1. YAZARLAR

  2. Tevfik Fikret TAŞKIN

  3. Dünyanın En Büyük Mason Örgütü: İlluminati
Tevfik Fikret TAŞKIN

Tevfik Fikret TAŞKIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Dünyanın En Büyük Mason Örgütü: İlluminati

A+A-

Dünyanın En Büyük Mason Örgütü: İlluminati

 

“Aydınlaşmışlar” anlamına gelen Latince illuminatus kelimesinin çoğulu olan illuminati kelimesini örgütlerinin ismi olarak seçen Adam Weishaupt ve Baron von Knigge, 1 Mayıs 1776 tarihinde gizli bir örgüt olarak kurdular.

On iki kişinin üst kurulu, iki yüz kişinin alt kurulları oluşturduğu bu gizli örgüt, zamanla büyümüş, bir şehir efsanesi şeklinde olsa bile dünyanın en büyük ve güçlü Mason örgütü olduğu dolaşmaya başlamıştır.

Duyduklarımız, okuduklarımız bu örgütün dünyada “tek din-tek devlet” anlayışına sahip olduğu yönünde olup bütün çalışmalarının asıl amacı bu yönde olduğudur.

Gizli yapısı ve sınırlı sayıda insandan oluşan bir topluluk olduğu için hakkında kesin bilgiler olmamakla birlikte Amerika başkanlarının hemen hemen hepsi bu örgütün üyesi olduğu iddia edilmiştir.

Dünyanın en zenginleri, en güçlü siyasetçileri, en tanınmış sanatçıları ve yöneticileri bu örgütün üyeleri arasındadır.

Toplumları yönlendirecek bütün sektörlerin kontrolü bu örgütün elindedir. Araştırma şirketleri, yazarlar, illuminatinin “yeni dünya düzeni” hedefine ulaşması için sürekli olarak çalışmakta, yayınlarını bu doğrultuda yapmaktadırlar.

Mevcut dünya düzenini yıkmak için ekonomik krizler başta olmak üzere, terör, suikast, iftira,şantaj gibi bin bir türlü yöntem kullandıkları örneklerle ileri sürülmüştür.

“Kennedy Suikasti”nin bu örgüt tarafından yapıldığı iddiası bunlardan biridir.

Bir Amerikan doları üzerinde, örgütü simgeleyen birçok simgenin bulunduğu söylenmektedir.

Dünyadaki terör olaylarının, ihtilâllerin arkasında hep bu Mason örgütün yer aldığı söylenmektedir.

Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi yaşadığı kanlı olayların arkasında bulunanların da üzerlerinde veya evlerinde bir Amerikan doları çıkması ve bunların örgüt içindeki kimlik numaralarını ve statülerini belirlediği iddiası da yine bu örgütü çağrıştırmakta.

İlluminati örgütü üyeleri şeytana tapmakta ve Deccal’i beklemektedirler. Hatta,  şeytana tapınmak için düzenledikleri özel ayinlerde genç kızları kurban ettikleri bile rivayet edilmektedir.

Amerikan film sektörü, insanların bilinçaltını şekillendiren filmler, diziler, çizgi filmler hazırlamakta ve bunları dünyaya servis etmektedir.

Dünyanın en zengin insanlarının bu örgütün üst yönetiminde olduğu söylenmektedir. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan David Rockefeller bu örgütün içinde yer almakta ve ekonomik olarak destek vermektedir.

Bu Siyonist yapı eğer var ve bu kadar güçlü ise yaşadığımız bunca olay az bile sayılır. Çünkü, kendi sapık düşünceleri doğrultusunda dünyaya egemen olmak isteyen bir güç iseler insanlara her türlü kötülüğü yaparlar.

Ben en azından kulağınıza birazcık da olsa kar suyu kaçırayım da gerisi size kalsın. İster böyle bir gücün olduğuna inanın ister inanmayın ama gene de dünyayı takip ederken ve yaşarken bunları aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Bu durum gerçekse Müslümanların çok uyanık ve dikkatli olması gerekir. Yoksa, daha birçok felaketle karşı karşıya kalırız.

Benden söylemesi…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.