Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

KILIÇDAROĞLU’NUN 3 ARALIK İHANET AÇIKLAMASI

KILIÇDAROĞLU’NUN 3 ARALIK İHANET AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu Vizyon değil İHANET açıklaması siyasete başka bir bakış açısına döndürdü. 3 Aralıkta bir şeyler açıklamaya çalıştı. Berbat etti bıraktı siyaseti.

Bu çıkış Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin sonunu getirdi. Başta 6’lı masa olmak üzere tüm seçmenlerini rahatsız edici bir süreç başlattı. Milli ve öze dönüş beklerken yine dışa bağımlı bir siyaset gütmeye devam etti. Akıl hocaları çözümün Türkiye’de olmadığını söylemiş ki? Bir ABD bir İngiltere şimdilerde de Almanya seyahatlerinden medet bulmaya çalışıyor. 

Ey Kılıçdaroğlu sen kimi kandırıyorsun Allah aşkına. Gittiğin ülkelerin gizlilik açısından seni görüşme odalarına aldıkları yerlerin hepsinde bir süreç var. Seni ve CHP’yi bitirdiler farkında değilsin. Sen nasıl kamera ile bu partinin başına geçtinse aynı şekilde gideceksin. Birde seni İYİ Partiye kukla edecekler göreceksin. Ne edersen et artık sende bu siyasette olamayacaksın. 

Sen 15 Temmuz Darbesini yapan Hain FETO’nun yurtdışı kollarıyla görüşmelerini yap, Seni kayıt altına alsınlar. Bir gece ansızın karşına çıkacak olan bu kayıtlar ile rezil olup gideceksin. Sonrada 70 tane akil adam buldum diye çık kameraların karşısına İHANET vizyonunu açıkla. Kimi kandırıyorsun Kılıçdaroğlu. Ancak senin gibi FETO’dan medet uman insanlar olur çevrende. Sen hem vatanına ihanet ettin hem de CHP’nin seçmenlerine. Dışardan siyasetçi arayarak kendi milletvekillerine, kurullarına, siyasi, ekonomik kurmaylarına da ihanet ettin. O zavallı kesimde seni zoraki dinleyip alkışladılar.

3 Aralık İhanet vizyonun tam bir fiyasko oldu. Bir ülkenin kalkınması tabiki dış kaynaklı finansmanların vatanımıza girmesi  çok önemli ama yerli ve milli değerleri tek kalemde silip atamazsınız. 

Erzurum kongresinde alınan bir kararı hatırlatalım, “Manda ve Himaye Kabul Edilemez” maddesi senin umurunda bile değil. Sen CHP’nin kurucusuna da ihanet ettin vatanına da. Yıllardır bu ülke, dışa bağımlı bir ekonominin kuklası oldu. Bir çok kez darbe ve devalüasyon yaşadı. IMF den sürekli yüksek baz da faizle para alındı. Devlet memurlarının bile maaşlarını ödeyemez durumda  bırakıldı. Reis ve kurmayları; önce İMF’yi ülke gündeminden çıkararak bu faiz yükünden kurtardı. Siz şimdilerde oradan buradan finans ayarladık diyebiliyorsunuz. CHP’li belediyelerin yurtdışı kaynaklı aldıkları finanslarla belediyeleri batırmış durumda olduklarını görmüyorsunuz. Vizyon değil vatana ihanet belgesini açıkladın Sayın Kılıçdaroğlu? 

Birde Amerikalı RİFFİN eklendi CHP’nin 3 Aralık İHANET vizyon açıklamasına. Kılıçdaroğlu ve ekibi kurtuluşun reçetesini önce 6’lı masada aradı ama sonuç alamadı. İYİ Parti Lideri Akşener engel oldu çıkışlarına. Çareyi ABD sonra İngiltere’ye giderek bulmaya çalıştı ve çantadan Tavşan çıktı. 70 akıl olmayan adam bulundu. Ülkemde adam kalmamış gibi…
Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışının arkasında FETO ve dış güçler olduğu kesin. Amerika’ya gidip hamburger yemenin tabi ki bir bedeli olacak. İngiltere’de finans kuruluşu aramanın bir o kadar daha ağır bedelleri olacak. 

Bırakalım bunları diğer bir konumuz Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışın sonrası 6’lı masa paramparça oldu. Şimdilik tepki vermeyen İyi Parti lideri Sayın Akşener ne zaman suskunluğunu bozacak bekliyoruz. Kullanılan bir siyasi oyun sonucunda gündemde kalmaya çalışan bu 6’lı masa çalışanları bir balon gibi söndü. Aslına bakarsanız bu masanın diğer uçlarında oturan kuklalar bu sonu bekliyorlardı. Babacan, Davutoğlu veya diğerleri neden susuyor. Hangi akıbet onları bekliyor belli değil. Ama kullanılmış ve bir kenara itilmiş durumdalar. İçin için masaya yumruk vurup kalkmak istiyorlar ama gizli bir el dur diyor onlara.

Bu el FETO ve dış güçlerin organize ettiği bir el. Kısacası Kılıçdaroğlu ve arkasındaki bilinen ama bilinmeyen gibi görünen güçler her şeyin sonunu hazırlarken Sayın ERDOĞAN’ın ekmeğine yağ sürdü. Görünen o ki bu Kılıçdaroğlu olduğu sürece Türkiye’de ne iktidar değişir nede REİS değişir. Kılıçdaroğlu bir Ak Partili gibi hizmet etmeye devam ediyor. ERDOĞAN’a bu kadar sadık bir muhalefet olamaz. Gönülden tebrik etmek lazım. Kılıçdaroğlu her konuşması sonrası Ak Partinin yeri daha da sağlamlaşıyor. 6’lı masayı 3 Aralık İHANET açıklaması sonucunda darmadağın etti. Umutlarını tüketip çöpe attı zavallıların. Açıklamaları sırasında İMAMOĞLU’nun yüz ifadesine bakın. Zoraki gülümseme ve sinsi sinsi gülümsemeler. 

Kaftancıoğlu rahat çünkü hem FETO hem Dış güdümleri en çok isteyenlerden biri. Sonuçta adaylığını açıklamak için fırsat kollayanların hepsini yok etti. Masada karar bile aldırmadan siz de kimsiniz dercesine uyutup gitti. 70 kişilik kurmay listesinde Özgür ÖZEL’in olmaması da dikkat çekici,  ÖZTRAK neden var da ÖZEL yok. Düşündürücü ama bir o kadar da manidar. CHP’nin içinde neler oluyor bilinmez ama KILIÇDAROĞLU’nun bu İHANET açıklamaları sonucunda aldığı darbenin sonuçlarıyla karşılaşınca artık siyasi misyonunun bittiğini göreceğiz. En önemlisi bir kez daha Muharrem İnce’nin söylemi ile karşılaşacak.

Ne demişti İNCE; "Türk siyasetinde Recep Tayyip Erdoğan diye bir adam var. 2002'de yenmiş, 2004'te yenmiş, 2007'de yenmiş, 2009'da yenmiş, 2010'da, 2011'de, 2014'de, 2017'de yenmiş. Yemmiş de yemmiş diye uzayıp gidiyor işte. Sonuç 2023’de de aynı senaryo gerçekleşecek. 

Türk siyasetine yenilgileri ile damga vuran Sayın Kılıçdaroğlu son İHANET açıklamasıyla hem şahsını hem de CHP’nin siyasi misyonunu tamamen bertaraf etti. Kaset skandalıyla gelen Kılıçdaroğlu aynı sonla bitecek gibi görünüyor.  Bu çıkışsın sonunda 6’lı masa ve müdavimlerinin de olmayan umutlarını tamamen yok etti. Suskunlar çünkü Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışına daha bir tez geliştiremediler. Suskunlar ne yapacaklarını bilemiyorlar. Suskunlar kullanılmışlığın vermiş olduğu pişmanlık karşısında ne edeceklerini bilemiyorlar. Suskunla çünkü bu millete açıklayacakları bir şeylerinin olmadığının farkındalar. Suskunlar çaresizliğinin bedelini ödeyeceklerinin farkındalar. Suskunlar denizde düşmüşlerdi YILAN’a sarılmanın bedelini ödeyeceklerinin farkındalar. Suskunlar pasifiğe giderken AKREP’in sırtında binmişlerdi ama AKREP’in sokması sonucunda “Huylu huyundan vazgeçer mi”? Misaliyle boğulup gittiler. 

Yazık oldu Kılıçdaroğlu’na, yazık oldu CHP’ye yazık oldu 6’lı masa ve müdavimlerine. Ak partiye yine iktidar yolunda elinde geleni ardına bakmadan yaptı. Sayın ERDOĞAN bu Kılıçdaroğlu siyaset sahnesinden çekilirse kurmayların biraz daha fazla çalışması gerekecek. Demedi demeyin…  

Allah yar ve yardımcınız olsun…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KAŞIKÇI Arşivi