Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

NEDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN?

NEDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN?

Bugün Dünya ülkelerinin bile içine düştükleri darboğazı görmeyen veya görüp de görmemezlikten gelen bu aciz muhalefet Türkiye Cumhuriyet’inin Başkanı Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’ı Başkanlıktan indirmek için ellerinden ne geliyorsa sarf ediyorlar. Tüm dünyanın takip edeceği 2023 seçimleri vatanını sevenler için bir Malazgirt savaşı gibi bir Çanakkale savaşı gibi önem arz ediyor. Bu savaşı da ERDOĞAN kazanırsa bu haçlı ruhlu milletlerin tüm ümitleri bitmiş olacak. Bitmiş olacak ama saldırıları devam edecek. Osmanlı tokadı her dönem ağır gelmiştir bu ruhsuzlara ama yemeden de rahat edemiyorlar ne yazık ki…

Muhalefetin 6’lı masası ve şer odaklı dış güçlerin Erdoğan’ı devirme çabaları devam ediyor. Ekonomi diyorlar, özgürlük diyorlar, tam bağımsız Türkiye diyorlar. Diyorlar da diyorlar. Hatta anlamlarını bile bilmediklerini bile sadece dillendiriyorlar. Neymiş efendim 20 senedir bu ülkeyi yönetiyor muş? Neymiş efendim artık yetermiş? Neymiş efendim artık bırakmanın zamanı gelmiş? Neymiş de neymiş. 

 Unutmayalım ki bu şer odaklılar sadece dillendiriyorlar. Arkalarına almış oldukları yabancı odaklı misyonerleri, yurtiçi ve yurtdışı bağlantılarını, Dünya finans Baronlarını, FETÖ’yu, ve diğer şer güçleri. Türkiye’nin önüne set örmeye devam ediyorlar. 

6’lı masanın 05/01/2023 tarihli kahvaltı sohbeti tam 9 saat sürdü. Toplantı bir karara bağlanamadan fiyaskoyla sonuçlandı. Seçime az bir süre kala aday belirlemede sıkıntı çeken 6’lı masa ve takipçileri sanırım dağılma aşamasına gelmişler. Aday belirlemede bu kadar zorlanan muhalefet neyi bekliyor bilemiyoruz. Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun aday benim diye diretmeleri olabilir. İki siyasi partide tabanına açıklayamayacağı bir süreç içine girmiş. Bu iki adaydan biri açıklanırsa tabanlarından gelecek tepkilerle sorun yaşayacaklarını bildikleri için ortak aday belirleme çabasındalar. Ortak adayında çok alternatifli olduğunu zannetmiyorum. İmamoğlu ve Mansur’dan birinin olması gündemde. Mansur’u HDP desteklemeyeceği için geriye İmamoğlu kalıyor. Onunda önünde duran ceza davası adaylığına engel oluyor. Kısacası 6’lı masa yine elleriyle ERDOĞAN’a iktidarı altın tepside servis ediyorlar. 

Neden Recep Tayip ERDOĞAN; 

• İnancımız gereği başörtüsü taktı diye binlerce kız evlatlarımız okula alınmadı mı? Analarımız asker ocaklarında yemin törenlerine giremedi mi?  Avukatlarımız başörtülü olduğu için mahkeme salonlarına alınmadılar mı?

• Geçmişlerimiz daha iyi bilir. Okula giderken herkes çantasına kışın birer ikişer odun koyarak giderdi. Sobaların başında titreyerek ders dinlemediler mi? 

• 1990 yıllarda PKK terör örgütünün binlerce vatan evladımızı şehit ettiği haberleri ile büyümedik mi? Bayraklarımıza sarılı olarak memleketlerine konvoy halinde göndermedik mi?

• Eve geç kaldığımızda analarımız babalarımız yollarda bizleri beklemediler mi? 

• Her gece kesilen elektriklerle mum ışığında ders çalışmadık mı?

• Sabahları hastanelerimizde sıra almak için gece 03:00’lerde kalkıp kuyruk olmadık mı?

• Tüp kuyruklarına girip saatlerce bekletilmedik mi?

• 1960-1980 darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmadık mı?

• 1971/1979/1997’de hükümetlerin askeri muhtıra vererek istifaya zorlanmadık mı?

• 1999’da hükümete gözdağı vermek için Sincan’da tankların palet sesleriyle uyanmadık mı?

• 15 Temmuz 2016’da FETO hain darbe girişimi ile karşı karşıya kalmadık mı?

• 28 Şubat muhtırasıyla hükümet istifa etmedi mi?

Neden Recep Tayip ERDOĞAN diyoruz. Tabi ki yazılacak ülkemiz için çok nedenler var. Kısacası sürekli gelişmekte olan ve bu gelişimiyle tüm dünyaya örnek teşkil eden bir konumda olduğumuz için ERDOĞAN eleştiriliyor. 

Asgari ücret zammında rekor seviyeye ulaşılmıştır. Bir sene içinde bu ücret %300 artarak 8.500 Tl seviyesine gelmiştir. Yine memur ve emeklilere verilen zam ilk altı ay %30,yıllık %64 civarında. EYT sorunu meclisten geçti. 40 yaşlarından başlayarak 2.5 milyon emekliliğine kavuştu. Merkez bankası rezervleri 130 milyar dolara yükseldi. Yerli araba üretimine başladık. SİHA’lar, İHA’lar savunma sanayide ileri bir seviyeye geldi. 

Sayın ERDOĞAN, bunları yaparken 6’lı masa kahvaltı yapmaya devam ediyor. Bunların dünyadan bir haberi yok. Ülkeyi yönetmek değil iki tane koyunu Kurt’a kaptırırlar. IMF’den kredi alıp memur maaşlarını ödeme devrimiz artık sona erdiğinin farkında değiller. Karadeniz ve Akdeniz’de sondaj sonuçlarında Gaz rezervleri bulundu. Ülkemin çeşitli yerlerinde petrol bulundu. Birçok yatırımlar ülkemiz için ileri seviyeye geldi. 

Covit-19 salgın hastalığı ülkemiz ile birlikte tüm Dünya’yı ekonomik olarak etkiledi. Tabi ki bizde bundan nasibimizi aldık. Bu ekonomik sorun sadece Ülkemiz için geçerli değildi. Rusya-Ukrayna savaşında Avrupa büyük sorunlar yaşarken ülkemiz bun savaştan etkilenmedi hatta karlı bir duruma geldi. Avrupa’ya gaz akışını ülkemiz üzerinden izin verildi. Yine tahıl korudoru aynı şekilde ülkemiz içinde avantaj oluşturdu. 

Recep Tayip ERDOĞAN neden kazanmalı anladınız mı? Bunları yaparken garibanın, Müslümanların umudu oldu. Dünya lideri olarak dik durdu ve durmaya da devam ediyor. Ne ABD nede Rusya karşısında ezilmiyoruz. Avrupa umurunda bile değil Reis’in. AB birliğine alınsan ne olur alınmasak ne olur bu saatten sonra. 

Rusya Avrupa’ya gazı kesti Kış turizm gelirlerimiz yaz turizm gelirlerimizi katladı. Ege ve Akdeniz bölgesinde ki otellerimizin doluluk oranı tavan yapmış durumda. 

2023 seçimlerini ülke vatandaşlarımız gibi dünya devletleri de takip ediliyor. Kimse heveslenmesin ülkemizde bu muhalefet olduğu sürece Sayın ERDOĞAN seçim kaybetmez. Allah yar ve yardımcısı olsun…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KAŞIKÇI Arşivi