1. YAZARLAR

  2. Adem DİŞÇİ

  3. Mescid-i Aksa Vakfı Türk Milletine Teslim Edilsin!
Adem DİŞÇİ

Adem DİŞÇİ

Adem Dişçi
Yazarın Tüm Yazıları >

Mescid-i Aksa Vakfı Türk Milletine Teslim Edilsin!

A+A-

Müslüman aleminin en mübarek ve anlam yüklü aylarından olan Ramazan-ı Şerifte Müslümanların kırmızı çizgisi olan kıblesi Mescid-i Aksa’da İsrail’in insanlık dışı saldırılarını esefle kınayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Bildiğiniz üzere Mescid-i Aksa Vakıf olarak Ürdün tarafından yönetilmektedir. Mescid-i Aksanın kurtuluşu ise vakfın devrinin Türkiye Devletine yapılmasından geçeceği kanaatindeyim. Tabii ki devlet büyüklerimiz bunu daha detaylı düşüneceklerdir.

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed tarafından Müslüman alemine emanet edilmiştir. İlk kıblemiz sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların koruması gereken bir emanettir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi Mescid-i Aksa kırmızı çizgimizdir ve gereği mutlaka yapılacaktır. Türk Milleti Dünya’daki Müslüman ülkeler arasında en güçlü olan millettir. Tarihi zaferlerle dolu yenilgi bilmeyen Peygamberler ve Şehitler ülkesidir.

Türkiye’nin bu konuda kayıtsız kalması söz konusu bile olamaz olmayacaktır. Bugün Mescid-i Aksa da yaşananlar yarın diğer Müslüman ülkelerde de yaşanabilir bunu çok iyi biliyoruz fakat ayette de belirttiği gibi;

Ey İsrailoğlulları! İyilik ederseniz, kendinize iyilik etmiş olursunuz. Kötülük ederseniz, onu da kendi aleyhinize işlemiş olursunuz. Derken, sonraki taşkınlığınızın vakti geldiğinde, kederinizden suratlarınız asılsın, daha önce girdikleri gibi yine Mescide girsinler ve ele geçirdiklerini mahvetsinler diye başınıza  düşmanlarınızı musallat edeceğiz" (İsra Suresi, 17/6-7).

Âhir zaman peygamberi Hz. Muhammed (a.s.m) buyuruyor:

"Müslümanlar, Yahudilerle harp etmedikçe kıyamet kopmayacak. Harp olacak ve Müslümanlar onları kırıp mahvedecekler. Öyle ki, Yahudilerden bir kimse bir ağaç veya bir taşın arkasına saklanacak olsa, o ağaç ve taş dile gelerek "Ey Müslüman, ey Allah'ın kulu, arkamda bir Yahudi var, gel onu öldür," diyecek..

Tabii ki bizim inancımıza ve Peygamberimizin buyurduğu üzere İsrailoğullarının sonu gelecek fakat artık bu zulme dur demek gerekiyor.

Türkiye’de binlerce kişi İsrail konsolosluğuna yürüdü ve Müslüman kardeşlerinin yanında onlara destek oldu fakat yapılması gereken çok önemli bir iş var.

Mescid-i Aksa Vakfının Türk Milletine devredilmesi işte o zaman Türkün gücünü geçmişte olduğu gibi hissedeceklerdir. Bütün Müslüman Ülkelerin ortasında ufacık bir yer kaplayan İsrail nasıl olurda galip gelir ? Ey ümmeti Muhammed sessiz kalma hiçbir şey yapamıyorsan bile bu zulmü duyur sesin gür çıksın !

Bir an önce kardeşlerimize yapılan bu zulmün bitmesi ve Müslümanların huzurla yaşaması dileğiyle…

Kahrol İsrail !!!

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum