1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fesli Kadir yine yumurtladı: Kurtuluş Savaşı uyduruk zafermiş!
Fesli Kadir yine yumurtladı: Kurtuluş Savaşı uyduruk zafermiş!

Fesli Kadir yine yumurtladı: Kurtuluş Savaşı uyduruk zafermiş!

Kadir Mısıroğlu Kurtuluş Savaşı ile ilgili skandal ifadeler kullandı ve büyük tepki çekti.

A+A-

Kamuoyunda Fesli Kadir olarak bilinen Kadir Mısıroğlu, Kurtuluş Savaşı’nın uyduruk bir zafer olarak tanımladı.

Laikliği kabul etmediğini ifade eden Mısıroğlu, halkın cumhuriyetin ilk yıllarında Mustafa Kemal Atatürk'ün baskısıyla laikliği kabul ettiğini belirtti.

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı söylemleriyle tanınan Mısıroğlu, kemalistlerin dinsiz olduğunu, ifade ederek şunları söyledi:

"Sarhoş ben gavurum der mi? Kemalistlerin hiçbiri de gavurluğu kabul etmez. Etmezler ama inançları gavur inancı. O bile değil ateistler. Biz laikliği kabul etmiyoruz. İçimizde muhalefet var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin, cumhuriyetin ilk yıllarında tatbik ettiği laiklik, laiklik değildir. Laiklik adı altında İslam düşmanlığıdır. Lakin ideal laikliği de kabul etmiyoruz. Ama bu kabulümüzü bugün fiilen gerçekleştiremiyoruz. Din aleyhtarı laiklik dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu Türkiye'de tatbik edilmiştir. Peki laikliğin ideali nedir. Din devlete, devlet dine karışmaz değil mi?

Yunan harbi heyulasının (kâbus, korku verici hayal), uyduruk zaferini 3,5 sene de Yunanı yenmişsin de bayram yapıyorsun. Bu millete ayıptır. 190 bin kişi Yunan ordusundan 190 bin kişi Türk ordusu... Bursa'yı bir kurşun atmadan Yunana teslim ediyorsun. Sakarya'da Yunanı yeniyorsun, 3,5 sene sonra Yunan ordusunda ihtilal çıkmış, cumhuriyet ilan edilmiş krallık yıkılmış şartlarda. Sırpsındığı'nı hatırlayın. Kim hatırlayacak? Siz mekteplerde Mustafa Kemal'in savaşlarından başka bir şey okumadınız ki."

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.