Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

Darbe Gecesi İşgal Planları ve Millet Hakikati!

Darbe Gecesi İşgal Planları ve Millet Hakikati!

Darbe Gecesi İşgal Planları  ve Millet Hakikati!


15 Temmuz Darbe girişimi sırasında biraz da ülkümizin etrafında olanlara dikkat edelim...


Kıbrıs`tan başlayalım!...


Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) eski Milletvekili Hristos Rotsas, Türkiye’de 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ile ilgili skandal paylaşımda bulundu :“Fırsat çıktığında kullanabilmek için bu 42 yılda hazırlık yapmalıydık. Hastanelerin ne kadar kişi alabileceği, birimlerin hazırlık durumunun ne olduğu bilinmeliydi. O gece kargaşadan dolayı saldıranın Kıbrıslı Rumlar mı darbeciler mi olduğunu bilemeyecek durumdaki Türk işgal ordusuna baskın yapabilirdik. 43 bin Türk askeri esir alınabilir, çoğu Baf havaalanına ve Vasiliko’ya götürülebilirdi. Ancak bunun için Kıbrıs bugünkü gibi hazırlıksız değil, bunca yıl hazırlık yapmış olmalıydı. Elimizde 43 bin Türk askeri tutsağımız olsaydı Türkiye herhangi bir şey yapmaya kalkışamayacak ve bizim ordularımız Girne kıyılarına ulaştığında, mağlup olacaktı. Türkler iki üç gün bombardıman yapar, sonra vazgeçerdi.”


İngiliz Daily Ekspress gazetesi İngiliz hükümetinin gerektiği takdirde tatil için Türkiye’de bulunan ve sayıları 50 bin civarı olan vatandaşlarını kurtarmak üzere askeri bir operasyon planladıklarını, hatta bu görevi gerçekleştirecek askerlerin Güney Kıbrıs’ta bulunan İngiliz üssüne gönderildikleri bilgisini verdi.


İşte gazetede yayınlanan o dehşet senaryo!…


“Türk iç savaşına sebep olacak bir girişimle asilerin hükümeti ikinci defa devirme girişiminde bulunabilecekleri korkusuyla birlikte, İngiliz birlikleri Türkiye’nin komşusu Kıbrıs’a geçtiler ve gerektiği takdirde ülkede bulunan Britanyalı turistleri kurtarma görevine hazırlanıyorlar.

 

 

Acil durum planları hazırlayan savunma yetkilileri ve silah donanmış askerler, Özel Kuvvetler Destek Mangası’yla beraber gözde bölgelere uçarak turistleri ve aileleri evlerinde güven içerisinde tutmak için hazırlar”


Yunanistan zaten kaçaklara sahip çıktı ve mahkeme süresini uzatıyor…

Eğer darbe iç savaş getirseydi Yunanistan’da iktidarda kim olursa olsun “Megali İdeal” hayalleri için onlarda harekete geçecekti…


Bunlar Akdeniz tarafındaki dost-düşman ilişkilerimiz…

Bir de diğerlerini kısaca özetleyelim.


Rusya!


Her ne kadar son zamanlarda onlarla aramız düzelse de ve darbenin asıl amacının Rusya ile olan ilişkilerin normalleşmesi olarak değerlendirse de, Rusya Türkiye`de ki iç savaşta sıcak denizler hayalini devreye sokacak ve oda pastadan pay almak için elinden geleni yapacaktı..


Ermenistan!

 

İlişki içerisinde olduğu pkk`lı teröristlerle önce Kürdistan projesini harekete geçirecek, iç karışıklığın boyutu yükselirse Ağrı dağını Ararat yapmak için soykırımlara başlayacaklardı..


İran!


Muhtemelen İran`la sınırımız yine değişmeyecekti ama İran bu iç karışıklıkta asla bizim yanımızda olmayacaktı…


Suriye!


Zaten orada olanlar olmuş durumda ve Suriye iç karışıklığını bize pkk`ya destek vererek bulaştıracak ve bölgemizde başka bir devlet kurulması için elinden geleni yapacaktı.


Bunlar etrafımız…

Ya dünyaya 5 gözü ile bakan devletler?


Onların en tepegözü olan ABD`li askerlerin açıklamalarından, devlet yetkililerinin açıklamalarından görüldüğü üzere “ bu sefer kaybettik ama daha yeni başlıyoruz” diyorlar…


Bir de içimide ellerini ovuşturan hainler var…

Onların bir bölümü devlet kurma hayalinde , bir bölümü devleti ele geçirme hayalinde, bir bölümü ise etnik azınlık yanlarını unutmayan ve içindeki kini zamanı gelince ortaya kusmayı bekleyenlerdi…Tüm bu tabloda ortaya tek bir şey çıkıyor Çanakkale`deki düşman ittifakları içte ve dışta dayanışmalarına devam ediyorlar…


Ortaya çıkan sonuç ise MİLLET gerçeğidir.

O millet herkese ölmediğini bir kez daha göstermiştir.

Bu milleti yalnız bırakmayan ise iki kesim varıdır:

Birincisi kendi kanından, canından olan akraba ve kardeş devletler.

İkincisi Türk Milletinin varlık sebebine dua eden mahsum ve mazlum toplumlar.

 

İnanın onların duaları ve bizlere olan sevgileri hiç bitmeyecektir.

Bunu Azerbaycan`da olmam dolayısı ile yakinen görüyor ve gurur duyuyorum.

 

Demek ki bizim müttefiklere ihtiyacımız yok, zamanı ve bedeli geldiğinde gözünü kırpmadan elini taşın altına koyan Azerbaycan gibi dost ve kardeş ülkelere ihtiyacımız var...


Bütün bu gerçeklerin ise ortaya çıkardığı tek sonuç var:


Türk Milleti birlik ve beraberliğini koruduğu sürece yedi değil, yetmiş düvel önümüzde durmaz.

 

Darbe Gecesi İşgal Planları yapanlar iç ve dış düşmanlar sadece ve sadece Millet dur demiştir.

O milletin önünde baş eğmek şerefir.


Dört tarafı mahvolmamızı bekleyen düşmanlarla, iç tarafı onlara alet olan hainlerle dolu bu kutsal topraklarda birlik ve beraberlik ruhumuz asla zedelenmemelidir.

 

Her kim ki, bu ruhu zedeliyor, aramıza nifak sokuyorsa o iki cihanda kahrolsun.


Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selçuk DÜZGÜN Arşivi