Genel Merkez binadan taşınmada Saadet şov!

Genel Merkez binadan taşınmada Saadet şov!

Yeniden Refah Partisi, binadan çıkarken Milli Görüş hareketi lideri Necmettin Erbakan’ın fotoğrafının basına göstererek kamyona yüklenmesinin ‘Saadet Partisi’nin şovu’ olduğunu savundu.

A+A-

Necmettin Erbakan’ın oğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, kira ödemediğinden dolayı Saadet Partisi’nin Ankara’daki genel merkezinden çıkarılması için dava açmıştı. Bina tahliye edilmişti. Tahliyede Necmettin Erbakan’ın fotoğraflarını basın mensuplarına göstermek için çalışan personelin bu gayreti şovmenlik olarak yorumlandı.

Bina önünde gazetecilere konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ener, haciz işlemi olmadığını, Saadet yetkililerinden 1 Nisan’da binanın tahliye edileceği yönünde taahhüt alındığını söyledi.

SAADET YETKİLİLERİ BİZİ ŞAŞIRTMADI

Ener, Necmettin Erbakan’ın fotoğrafının göstere göstere binadan çıkartılarak kamyona yüklenmesine tepki göstererek dair şunları söyledi: “Saadet yetkilileri bizi şaşırtmadılar. Tamamen haklı, hukuki bir yasal işlemi daha siyasi şova dönüştürmeyi tercih ettiler. Bu bina Refah Partisi’nin iktidarına ev sahipliği yaptı. Bundan böyle de Milli Görüş’ün ruhuna uygun bir şekilde, Milli Görüş prensipleri doğrultusunda çalışan Türkiye sevdalılarına hizmet binası olacaktır.”

SAADETTE MİLLİ GÖRÜŞTEN ESER KALMAMIŞTIR

Ener açıklamasını şu şekilde bitirdi; “Dört ay önce imzaladıkları tahliye taahhütnamesinden hiç bahsetmeden, bu yaşananları siyasi malzemeye dönüştürüp, buradan siyasi ikbal bekleyenlerin kucağında Erbakan resmi de olsa siyasetlerinde Milli Görüş’ten eser kalmamıştır. Bugün Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor. Bu olayın tüm Milli Görüşçülere ve aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler