Şener Mengene

Şener Mengene

Yazarın Tüm Yazıları >

Sarfınazar

A+A-

Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile dünya gündemi değişti. Bizimde gündemimiz değişti. Birçok önemli konu gözden ve gündemden  düştü. Unutulanlar oldu, hassasiyetini kaybedenler oldu. Sonuçta yeni ve büyük bir sosyal deney ortaya atıldı. Sosyal, ekonomik, kültürel birçok alışkanlık değişiyor. Birçok yeni kavram ve alışkanlık ortaya çıkıyor. Yine de biz şöyle bir gözden kaçanları hatırlayalım ve hatırlatalım.

 

foto2-013.jpg

 

Deizm, LGBT, madde bağımlılığı, Suriye, Libya, Kıbrıs, terör mücadele, Ege Adaları, Kuzey Irak, Doğu Türkistan, Karabağ, Arakan, Kudüs, Kafkaslar, Kalkanlar, Akdeniz de doğalgaz mücadelesi gibi çok sayıda kritik öneme sahip konuda uyanık olalım. Herkes artık daha akıllı ve daha cesur olmak zorunda. Büyük bir mücadele veriliyor ama yine de güçler yetmiyor, oyunu kuranlar sürekli, şekil değiştiriyor, yeni oyunlar ve yeni piyonlarını sahaya sürüyorlar.

 

foto3-012.jpg

 

Terörle mücadele kararlıkla sürdürülüyor. Libya da darbeci Hafter güçleri gerilemeye devam ediyor. Suriye de ve Akdeniz de doğalgaz arama mücadelesi ciddiyetini korumaya devam ediyor. Eğe Adaları ve Kıbrıs konusunu asla gündemden düşürmeyelim. Bu kadar konu arasında yeni yabani otlar da ortaya çıkıyor ve hızla yayılıyor. Hemen önlem alınmazsa bütün tarlayı saracaktır.

 

foto1-015.jpg

 

Özellikle, Deizm, LGBT ve madde bağımlılığı farklı bir amaca hizmet ediyor. İnanç ve ahlakı değerlerimizi ve gençliğimizi direk hedef alıyor. Bu çalışmayı bugünün lüt kavmi olarak cesaretle, özgürlük ve eşitlik adı altında İstanbul ve Ankara da rahatça yürütüyorlar. Hatta o kadar ileri götürdüler'ki kendilerine engel gördükleri diyanet kurumunu bile hedef aldılar. Özellikle gençlik üzerinde etkisini her geçen gün artırıyorlar. İstanbul sözleşmesi de dahil AB ve BM'den dikte ettirilen bütün sözleşmeler gözden geçirilmeli ve iptal edilmelidir.

Bu çalışmaları kendi başlarına götürmeleri mümkün değildir. Örgütlü ve profesyonel destek aldıkları ortadadır. Milli ve Manevi değerlerimize saldırılar da elbette yeni değildir. Tarih boyunca sürekli farklı dönemlerde ve farklı şekillerde olmuştur. Sebatay Sevi, Haşhaşilik, Haricilik, Mutezile, Vehhabilik, Lawrence, Asala gibi burada da etki ajanları devrede olabilir, dış destek alınmış olabilir. Geleceğimizi ve teminatımız olan gençliğimizi çok ciddi tehdit ediyor. Bu konular ciddiyetle araştırılmalıdır. Hassasiyetle üzerinde durulmalıdır. 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar