Yeni parti kuracağı söylenen Davutoğlu konuştu! "Mahalleden çıkmamız lazım"

Yeni parti kuracağı söylenen Davutoğlu konuştu! "Mahalleden çıkmamız lazım"

Yeni parti kuracakları arasında yer alan eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, " Hepimizin mahallelerimizden çıkmamız lazım. Gittikçe kendi mahallesine sığınan topluluklar, bir nesil sonra parçalanırlar" dedi.

A+A-

31 Mart seçim sürecinde iki günde bir parti kuracakları arasında yer alan eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da iftar programında konuştu.

'DOST YÜZLER GÖRDÜM ZOR ZAMANLARDA YANIMIZDA OLAN...'

Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı,''Dost yüzler gördüm zor zamanlarda yanımızda olan ahde vefa gösteren, hiçbir zaman dürüstlükten ayrılmayan dostları gördüm. Bazı şeyler, değeri kaybolduğunda anlaşılır ve hissedersiniz ki, o şeyi ikame etmek mümkün değildir.

Gerçek dostlar birbirine güzel şekilde, övgülerle konuşanlar değil, birbirine hakikat üslubunca ve usulüyle konuşanlardır. İşte bugünlerde belki de kaybettiğimiz değerlerin başında dostluk geliyor…” dedi.

'ÖNCE PSİKOLOJİMİZİ DÜZELTECEĞİZ'

Karar gazetesinin haberine göre; Dünyanın büyük bir devinim içinde hareket ettiği günlerden geçildiğini savunan Davutoğlu şöyle konuştu:

“Hem dünyada karamsarlık var ve maalesef hem de ülkemizde. Eğer dünyanın bu kaotik döneminde insanlığa bir mesaj ileteceksek önce psikolojimizi düzelteceğiz." dedi. 

YENİ PARTİ SİNYALİ: TOPLUMUZ YENİ BİR VİZYON ÜRETMESİDİR

Davutoğlu konuşmasına AK Parti'nin seçimlerde kaybettiğini savunurken yeni parti kurma sinyali de verdi. Davutoğlu şöyle konuştu:

"Her şeyi kaybedebiliriz, tekrar kazanırız. İktidar kaybedilir tekrar kazanılır. Bir tek şey var ki, kaybedildiğinde ikame edilmesi mümkün değildir. O da ümit, ümidini kaybedenin yarını olamaz. Ümidi oluşturacak olan şey; korkular, dürtüler değildir. Ümidi oluşturacak olan şey; ortak referanslara sahip bir toplumun yeni bir vizyon üretmesidir. Vizyon üretmek ise düşünce özgürlüğüyle olur. Bize en aykırı bile olsa, üretilen her düşünce berekettir.”

'MAHALLELERİMİZDEN ÇIKMAMIZ LAZIM'

Yeni parti kuracağı iddia edilen Davutoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

”Beni en çok kaygılandıran hususlardan bir tanesi de ortak referanslarımızı kaybetmiş olmamızdır. Bir toplumu bir arada tutan temel unsur ortak referansların mevcudiyetidir. Hepimizin mahallelerimizden çıkmamız lazım. Gittikçe kendi mahallesine sığınan topluluklar, bir nesil sonra parçalanırlar. Ben bunu Irak’ta gördüm. Bağdat’ta, Musul’da mahallelerin nasıl bölündüğünü gördüm. Bizim geleceğimizin en önemli teminatı son dönemde iyice içine kapanılan bu mahallelerimizden çıkmamızdır.'

SİYASETCAFE.COM

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler