1. YAZARLAR

  2. Selçuk DÜZGÜN

  3. HDP'nin TBMM`deki Grup Toplantısı!
Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

Yazarın Tüm Yazıları >

HDP'nin TBMM`deki Grup Toplantısı!

A+A-

HDP'nin eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 10 milletvekilinin tutuklanmasının ardından HDP, TBMM'ndeki ilk grup toplantısını yaptı. 'Direne direne kazanacağız'sloganlarının atıldığı toplantıya, çok sayıda Avrupalı diplomat da katıldı.

 

Toplantıya katılanlara bakınca HDP `direne direne mi, dilen dilene mi ` kazanacak pek belli değil...

 

Toplantıya, AB-Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Danışmanı Aycan Akdeniz, Avusturya Büyükelçisi Dr. Klaus Wölfer, Avusturya Büyükelçiliği Müsteşarı George Oberreiter, Belçika Büyükelçisi Mark Trentesau, Finlandiya Büyükelçi Vekili Jusi Soyni, İspanya Büyükelçiliği Müsteşarı Licuia Garcia Riko, Lüksemburg Büyükelçiliği Siyasi Danışmanı Virginie Arslan ve Yunanistan Büyükelçiliği Baş Katibi Asterios Tsiouvras'ın katıldığı belirtilerek, isimleri tek tek okundu.

 

Salondaki muhteremlerde bu isimler tek tek ayakta alkışladılar.

 

Ne tuhaf değil mi?

 

Osmanlı`dan kalan son vatan topraklarını paylaşmak istenen  100 yıl öncesinin kualisyon güçleri ve iç işbirlikçileri milletin meclisinde, yine o millete kafa tutumaya devam ediyorlar.

 

İnanın bu görüntülür, bu meydan okumalar 15 Temmuz`daki meclis bombalanması kadar aşağılıktır.

 

Türkiye`de ne darbe sonarı, ne de terör eylemleri sonrası kılını kıpırdatmayan batı, öçbeş hainin destekçisi olmak için büyükelçilerini militanlığa bile soyundurmuş durumdalar.

 

Aygün Attar hocamın  dediği gibi; “ Tam yüz yıl önce bunların dedeleri de tıpkı bunlar gibi sefaret ve konsulosluk adı altında ülkemizi parçalamak için seferber olmuşlardı kuva - i milliye ruhu onları öylesine bir azimle geldikleri gibi geriye göndermiş öyle bir yere çakmış idi ki bir taraflarını çakıldıkları yerden kaldırmaları tam yüz yıllarını aldı.”

 

Salonda slogan atıyorlar “direne direne kazanacağız

 

Oysa bu sloganı atanlar savaşa, savaşa “barış” diye çığlık atan hainlerdi...

 

Bunlar Hendek kazarak mehmetçiğin kanına giren, sıkışınca  barış güvercini rolüne bürünen hainlerdir...

 

Bunlar meclisinde 'Büyük Türk Milleti' diyerek  sadakat yemini ettikleri devlete ve millete gündüz `barış` diyen gece kurşun sıkan hainlerdir...

 

Boyların bosların bakmadan devlete “Sıkıysa hadi gel savaşalım” dercesine tahrikin kralını yapan bu hainler, şimdide “direne, direne kazanacağız” diye slogan atıyorlar...


Kimlerle BOP`un piç evlatları ile...

 

Kimi temsil ettiklerini söylüyorlar?

 

Kürtleri.

 

Ve o Kürtleri ısrarla sokağa çağırıyorlar...

 

Tutmaz a hainler, 100 öncede tutmadı, şimdide tutmaz...

 

100 önce Urfa neden ŞANLI olduysa, Maraş neden Kahraman olduysa bugünde aynı iman, aynış inançla bu coğrafyanın insanları kürdü, lazı, çerkesi ile birdir, iridir, diridir...

 

Sizlerin genetik kodlu ihanetleriniz bu devlete ve millete sökmez.

 

Kürtler sokağa çıkmayacaklar.

 

Sizlerin dağdakilerin hesabınız şehre uymadığı gibi, siyasettleki  hesabınızda sokağa uymayacak...Son sloganlarınızı atmaya devam edin.

 

Haaa orada başka bir slogan daha atıyorlardı “AKP HALKA HESAP VERECEK” diye...

 

Bence Ak Parti Çözüm Planını tarihin fosaptik çukuruna atarak teröre karşı açtığı savaşlar  asıl şimdi halka hesap veriyor...

 

Ve ben bu halkın bir neferi  olarak geçmişte neyin yaşandığını önemsemiyor,  bu durumdan çok menmun olduğumu vurguluyorum.

 

Bu gurup toplantısında kanıma en çok dokunan konu Alevi derneklerinin orada olmasıdır.

 

Yahuu Alevi dediğin insan Türkiye Cumhuriyetinin öz unsurudur, Türk Milletinin öz kültürünü koruyan araplaşmamış halidir. Yani  Türkün özüdür.

 

Allah aşkına, ne işleri var Alevilerin bu hainlerin arasında.

 

Alevi kardeşlerimizi sol jargonla aralarında giren ve ihanetin merkezi olan  bu hainleri temizleme zamanı gelmiştir, geçiyor bile...vesselam

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.