1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sadettin Tantan'dan flaş çıkış! Türk kimlikli NATO'cular kim?
Sadettin Tantan'dan flaş çıkış! Türk kimlikli NATO'cular kim?

Sadettin Tantan'dan flaş çıkış! Türk kimlikli NATO'cular kim?

Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan, gündeme dair önemliaçıklamalarda bulundu.

A+A-

Türkiye yerel seçimlere doğru giderken Türk dış politikasında yaşananlar gündemi belirlemeye ve tartışılmaya devam ediyor.

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, "Halkla beraber mücadelede Türkiye'nin ihtiyacı olan temel alt yapıların milli ve Türk kimlikli, nitelikli yapılardan oluşmalı. Sürekli bir şekilde de Türkiye'nin aleyhine olan yapıların kaldırılması gerekiyor. İçe dönerek bunu yapmak zorundayız" diye konuştu.

Batılı güçlerin bölgede kontrolü sağlamak için kendi aralarında çatıştığını belirten Tantan, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri ve İsrail'in ise birlikte hareket ettiğini kaydetti. Bölge çatışmalar yumağına dönmüş durumda. Suudi Arabistan parasal gücünü ve Vahabilik'i kullanarak Afrika ülkelerini etki altına almak istiyor.

Suriye'de ABD'nin ve Rusya'nın hava alanı ve limanlarının bulunduğuna değinen Tantan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada açık bir güç çatışması var. Bölgeye hakim olan Afrika ve Asya'da olan gücünü yükseltiyor. Aynı zamanda Türkiye ile Suudi Arabistan arasında da bölgede Asya'da ve Afrika'da bir hâkimiyet çatışması var. Bölge bu anlamda çatışmalar yumağına dönmüş durumda. Suudi Arabistan parasal gücünü ve Vahabilik'i kullanarak Afrika ülkelerini etki altına almak istiyor. Afrika ve Asya'da Suudi Arabistan açılımı batı güdümünde. Türkiye'nin de bir açılımı var buralara ama kendi inisiyatifinde mi, yoksa bu açılımdan istifade eden başka güçlerde mi var."

Tantan, "Bir araya gelmeli. Suriye'nin kuzey batısında Afrin-El Bab-İdlib arasını sosyal, altyapı ve yönetim olarak yeniden inşa ederek, kendi güvenlik şeridini buraya kadar çekmesi gerekiyor. Türkiye Irak'ın mahmur kampı dahil olmak üzere burayı temizleyip, Fırat'ın doğusunda YPG ve PYD'nin devlet kurma çabalarını engelleyecek adımlar atmalı. Böylece asırlardır iç içe yaşamış olan Araplarla ve diğer topluluklarla birlikte yaşamalı" şeklinde konuştu.

NATO'nun askeri kanadı belli, sivil kanadında ise Türk kimlikli, Türkiye'ye hizmet ediyor gibi gözüken NATO'nun çıkarlarına hizmet edenler kimler?Tantan, "Komşularınızda her türlü karışıklık, rejim sıkıntısı, adaletsizlik, kısıtlanan özgürlükler varsa kalkınamazsınız. Yolsuzluk ve yoksulluk devam eder. Türkiye mazlum halklara destek verip, batılı güçlerin bölgede sömürü yapmasına engel olması gerekiyor" diye konuştu.

Türkiye'de içimize kadar işlemiş bir FETÖ ve bir sürü cemaat olduğuna dikkat çeken Tantan şöyle devam etti:

"Bunlar belli. Bunlar siyasi ve mali güce ulaştı. Burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri de şu, NATO'nun askeri kanadı belli, sivil kanadında ise Türk kimlikli, Türkiye'ye hizmet ediyor gibi gözüken NATO'nun çıkarlarına hizmet edenler kimler? Bunların güçleri Türkiye'nin geleceğini nasıl karartıyor? Bunun dışında tersine Türkiye'nin geleceğine faydaları mı var? Burada FETÖ içimize kadar girmiş onu temizlemeye çalışıyoruz ama şu ana kadar net bir sonuç alamadık. NATO'nun sivil kanadındakiler kimler, bunlar da içimize kadar girmişse, karar mercilerini etkiliyorsa o zaman Türkiye sürekli kaybeden bir ülke konumunda kalır.'

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.