Gülbeniz BAYRAMLI

Gülbeniz BAYRAMLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Nereden Nereye

A+A-

Nerden Nereye

 

Yıl 1927 Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla balo veriliyor. Kastamonu Valisi salona giriyor. Herkes ayakta ancak genç bir öğretmen valinin geldiğini geç fark ederek en son ayağa kalkar. Vali bey bu olayı görür ve balo bittiğinde Milli Eğitim Müdürünü yanına çağırır. Milli Eğitim. Müdürü öğretmenin iyi niyetli olduğunu söylese de sayın vali olayın  peşini bırakmaz. Olay bakanlığa yansır Milli Eğitim Bakanlığı da valinin bu olaya fazla alınganlık gösterdiği kanısına varır. Bu durum görüşülürken Atatürk bakanlıktadır. Yetkililer kendi aralarında konuşurlarken Atatürk neler oluyor diye sorar.?
 
Olayı anlatırlar ve  söylediği şudur : "HEMEN VALİYİ GÖREVDEN ALIN YAPILACAK BU KADAR İŞİMİZ VARKEN GENÇ BİR ÖĞRETMENLE UĞRAŞAN VALİYLE BİR YERE GELİNMEZ"....
 
Yıl 2015 kendisini "AK"la kamuflaj ederek kara zihniyetlerden, simsiyah kalplerden oluşan bir parti başımızda bela gibi dolaşmakta. Terör hat safada ... İktidar, güç peşinde olan bir cumhurbaşkanı, bölünmenin eşiğine getirdiği Türkiye Cumhuriyetini umursamazken, dört yüz vekil peşinde, kendini parçalıyor. Kirli elleri milletin cebinde, güçlü görmek istedikleri tek şey kendileri. Yapacak tek işleri var, bin bir takla atarak tekbaşına iktidar olmak. 
 
Ve bu gün Cumhuriyet bir kes daha ilan edildi efendiler ! 
 
Peki vicdanlar rahat mı ? Cehennemin dibinden, canavarların ağzından kurtarılarak bize emanet edilen bu Cennet Vatana layiğince sahip çıka bildik mi ? Türkiyenin son halinde bizlerin hiç mi payı yok sizce ?
 
Bütün bu soru işaretlerine tek bir eylemle son vere biliriz.
 
Bu bayram , Atatürk ilkelerine sadık , Cumhuriyetin omuzlarına  bıraktığı sorumluluğa sahip yüce Türk milletine özüne dönmesi için bir mesaj aslında. 
 
Bu bayramı gururla, anla - şanla kutlayan herkesin boynuna borç olsun sandık karşısında vicdanının sesini dinlemek. Bu son hamle, hadi Türkiye'm senaryölerine son ver, perdeyi indir ve Kara zihniyetli "AK"ları tarihin  çöplüğüne göm. 
 
Egosu Tavan yapmış o adama göster aslında kim olduğunu. 
 
Bu da kalp yangisiyla, kardeş sevdasıyla son haykırışım olsun: Hay de Türkiyem ! Bu defa bitiremezsen bu işi, durdurmazsan bu gidişi  seneye Cumhuriyeti hangi şartlar altında, nasıl bir Türkiye'de kutlayacağız düşünmek bile  istemiyorum. 
 
Umarım büyük üstad Atsız'ın "İtler bile gülecek kimsesizliğimize"dediği o gün, bu gün değildir. 
 
Bir daha nerden nereye dememe umuduyla, daha büyük, daha güçlü bir Türkiye dileğiyle Cumhuriyetin Kutlu Olsun Türkiye'm!.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum