1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Turizminin Yunanistan’daki Gözdesi Tekirdağ Oluyor
Sağlık Turizminin Yunanistan’daki  Gözdesi Tekirdağ Oluyor

Sağlık Turizminin Yunanistan’daki Gözdesi Tekirdağ Oluyor

‘’Türkiye - Yunanistan Sağlık Alanında İşbirliği Networking’’ Trakya'daki tüm özel ve devlet hastaneleri katıldı, sonuçlar mutluluk verici

A+A-

Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordine etmesi ile Trakya Bölgesi’ndeki özel ve devlet hastaneleri  ‘’Türkiye - Yunanistan Sağlık Alanında İşbirliği Networking’’ isimli etkinliğe katıldı. Etkinlik  Yunanistan'ın Selanik ve Gümülcine şehirlerinde yapıldı. Ayrıca yapılan etkinliğe Selanik Başkonsolusu Orhan Yalman Okan, Selanik Ticaret Ateşesi Mehmet Serkan Buralı, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Orta Makedonya Bölge Başkan Yardımcısı Alexandros Thanos, Trakya Bölgesi’nden özel ve devlet hastanelerinin temsilcileri, davetliler ve basın mensupları da katılım sağladı.


Etkinliğe katılan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin; "Trakya Kalkınma Ajansı olarak 2015 yılından bu yana başlattığımız sağlık turizmi çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu minvalde birçok etkinliğe ve organizasyona katıldık. Bunlardan birkaçını sayarsak sağlık turizmi fuarlarına katıldık, çalıştaylar düzenledik ve her zaman hastanelerimizle işbirliği içerisinde olduk. Olmaya da devam ediyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Gümülcine ve İskeçe’den gelen doktor heyetini Bölgemizde ağırladık. Heyet, Bölgemizdeki özel ve devlet hastanelerini ziyaret etti ve yerinde inceledi. Ziyaretler neticesinde aldığımız geri bildirimler de çok olumlu. Heyet, Türkiye’deki sağlık sisteminin son derece gelişmiş olduğunu ve hastanelerin her türlü ameliyatı yapılabilecek donanıma sahip olduğunu belirtti. Bu sebeple geldiklerinden ötürü memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Bugün dünyanın birçok ülkesinden Almanya’dan tutun ki Avustralya’ya kadar çok sayıda hasta tedavi olmak amacıyla sağlık turisti olarak Bölgemize geliyor. Özellikle obezite, estetik cerrahisi, tüp bebek ve kalp damar cerrahisi alanlarında yurt dışından çok sayıda hasta alıyoruz. Çünkü, hastanelerimiz her türlü ameliyatı yapabilecek donanıma sahip, doktorlarımızda alanlarında uzman ve başarılı kişiler. Tedavi amacıyla gelen hasta bir sonraki yıl gezip görmek amacıyla turist olarak ta geliyor. Türkiye - Yunanistan Sağlık Turizmi Networking oluşturma etkinliğinde sağlık turizmi çalışmalarımızı bir adım yukarı taşımak amacıyla bugün buradayız. Bölgemizde sağlık turizmi yetki belgesi almış veya yetki belgesi almak için başvuru yapmış özel ve devlet hastanelerimiz burada sağlık turizmi yapan ve yapmayı planlayan turizm acenteleri, aracı kuruluşlar, hayat sigortası satan sigorta şirketleri, özel hastane temsilcileri, bireysel doktorlar ve basın mensuplarının yanı sıra sağlık hizmeti almayı düşünen Selaniklilerle ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Ben de buradan Yunanistan da sağlık turizmi yapan veya yapmak isteyen acenteleri, ilgili kurum ve kuruluşları Türkiye ile sağlık turizmi noktasında işbirliği içerisinde olmaya davet ediyorum. Bölgemizdeki hastanelere gönül rahatlığı ile güvenebilir, hasta gönderebilirsiniz. Sözlerimi sonlandırmadan evvel organizasyonun düzenlenmesinde destek olan başta Selanik ve Gümülcine başkonsolosluklarımız olmak üzere Turizm Bakanlığı Atina Turizm Ataşeliği ve TURSAB Trakya Temsilciliği’ne çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. Şahin konuşmasının devamında iki gün süren etkinlikler boyunca Bölgede sağlık turizmi yapan kamu ve özel hastanelerinin temsilcileri Yunanistan’ın İskeçe ve Gümülcine şehirlerinde sağlık turizmi yapmak isteyen acenta ve paydaş kuruluşlarla ikili görüşmeler ve anlaşmalar gerçekleştirdiğini belirtti.

Trakya Bölgesi'nde satılık arsalar

 

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler