1. YAZARLAR

  2. Celal Eren ÇELİK

  3. Tuncay Özkan, KRT ve Çok İnandırıcı (!) Bir Açıklama
Celal Eren ÇELİK

Celal Eren ÇELİK

Yazarın Tüm Yazıları >

Tuncay Özkan, KRT ve Çok İnandırıcı (!) Bir Açıklama

A+A-

Dün bazı yayın organlarında ANKA HABER AJANSI’nın CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Tuncay Özkan’a ait olduğuna yönelik iddialar sonrasında ANKA HABER AJANSI’ndan özetle Tuncay Özkan’ın ANKA HABER AJANSI ile hiçbir ilgisinin olmadığını ve yapılan haberler hakkında hukuki sürecin başlatılacağını belirten bir açıklama yapıldı.

Aynı açıklamada ANKA HABER AJANSI’nın Ali Fırat Atabaş’a ait olduğu da özellikle belirtildi…

Şimdi sevgili okurlar, Tuncay Özkan FETÖ firarisi Akın İpek’e KANALTÜRK’ü sattığı zaman da “Kağıt üzerinde” bu kanalın %1’ine dahi sahip olmadığı ve sadece “Yönetim Kurulu Danışmanı” sıfatı taşıdığı için ANKA HABER AJANSI’ndan yapılan açıklamayı da şöyle yakından bir incelemekte fayda var…

ANKA HABER AJANSI ve KRT TELEVİZYONU, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre Ankara Çankaya merkezli Güneşim Medya Yayıncılık A.Ş.’ye ait. Güneşim Medya Yayıncılık A.Ş’nin sahibi ise Ali Fırat Atabaş…

Ali Fırat Atabaş 30’lu yaşlarında bir ticaret dehası (!) tabii…

Şimdi bu Ali Fırat Atabaş kim diyecek olursanız anlatalım efendim…

Ali Fırat Atabaş’ın kim olduğunu anlatmamız için sizler ile biraz geriye doğru dönmemiz gerekecek…Hatırlarsınız Tuncay Özkan bir zamanlar “BİZ KAÇ KİŞİYİZ” diye bir hareket başlatmış, millete umut verip sonra da yarı yolda bırakıp gitmişti. Özkan insanların umutlarını kendi siyasi geleceği için kurulan pazarlık masalarında meze yapmıştı. 

Bakınız şimdi bu Tuncay Özkan’ın kamuoyunda “Yeğeni” olarak bilinen ama aslında teyzesinin oğlu olan bir isim var: Ahmet Burak Mızrak.

Şimdi efendim bu Ahmet Burak Mızrak’ın KANALTÜRK Tuncay Özkan’ın kontrolündeyken bir yazılım şirketi vardı: PENNA YAZILIM A.Ş

Şimdi bu PENNA YAZILIM’ın önemi şurada, uzun zamandır iddia edilen benim de son derece önemli kaynaklar ile görüşerek teyit ettirdiğim iddia odur ki; PENNA YAZILIM, KANALTÜRK içerisinde “Ayrı bir muhasebe” sistemi oluşturmuştu. Bu sistem ile birlikte o dönem Tuncay Özkan’ın başlattığı “BİZ KAÇ KİŞİYİZ” hareketi için atılan SMS mesajlarından gelen paralar direkt PENNA YAZILIM’a akıyordu.

PENNA YAZILIM A.Ş-KANALTÜRK-TUNCAY ÖZKAN ilişkisini iyi bilenler paraların aslında nereye aktığını da gayet iyi anlayacaklardır.

(Şimdi birileri hemen “iddia” diye dedikodu yapma diyebilir, bu iddiaları teyit ettirdiğim ve bu yazdıklarımı doğrulayacak en üst düzey kişiler her hangi bir hukuki süreçte bunları mahkemeye de anlatacaklardır. Yalanlayabilen, mahkemeye verebilen versin, bekleriz, hodri meydan)

Yani efendim insanlar umut olarak gördükleri Tuncay Özkan ateşli nutuklar atıp SMS desteği isterken bir kurtuluşa destek vermek amacı ile SMS gönderip yardım ettiklerini zannederken paralar başka yerlere aktarılıp buhar ediliyordu.

İşte efendim Ahmet Burak Mızrak’ın yanında çalışan genç bir arkadaş vardı o dönemde, ismi neydi dersiniz? Bingo! Ali Fırat Atabaş

Ve yine ne tesadüftür ki PENNA YAZILIM A.Ş de bir dönem Ömer Faruk Saçaklıoğlu ve FETÖ’den gözaltına alınan Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’ya ait olan DOĞA OKULLARI’na satılacaktı…

KANALTÜRK FETÖ’cü Akın İpek’e, PENNA YAZILIM FETÖ’cülerin sahibi olduğu DOĞA KOLEJİ’ne!

Neyse efendim devam edelim biz…

Şimdi bu KANALTÜRK döneminde Tuncay Özkan’ın sağ kolu olan ve haber müdürlüğünü yapan “SIR KÜPÜ” kim? Adnan Bulut.

“Adnan Bulut şu an nerede, ne iş yapar?” derseniz kendisi ANKA HABER AJANSI’nın kuruluşunda Genel Koordinatörü ve KRT TV’nin de hali hazırdaki “GENEL MÜDÜRÜ”!

Peki bu Güneşim Medya A.Ş sadece ANKA HABER AJANSI’nı ve KRT TV’yi bünyesinde barındırarak mı para kazanıyor dersiniz? Hayır efendim.

Bugün adaylık sürecinde bizzat Tuncay Özkan tarafından dizayn edilen İzmir’deki belediyelerin hemen hemen tamamı, Ege bölgesindeki CHP’li ilçe belediyelerin tamamına yakını, İstanbul’da Tuncay Özkan’ın adaylık döneminde destek verdiği ilçe belediyelerinin pek çoğu “Tanıtım-prodüksiyon” işlerini bu güzide şirketimize yaptırıyorlar.

Hatta CHP kulislerindeki bir iddiaya göre Tuncay Özkan’ın bu belediyeleri arayarak gerek tanıtım prodüksiyon işlerini Güneşim Medya A.Ş’ye vermelerini, gerekse KRT’ye reklam desteği sağlanmasını istediği, bundan rahatsız olan ve kabul etmeyen bazı başkanlara ise “Bu bizzat Kemal Bey’in talimatı, ben boş yere medyadan sorumlu Genel Başkan Danışmanı yapılmadım.” Şeklinde konuştuğu belirtiliyor.

Bu arada Tuncay Özkan’ın bir “Eski” avukatı var: SHP eski milletvekili olup, SHP-CHP birleşmesi sonrasında DSP’ye geçip bu partide PM üyesi olan eski Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Güneş Gürseler.

Tuncay Özkan ile Güneş Gürseler çok ama çok yakın dostlar aynı zamanda. Tuncay Özkan 1999 seçimlerinde Gürseler DSP tarafından Tekirdağ’dan aday gösterilmeyince bir eleştiri yazısı kaleme alıyor, daha sonraki yıllarda ise Gürseler’in oğlunun nikah şahidi oluyor.

Avukat Güneş Gürseler’e öyle yakın ki Tuncay Özkan 2. Evliliğinde doğan oğluna Güneş Bey’in adını koyuyor.

Hani tesadüf bu ya ANKA HABER AJANSI ve KRT’nin sahibi olan şirketin adı da Tuncay Özkan'ı çok sevdiğinden olsa gerek Ali Fırat Atabaş tarafından GÜNEŞİM MEDYA A.Ş olarak belirleniyor…

Şimdi bakınız sevgili okurlar…

Türkiye’de ve Dünya’da haber ajansı ve televizyon kanalı kurmak çok ciddi mali güç ve çeşitli bağlantılar isteyen bir olaydır…

ANKA HABER AJANSI ve KRT TV’nin sahibi olan Ali Fırat Atabaş daha 40’lı yaşlarında bir arkadaş… ANKA HABER AJANSI ve KRT’nin sahibi olan GÜNEŞİM MEDYA A.Ş’yi kurana kadar iş dünyasında bir geçmişi yok, bir sermaye birikimi yok… Aileden zengin deseniz o da değil…

Ama her ne hikmetse bir anda milyon dolarlık yatırımlar ile bir haber ajansı ve bir kanal sahibi oluyor, medya patronu oluyor.

Ajansını kuran da kanalına genel müdür olan da Tuncay Özkan’ın en yakın ismi olan Adnan Bulut.

Ali Fırat Atabaş’ın kendisi Tuncay Özkan’ın teyze oğlunun şirketinde geçmişte çalışıp, Tuncay Özkan’ın yakınında olmuş bir isim. Hatta bir dönem kendisi için “Tuncay Özkan’ın danışmanı” da deniliyordu.

ANKA HABER AJANSI ve KRT’ye sahip olan şirket olan GÜNEŞİM MEDYA A.Ş Tuncay Özkan’ın oğlunun adını taşıyor…

GÜNEŞİM MEDYA A.Ş CHP’de Tuncay Özkan etkisindeki belediyelerden iş alıyor.

Ama ANKA HABER AJANSI’nın Tuncay Özkan ile hiç alakası yok, öyle mi?

Öyle olsun bakalım… 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum