1. YAZARLAR

  2. Şener Mengene

  3. Küresel Sömürü Düzeni ve Afrika da Sağlık Oyunları
Şener Mengene

Şener Mengene

Yazarın Tüm Yazıları >

Küresel Sömürü Düzeni ve Afrika da Sağlık Oyunları

A+A-

Küresel sömürü sistemi Afrika’yı gözüne kestirmiş. Teslim almak için koronavirüs bahanesiyle, DSÖ ve İMF ile yoğun bir çaba gösteriyor. Tanzanya da yaşanan sağlık kiti sahtekarlığından sonra Burundi de aynı oyunlar yaşanıyor.

Bu gibi olaylar çok yerde yaşanmaya başladı.

Sadece COVİD-19 değil, ebola, humma, kırım kongo, zika gibi diğer salgınlarda da aynısı yapıldı. Yeni virüslerde laboratuvar da geliştiriliyor ve biyolojik savaş olarak uygulanıyor.

 

sener-mengene-siyasetcafe-001.JPG

 

Yaşanan salgın hastalıklara DSÖ tarafından sunulan çözümler, çare olmaktan ziyade daha çok ölümlere neden olmakta, yeni çıkan ilaç ve aşıların dememe alanı olarak kullanılmakta. Yanlış bilgi verilmekte ve yanlış uygulamalarla milyonlarca insanı ölüme mahkûm ediyorlar.

 

sener-mengene-siyasetcafe0101.JPG

 

Küresel sistemin hiçbir kurumuna ve hiçbir  bilgisine güvenilmez. BM, AB, NATO, DSÖ, İMF, DB gibi küresel sömürü sisteminin görünen piyonlarıdır. Sistemin devam etmesi için kurulmuşlardır. Bunu gerçekleştirmek için her yolu denerler.

Bunun nedenlerini biliyoruz. DSÖ sahnede amaçları belli önce sağlık sistemini çökertmek sonra da IMF'ye teslim etmek. Bütün verimli tarlaları ve önemli su havzaları toplanıyor.

 

sener-mengene-siyasetcafe2563.JPG

 

Yüz yıllardır, kurulan sömürü sistemi silah, ilaç, para, faiz gibi araçlarla kontrol ediliyor ve elde tutuluyor. Biyolojik etki ajanları ve medya yoluyla algı yönetimi yaparak, sürekli korku yayıyorlar ve  sistemi kontrollerinde tutuyorlar. 

Afrika uyanır ve bu oyunu bozarsa küresel sömürü sistemi tersine döner. Uzun yıllar sömürülen ve birbirleriyle sınır savaşı, iç savaş, kabile savaşlarıyla hutu-tutsi gibi zayıflatılan ve cunta darbeleri ile kontrol edilen Afrika ülkeleri, aralarında'ki kabile savaşlarına son verir ve birlik olurlarsa bu küresel hain planlar tersine dönebilir.

 

sener-mengene-siyasetcafe4747.JPG

 

Yeni Dünya düzeni bekleyenler boşuna beklemesin. Kurulacak olan yeni düzen, modern kölelik düzeni ve yeni sömürü sistemidir.

Türkiye’nin uluslararası arena da sürekli diye getirdiği, Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği "Dünya 5'ten büyüktür, Türkiye 5'ten büyüktür" feryadı Afrika ve Asya ülkeler tarafından da desteklenirse, bu sömürü sistemi devam edemez. Bunun için sadece söylem ve slogan değil, acil eylem planı ile uygulamaya geçmeliyiz. 

 

sener-mengene-siyasetcafe4758.JPG

 

Bu nedenle, uyanmaya ve uyandırmaya devam etmeliyiz. Çeşitli etnik ve dini mezhepsel sorunlarla ayrıştırılan, savaştırılan ve sömürülen milletler ve ulus devletler ayağa kalkarsa maskeli beşler ve ağababaları bu sömürü sistemini daha fazla devam ettiremez.

 

sener-mengene-siyasetcafe5869.JPG

 

ABD, AB, Fransa, Almanya, Çin, Rusya, Vatikan,  küreselciler, ulusalcılar, pentagon, masonik ezoterk yapılar, sun, gül-haç, babil kardeşliği, cabal, tapınakçılar, küresel istihbarat örgütleri, Rothschild, Rockefeller, Elon Musk, Bill Gates gibi vs. küresel oyuncular aralarında yeni sömürü sistemini kurma konusunda bir anlaşmazlık var, bu fırsat değerlendirilmelidir. Yiğit bin yaşar, fırsat bir düşer.

 

sener-mengene-siyasetcafe0101441.JPG

 

Sloganla ve gazla değil, bizimde alternatifler planlarımızı hızla ve akıllıca uygulamaya geçirmeye çalışarak, diğer ezilen ülkelerle de güç birliği yapmaya devam etmeliyiz. Türk Birliği, D-8, Asya, Afrika ve Güney Amerika ülkeleri de destek verecektir. Cesaretle bu küresel sömürü sisteminin üzerine gidilmeli ve sonu getirilmelidir. 

 

sener-mengene-siyasetcafe4758699201.JPG

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar