1. YAZARLAR

  2. Erkan MACİT

  3. Elon Musk mı? Echelon mu?
Erkan MACİT

Erkan MACİT

Yazarın Tüm Yazıları >

Elon Musk mı? Echelon mu?

A+A-

Starlink projesi endişe yaratıyor.


Starlink uyduları minik boyutlarıyla son derece ekonomik ve kullanışlı uydular. Ve bu uydular dünya yörüngesinde 7/24 dönecek. Elon Musk bunları bir Falcon roketine yükleyip, onlarcasını bir seferde yörüngeye çıkarabiliyor. Bu uyduları proje olarak bedava internet vs. Gibi insanlara lanse etseler de ben bunun arkasının çok farklı olduğunu düşünüyorum!

22 Nisan’da yörüngeye çıkarılan ve dünyanın çevresinde dönmeyen başlayan ilk posta gönderilen uydular, tüm dünyada UFO paniğine neden oldu. Çünkü arka arkaya ip gibi sıralanıp alçak yörüngede dönen uydular çok parlak ve net seçilebiliyor. Ve insanlar bunları gökyüzünde dolaşan garip yabancı cisim gibi gördü.

insanlar bu LED ışıklı neonlu uyduları UFO istilası sanıyor. Tüm dünyadan gözlemlenebilen bu uydular hala yörüngede dönmeye devam ediyor ve geceleri ışıl ışıl parlıyorlar. Uyduları ilk defa görenler ise Sümer efsanelerindeki Niburu gezegeninin nihayet dünyaya yaklaştığını sanıyor. Efsanelerdeki öncü UFO’ların da dünyanın çevresinde devriye gezmeye başladığını düşünüp panik oluyorlar. Düşünsenize gece vakti tepemizde yıldız gibi parlayan yapay ışıklı uydular
Ve bu uyduların neler yapacağını insanlık henüz bilmiyor!

Sadece birkaç düzine uydunun, dünyanın gece gökyüzünde parlak bir LED şerit gibi dolaşması bile insanlara endişe olurken acaba bu uyduları fırlatanlar, fırlattıranlar yeni BBG merkezi kuruyor!
Bunu ilerki zamanda net anlayacağız.Ona şüpheniz olmasın.

Gelelim parlayan ışık konusuna Elon Musk yaptığı açıklamayla, uyduların parlaklık seviyesini düşürmek için çalıştıklarını açıkladı. Sorun şu ki, yörüngeye çıkarılan birkaç düzine uydu bile gece vakti panik yaratacak kadar parlıyor. Starlink projesi için yörüngeye 12 bin uydu yerleşecek. Bunun dünya gecelerini mahvedeceğini tahmin etmek zor değil. Düşünsenize dünyanın yörüngesinde 7/24 dolaşan 12.bin uydu. Gökyüzü neonlu uydularla tavernaya dönecek
Sadece o mu asıl amaç ne❓
Büyük Gözlem yani istihbarat ❗

Üstelik sadece gökyüzüne bakan çıplak gözler için değil, astronomlar için de bu uydular büyük bir kabus. Bu kadar parlayan uyduların, uzayı takip eden astronomi istasyonlarındaki gözlemleri etkileyeceği uyarısı da var. Yani echelon dünyayı dinledi. Elon Musk da Starlinkle echelon tarzı bir yöntem deniyor. Tutarsa.
BBG ye hazır mısınız?

Adamlar neon ışık sorununu başka türlü halledelim demişler.Buda trajikomik.

Musk şimdi bu soruna karşı önlem alacaklarını duyurdu. Peki ne yapılacak? Yeni uydular ışığı yansıtmayacak ve güneşten gelen ışığı emecek, uzaydaki sert koşullara da dayanacak siyah, mat bir köpükle kaplanacak. Ancak yine de tartışmalar bitmeyecek. Çünkü uzayın boşluğunda kimyayı altüst edecek karışımlar gazlar ve köpükler. 12 bin uydu ışık sarmalı sinyalizasyon karmaşası geniş frekans ağı daha sayayım mi? Bakalım bu tartışma nereye gidecek zira dünya Musk’ın Starlink projesini zaten çok riskli buluyordu. Uyduların sayısının çok fazla olması ve alçak yörüngede yer alması hem uzay trafiği hem de diğer “pahalı” uyduların sağlığı için riskli görülüyordu. Şimdi bir de gökyüzünde parlayan neonlu uydular?

Bardak  taşıyor gibi görünüyor.! İnsanları covid-19 gibi proje bir virüsle hem öldür ve evlerine tık.


Sonra uzay yörüngesine 12 bin uydu gönder ne için ? Sözde bedava internet için! Sonra 12 bin uydu ile ne yapacağını bilmeyen bir dünya?

Ne mi yapılacak?
Hepimizi izleyeceklerdir. Geniş bir istihbarat ağı!
Echelon 2 ye merhaba!

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.