Şener Mengene

Şener Mengene

Yeni dünya düzeni küresel sosyal deneyi

Yeni dünya düzeni küresel sosyal deneyi

Küresel salgın ile dördüncü sanayi devrimi hızlandırılmış oldu. Toplumsal ve bireysel alışkanlıklar değişecek, şüphesiz bu düzende ihtiyaçlar ve tercihler korku ve açlıkla yeniden şekillenecek. Sanal, dijital, robotik ve kontrollü bir dünya. Devasa AVM'ler yerine cadde mağazalar öne çıkacak, şehir yaşamı yerine kırsal yasam öne çıkacaktır. İnsanlar, tüm ihtiyaçlarını uzaktan giderme yoluna giderken, dijital medya ve iletişim, dijital aile, dijital banka, dijital dostluklar ve dijital ibadet dönemleri başlayacaktır.

 

Batı da sosyal, siyasal ve dijital kurgu konusunda kurumsal ve sistemli bir çalışma var. ABD'de, “Rand Corparation, Stratfor, CFR, Hudson ve Brookings Enstitüsü, Johns Hopkins Üniversitesi, Bill & Melinda Gates Foundations, Elon Musk Foundations, Rockefeller Foundations, Rocfeller Foundations, George Soros Open Society Foundations”, İngiltere'de “ Oxford Jenner Enstitüsü, Chatham House” ve Almanya'da “Robert Koch Enstitüsü, Konrad Adenauer Vakfı " gibi düşünce kuruluşları geleceği planlıyor, "Silikon Vadileri" ile tasarlıyor ve sosyal hayatı yönetiyorlar.  Buna ilaveten küresel şirketler, bunları tasarım, tasavvur ve imalatını Çin'de ucuza üretip bütün dünya'ya ihraç ediyor.

 

Haftalık haber ve ekonomi dergisi "The Economist" süreci belirliyor ve yönlendiriyor. Yabancı Basını ve dünya gündemini takip etmek gerekir. “Financial Times, New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The Daily Telegraph, The Sun, Le Monde, El Pais, Independent News, Corriere della Serra, Deutsche Welle, Bild, Franfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Die Zeit, Svenska Dagbladet, Bloomberg, Newsweek, TİME, BBC, CNN, NBC, CNBC, Reuters, Agence France-Press (AFP), Associated Press (AP), ANF, The Jerusalem Post, Al Jazeera,  El-Arabiye, Rûdaw, Sputnik, Euronews”, gibi basın kuruluşları ilgili devletlerin ve/veya küresel sermaye gruplarının hedefleri doğrultusunda yayın yapıyor. 

 

Hollywood yoluyla filmler, diziler, Netflix gibi internet dizileri, çizgi filmler, roman ve hikâyeler, reklamlar, moda ve müzik yoluyla mesajlar veriliyor. Bu süreçte dijital medya ve iletişim giderek etkisini artırmaya devam ediyor. Küresel virüs salgın süreciyle birlikte sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel birçok değişime ve dönüşüme şahit oluyoruz. ‪Dijital iletişimin, geleneksel iletişim yöntemlerinin yerini aldığı, yeni dijital iletişim sürecinde salgınla birlikte “sosyal birliktelik” kavramının yeniden dönüşümü de söz konusu oldu.

 

Değişime yön verebilirsek, siber alana müdahil olabilirsek bu yolda çalışan iyi matematikçiler yetiştirebilirsek, yazılım ve bilişimde en başa güreşebiliriz. Bu gün teknik; malzeme + yazılım sektöründen oluşmaktadır. Malzeme demek, üretim demektir. Yazılım demek, zeka, vizyon, algoritma demektir. Güçlü bir mühendis kadrosu dünya gücü olmamızın yolunu açabilir. Bu sistemin temel girdisi silah, ilaç, finans, enerji, kültür, gıda ve su'dur. Silah üretim sektörü bütün buluş ve yeniliklerin giriş/çıkış noktasıdır.

 

Koronavirüs (COVİD-19) sosyal deneyi ile “Yeni Dünya Düzeni” hedefleniyor. Dördüncü sanayi devrimi, rototik sanayi, 5-G, biyometrikçip, akıllı şehirler, duygusuz insanlar, transhümanizm ve blockchain ile beyin kontrolü sağlayarak programlanan robot insanlar oluşturmayı hedefliyorlar. Bu deneyin amacı  illuminati gibi küresel yapıların, DSÖ, İMF ve çok uluslu şirketlerle, insanları ve toplumları daha kolay kontrol altına almak istemeleridir. Böylece "Tek Dünya Devleti", "Tek Dünya Toplumu" ve "Tek Dünya Dini" ile yeni düzen oluşturmayı hedefliyorlar.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Şener Mengene Arşivi