1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Venazuela Ankara Büyük elçisinden Osmanlı çıkışı!
Venazuela Ankara Büyük elçisinden Osmanlı çıkışı!

Venazuela Ankara Büyük elçisinden Osmanlı çıkışı!

Vatan Partisi Ankara Büyükşehir Adayı Tülin Oygür’ün ziyaretinde konuşan Venazuela Ankara Büyükelçisi Reyes, “Türkiye’nin Osmanlı imparatorluğunun küllerinden yeniden doğduğunu da biliyoruz.” dedi.

A+A-

Vatan Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tülin Oygür, ABD’nin Venezuela Hükümetine karşı başlattığı saldırıya karşı Venezuela Büyükelçiliği’ne destek ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Venezuela Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes “Türkiye’nin tarihini yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin de şu anda maruz kaldığı emperyalist saldırıların geçmişten gelen döngü içinde olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin Osmanlı imparatorluğunun küllerinden yeniden doğduğunu da biliyoruz.” dedi.

Avrupa ülkelerinin Venezuela Hükümetine ve seçilmiş Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya karşı başlattığı ambargolara ve saldırılara Türk Milletinden destek gelmeye devam ediyor. Vatan Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tülin Oygür, Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Tunçer ve İl Başkanı Aykut Diş başkanlığındaki heyet Venezuela Büyükelçiliği’ne destek ziyaretinde bulundu. Heyet, Venezuela Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes ile bir araya geldi.
 

“OSMANLININ KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYORSUNUZ”

Verdiği destekten dolayı Türk halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükelçi Reyes, “Sizlerin Türkiye’de milyonları temsil ettiğinizi biliyoruz. Gerçekten Türk halkına yanımızda olduğu için teşekkürü borç biliyoruz. Çünkü her geçen gün dostluk mesajları artarak bize ulaşıyor. Aslında destekler bizi şaşırtmıyor. Türk halkının da nasıl tarihi sürece tabi olduğunun bilincindeyiz. O yüzden Venezuela halkı için Türk halkının tarihi alınması gereken bir örnek” dedi.

Türk milletinin verdiği desteğin mücadelelerine benzin aşıladığını ifade eden Reyes, şunları söyledi: “Biliyoruz ki Türkiye, bu halk bugünlere kolay kolay gelmedi. Türkiye’nin tarihini yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin de şu anda maruz kaldığı emperyalist saldırıların geçmişten gelen döngü içinde olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin Osmanlı imparatorluğunun küllerinden yeniden doğduğunu da biliyoruz. O cesur kadınlar ve erkekler sayesinde bugün Türkiye kamuoyu önünde olması gereken konumda.”

‘YOLU AŞMAK İÇİN BENZİN AŞILIYORSUNUZ BİZLERE’

“Bu noktada emperyalist saldırılar geçmişte kalmadı Türkiye hâlâ emperyalist saldırıların altında. Ancak halk mücadelesini iyi biliyor. Bizler de sizler sayesinde yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Biliyoruz ki ABD örgütlerinde, BM nezdinde emperyalizme karşı hep galip geldik. Şimdi bu savaşın son safhasına geldik. Bu noktada olmayan hükümetler icat edilip tanınması söz konusu oluyor. Bu doğrudan bir darbedir. Venezuela’nın ihtiyacı olan egemenliğine saygı duyulması. Bu noktada sizlerden aldığımız imzaları Cumhurbaşkanına ulaştıracağız. Varlığınız önemli. Mücadeleye daha da teşvik ediyorsunuz. Yolu aşmak için benzin aşılıyorsunuz bizlere.”

‘TÜRK HALKI EMPERYALİZMİN İKİ YÜZÜNÜ İYİ TANIR’

Prof. Dr. Tülin Oygür de Türk halkının Venezuela’nın ve Maduro’nun yanında olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “Bundan 100 yıl önce Türk milleti ayağa kalktı. Atatürk bize bağımsızlığımızı kazandırdı. Türk halkı emperyalizminin iki yüzünü çok iyi tanır. Şimdi emperyalizmin yeni saldırıları altında olan Türkiye Cumhuriyetidir. Dolayısıyla devletimiz Türk halkı, Vatan Partisi olarak antiemperyalist mücadelesinde Venezuela halkının yanındayız. Antiemperyalist mücadelemizi Venezuela halkıyla da tam dayanışma içinde sürdürmeye kararlıyız.”

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.