1. YAZARLAR

  2. Tevfik Fikret TAŞKIN

  3. TÜRK MİLLETİNİN DARBEYLE İMTİHANI
Tevfik Fikret TAŞKIN

Tevfik Fikret TAŞKIN

Yazarın Tüm Yazıları >

TÜRK MİLLETİNİN DARBEYLE İMTİHANI

A+A-

İşin en kritik ve tehlikeli bölümü, Allah’a sonsuz şükürler olsun ki çözüldü.

Vatanımız, milletimiz, çok büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Milletçe verilmiş sadakamız varmış ki içimizdeki hainlere Allah fırsat vermedi.

Bu hainliğe kalkışanların büyük bir bölümü belirlenip yakalandı. Ama daha geride olan ve bilinmeyenler ise tek tek soruşturulup bulunacak ve adaletin önüne çıkarılıp hesap sorulacaktır.

Böyle zamanlarda, ortalık toz dumanla kaplandığı için bazen hata da yapılabilir. O yüzden son derece dikkatli olmalı, masum insanları zan altında bırakmamalıyız.

Devletin zalime karşı sert olan elini, masum insanlara karşı şefkatle uzatmalıyız. Yoksa, çöple saman birbirine karışır. Bu darbeyi yapmaya kalkan hainlerin ekmeğine istemeden de olsa yağ süreriz.

Yüce milletimizin ferasetiyle engellenen bu saldırının bir daha tekrarlanmaması için gerekenleri de çok ileriyi, elli yüz yıl sonrasını görerek planlamalı ve hemen uygulamalıyız.

İnsanları ötekileştirmeden, millî birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek şekilde hareket etmeliyiz. Gereken her şey, yasal ölçüler içinde yapılmalı, doğru ile yanlış birbirine karıştırılmamalıdır.

Yaşanan bu acı olayların nedeni tam ve doğru olarak tespit edilmeli, ta yeniçeri ocağından bu yana gelen kazan kaldırma, darbe yapma anlayışı kesin olarak ortadan kaldırılmalıdır.

Yüzyıllardır başımızı ağrıtan ve vatanımızı, milletimizi sıkıntıya sokan bu darbe mantığı yok edilmelidir.

Özellikle askerî liselerden itibaren eğitim anlayışı değiştirilmeli, ülkeyi idare etme hevesi yerine, ülkeye hizmet etme anlayışı, zihniyeti getirilmelidir.

Eğitim müfredatını değiştirir, dinî ve millî değerlere sahip asker yetiştirirsek halkımızın “Peygamber Ocağı” olarak gördüğü bu mukaddes ocak, kötü niyetli insanlardan kurtulur,

İçerideki ve dışarıdaki düşmanlarımızın maşası olmaktan çıkar. Bizler de millete birbirimize ve geleceğimize daha güvenle bakabiliriz.

Allah, vatan toprağımızda gözü olanlara fırsat vermesin, birlik ve beraberlik içinde yaşamamızı nasip etsin.

Bizi böyle darbelerle bir daha karşılaştırmasın.


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum