

Av. Mehmet YAMAN

Av. Mehmet Yaman
Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhurbaşkanı'na açık mektup

A+A-

SAYGIDEĞER CUMHURBAŞKANIMIZ!

Çeşitli nedenlerle, toplumsal yapımızın temeli olan ailemiz, tüm fertleriyle, çok hızlı bir biçimde çöküş sürecine sokulmuş, eş ve çocuklarımızın birbirleriyle ilişkileri, kopma noktasına getirilmiştir. İnanç, ahlak, milli değerlerimizle örf ve adetlerimiz, adeta çoklu bir bombardımanın altında, hayatımızdan koparılmakta, bunun yerine sorumsuz, saygısız, inançsız, çıkarcı ve ahlaki yapısı tefessüh etmiş bir nesil, hızla sosyal yapımızı allak bullak edecek bir kasırgaya dönüşmek üzeredir.

Hiç abartısız, toplum içinde fiili olarak yaşananların grafiği maalesef böyle olup, tüm devlet yetkililerimiz, hiç vakit kaybetmeden, halkla bütünleşerek, müfredatlar halinde, eğitimin tüm kademelerinde, tüm bu değerlerimizi sür’atle ayağa kaldıracak ciddi projeleri hazırlayıp, uygulamaya koymalıdırlar. Aksi halde çok yakında toplumumuz, manevi bir inkırazla tarumar olacaktır.

Maddi ihyalar ve imarlar mutlaka gerekli olmakla birlikte, tercih sıralamasında, manevi ve eğitimsel imarlar, çok daha öncelikli olup, bu konudaki ihmaller, yılları feda ederek yaptığımız maddi imar ve ihyaların çok yakın bir gelecekte, bu nesil tarafından tarumar edilmesine şahit olunacaktır. Ancak ba’de harab-el Basra!..

Sayın Cumhurbaşkanımız!

Tarihin derinliklerinden çağlayarak gelen tüm manevi ve moral değerlerimizin, toplumsal hayatımıza bir an önce kazandırılması ve bu kötü gidişata son verilerek, güçlü bir devlet ve millet bütünleşmesi içinde, geleceğimizin teminat altına alınmasında, geniş muhtevalı bir sorumluluğun idraki ile, gereken inançsal ve bilimsel hassasiyetin gösterilerek, tarihi ve uhrevi beklentilerimizin gereğini yerine getirmenizi, saygılarımızla arz ederiz.

 

27.10.2020

Av.Mehmet Yaman

Ankara

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.