1. YAZARLAR

  2. Ünver SEL

  3. Anadil Tuzağı: Hedef Türk-Rus İlişkilerini Baltalamak!
Ünver SEL

Ünver SEL

Yazarın Tüm Yazıları >

Anadil Tuzağı: Hedef Türk-Rus İlişkilerini Baltalamak!

A+A-

Türkiye’nin, ABD’den yöneltilen siyasi ve ekonomik tehditleri altında olduğu bir dönemde Kafkas Dernekleri Federasyonu, Abhaz Dernekleri Federasyonu, Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı, Dünya Çerkes Birliği, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Dünya Kırım Tatar Kongresi ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin katılımıyla ‘Anadil Forumu’ düzenlenmesi manidardır.

ABD, Türkiye’yi dize getirmek için önce sahneye PKK’yı sürmüştür. Küresel güçler son günlerde artan PKK saldırılarında, 11 aylık bir bebeği annesiyle birlikte şehit edecek kadar vahşileşmiştir.

Daha bu acı yüreklerdeyken, Kafkas Dernekleri Federasyonu, Abhaz Dernekleri Federasyonu, Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı, Dünya Çerkes Birliği, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Dünya Kırım Tatar Kongresi ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni hangi gücün ‘Anadil Forumu’ adı altında bir araya getirdiğini milletimiz gayet iyi bilmektedir. Buradaki hedef Rusya’nın anadilde eğitimi yasakladığı yalanıyla Türkiye’yi etnik bölünmeyle tehdit etmektir.

Bu forumu düzenleyenler, katılımcılar ve ortak eylem kararı alanlar PKK ile aynı merkeze hizmet ettiklerini görmelidirler. PKK’nın yeniden karakol basmaya, bebeklere saldırmaya başladığı bir günde ‘Anadil Forumu’ tertiplemenin başka bir izahı olamaz.

Bu forumda kurulan ortak eylem grubunun tek bir hedefi vardır, o da Türk-Rus ilişkilerini sabote etmektir. Eylem grubunun kimlerin amacına hizmet ettiğini Türkiye yakından bilmektedir.

Türkiye’nin aleyhinde faaliyette bulunan bu eylem grubunun içinde yer alan, işbirliği yapan ya da görüşen Büyükelçilikler, Sivil Toplum Kuruluşları, Diplomatlar ve Siyasiler tarih önünde büyük bir vebal altında kalacaklardır.

Bu girişimi özellikle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin dikkatlerine arz ediyoruz.

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu ve Kırım Kalkınma Vakfı, ABD merkezli bu büyük oyunun içinde asla yer almayacak ve Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesine katkı vermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Ünver SEL

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı

Kırım Kalkınma Vakfı Başkanı

siyasetcafe.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.