1. YAZARLAR

  2. Orhan KAŞIKÇI

  3. Gara şehitlerimize selam olsun, Destekçilerine lanet olsun
Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

Yazarın Tüm Yazıları >

Gara şehitlerimize selam olsun, Destekçilerine lanet olsun

A+A-

 

“Allah yolunda öldürülseniz ya da başka bir şekilde ölseniz, şunu bilin ki, hiç şüphesiz Allah’ın bağışlaması ve rahmeti, kâfirlerin dünyada kalıp topladıkları her türlü menfaatten daha hayırlıdır.” (Al-i İmran 3/157)

 

GARA'da 13 Şehit verdik. İlk defa olmadı bu, sonda olmayacak. Millet olarak vatanımız için; Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, Dumlupınar’da, İstanbul’un Fethinde, Malazgirt’te, Köse Dağ’da, Dandanakan'da hatta Talas Savaşında bile çok şehit verdik. Ülkemin her karış toprağı şehit kanıyla yoğrulmuştur. Her evde şehit resimleri süsler duvarları. Mezarlıklarımızda şehit bayrakları vardır. Biz öyle bir milletiz ki şehit verdikçe daha da kenetleniriz. "Vatan sağ olsun" deriz... Biz öyle bir milletiz ki "Bir şehit veririz bin diriliriz"... Biz öyle bir atadan babadan gelmeyiz ki şehit verir içimize atar düğüne gider gibi cenazemizi defnederiz. Biz öyle bir Milletiz ki Şehit verdikçe güç kazanır, şehit verdikçe arşa yükselir bedenimiz. Biz öyle bir milletiz ki düşman sevindirmek ne atamızdan bize kalan bir mirastır ne de dedelerimizden. O yüzden 13 değil 113 de şehit versek düşmeyiz, kaybetmeyiz. Yere de baksak arşa da baksak hep aynı şehadet rüzgarını görür, hissederiz. O yüzden düşmanlarımız sevinmesin.

Devletimiz bugün de var olacak yarında, bu ülke dünya üzerinde yegâne bir ülke. Kim ne derse desin düşmanı bir değil bin desek yalan olmaz. Düşman sadece sınırlarımız ötesinde değil ki? İçimizde kiler daha tehlikeli. "Düşman içerde ise kapı kilit tutmaz" sözü atalarımızdan bize en büyük mirastır. Bu yüzden içimizde ki düşmanları temizlemeden dışımızdakilerle uğraşmak zor geliyor. Şimdilerde keyifle gülen ve mutluluktan ellerini ovuşturup kahvesini yudumlayan şer odaklarını görür gibiyim. Onlar ne zalim ve ne canidirler bilir misiniz? Kanla beslenen keneler gibidirler. Leş kargaları misali ortam kovalarlar. İnsanlıktan nasibini almayan, insan bile demeye değmez mahluklardırlar.

İçimizdeki düşmanlardan en çok canımı acıtan kişilerin başında bu ülkeye başbakan olmuş, bu ülkeye İç işleri bakanı olmuş, bu ülkeye Devlet bakanı olmuş, yıllar önce omuz omuza mücadele ettiğimiz insanlar. Kim mi bunlar? Davutoğlu, Akşener, Babacan ve Karamollaoğlu... Bunlar diğer Siyonistlerden, HDP ve PKK sempatizanlarından, aydın dediğimiz ama aydın olamayan idealistsizlerden daha çok canımızı acıtıyor. Ey bu devletin her kademesinde görev yapmış ama vatanına ihanet edenlerle aynı safta omuz omuza mücadele eden en az o vatan hainleri kadar suçlu siyasiler. Şimdilerde terörü dil ucuyla lanetliyorsunuz. Ama bu lanetleme içinizden gelerek değil, korktuğunuzdan lanetliyorsunuz. Türk milletinin ne kadar hassas olduğunu bildiğinizden lanetliyorsunuz. Ne şiş yansın ne kebap misali bir durum sizinkisi. Şimdi çıkın da Demirtaş’ı serbest bırakın diyebilin bakalım, kavala suçsuzdur diyebilin bakalım, gidin Fox TV. Ye çıkında lanet olsun PKK diyebilin bakalım. Diyemezsiniz, dedirtmezler, yapamazsınız, yaptırmazlar. Çünkü sizde azıcık yürek varsa o masum yavruların kafasına kurşun sıkan elleri kesip atardınız. O kurşunları dağdaki örgüt sıkmadı sizler sıktırdınız. Sizleri adam zanneden sizlerin peşinden giden insanlara hainlik ettiniz. Sizde en az PKK ve Hdp kadar suçlusunuz. Devletimize milletimize hatta ülkemize bu kadar saldırı varken siz de bu devletin en şerefli yerlerinde görev yapmışken vatanını satan gruba dahil oldunuz. Biz yıllar önce sizi içimizden biri zannederdik ama siz görünen düşmandan daha tehlikelisiniz. Ben olsan hemen siyaseti bırakır ve şehit olan o masum insanlardan helallik isterdim. Ama sizde bu yürek ne gezer ey gafil ordusunun masum görünen yüzleri. Sizler Türk Milletinin daha çok canını acıttınız...

Gelelim CHP, Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Faik Öztrak ve yandaşlarına. Emelinize eriştiniz mi zannediyorsunuz? Amacınıza kavuştunuz mu düşünüyorsunuz? Çıkmışsınız televizyon karşısına dilinizin ucuyla PKK ve HDP bile diyemeden, sosyal sayfalarda yazamadan terörü lanetliyorum diyorsunuz. Bazılarınızda hiç piyasaya çıkmıyorsunuz? Kaftancıoğlu vb. gibiler. PKK katledince susup, dilsiz olan ey lanet teröristler ve çağdaş sanatçılar. Mehmetçik vurunca "Savaşa Hayır" diyen vatan hainleri neredesiniz? Bu ülkenin huzurunu bozamayacaksınız? Bu ülkenin evlatları bitmez, bu ülkenin vatan sevdalıları bitmez, bu ülkenin millet aşkı bitmez, bu ülkenin bitmeyecek tek aşkı sınırları ve ebediyete kadar var olma aşkıdır. Kılıçdaroğlu gizli ortağınız olan HDP ve PKK ile hangi masada hangi evde gülüp oynuyorsunuz hissediyorum. Bu evlatların Anasıda Babası da Vatandır. Şimdilerde çıkmış CHP sözcüsü; şimdiye kadar niye kurtarmadınız diye açıklama yapıyor. Birde niye kamuoyuyla paylaşmadınız diye de vurgu yapıyor. Ya bu devlet sırrı, bu gizli yürütülen bir hareket, siz içimizde olduğunuz sürece nasıl devlet sırrını paylaşabiliriz ki? Yazıklar olsun sizlere. Siyaset yapalım derken gencecik vatan evlatlarını katleden misyona destek verip ülkemi bölmeye çalışıyorsunuz. Yazıklar olsun sizlere bu ülkenin evladıyım deyip Arkalarında gözü yaşlı Analar Babalar bıraktırıyorsunuz? Yazıklar olsun sizlere, bu ülkenin ekmeğinden suyundan faydalanıp vatanıma ihanet ediyorsunuz. Siz siyaset yapmıyorsunuz, siz dürüst değilsiniz, arkanıza aldığınız misyonla devletimi ilelebet yok etmeye çalışıyorsunuz ama B-A-Ş-A-R-A-M-A-Y-A-C-A-K-S-I-N-I-Z...

Analar ağlıyor, ciğerler dağlanıyor, milletimizin maneviyatı zarar görüyor. Bir hiç uğruna nasıl kıyarlar bu vatan evlatlarına. Hangi yürek buna dayanabiliyor. Düşünün bakalım bu evlatlar siyasilerin, bu vatan hainlerinin evlatları olsa idi katliama izin verirler miydi? Yapmış olduğunuz siyasete vandallık denir. Katliam denir. Bunun hesabını tabi ki Türk Milletine vereceksiniz? Yaptığınız sizin yanınıza kar kalacağını zannediyorsanız? Bu yüce meclis çatısı altında olan siyasiler size gerekli, cevabı verecektir. Hdp denen PKK partisi derhal hiçbir sorgu sual edilmeden kapatılmalı ve tüm üyeleri de ömür boyu siyasi yasaklı olmalıdır. Bu amaçla her kim başka parti kurarsa da siyasetten men edilmelidir. Artı bu parti ile siyasi ilişkide olan ve ispat edilen bir unsur varsa onlarda derhal dava edilip kapatılmalıdır. Bu ülkenin evlatlarının kafasına silah dayayıp şehit etmek kolay yutulacak bir lokma değildir. İttifak yapalım, meclise girelim devri artık bitmiştir. Daha sert ve daha iyi çalışmalıdır yüce meclisimiz. Bu demokrasi anlayışı değildir. Bu hdp'li PKK'lılarla kesinlikle arkadaş bile edilmemelidir. Meclisimizin hiçbir odası onlara hizmet vermemelidir. Dünya ayağa kalksa da bunlara taviz verilmemelidir. Ama kimle yapacaksınız bunu; yıllardır sırt sırtta verdiğimiz ama şimdilerde Hdp ile ittifak yapan şer odakları ile mi? Bu ülkeye Başbakanlık yapıp sonrada HDP ile kol kola giren kişilerle mi? Bu ülkenin iç işleri bakanı olup da şimdiler de Hdp ile kahvaltı yapanlar ile mi? Yıllarca Konya belediye başkanlığı yapan ama şimdilerde şeytana uyup kol kola girdiği kişilerle mi? Bu ülkenin Ekonomi Bakanlığı yapan ama şimdilerde sırtını dayadığı Hdp ile mi? Evet bunlar ile yola çıkılmaz. Vatanını Milletini seven evlatlarla hareket ederek bunları yok edebiliriz.

Aklınızı başımıza alıp derhal devletimizin yargı mekanizmalarını devreye sokup bu illeti kafamızdan bir daha gelmemek üzere yok etmemiz lazım. Bunun demokrasi ile bir ilgisi yok. Kafalarına silah dayayıp hiç arkasını düşünmeden şehit edilen evlatlarımızın demokrasisi yok muydu? O yüzden hoşgörü devresi bitmiştir. Demokrasi ve insan haklarını PKK, HDP ve Arkalarına aldıkları güçlerin demokrasisi ile karşılayacağız. Onların silahları ile onları vuracağız. Kısasa kısa deyip öyle hadlerini bildireceğiz.

Dünya lideri Reis bu hadsizlere de hadlerini bildirecektir. Bu sadece bizim iç hesaplaşmamız değildir. Hızla büyüyen ve etrafına sürekli güven veren bir ülke olarak taraflı tarafsız herkesin gözene batmaktadır. Gelişmiş ülkeler arasına girmekte olan bir ülkeyiz. Biz sadece kendimize değil tüm İslam aleminin de umudu konumuna gelmiş bulunmaktayız. Bize güvenen ve bizi destekleyen ülkelerin sayısı arttıkça bu şer odaklı ülkelerde sıkıntılı günler geçirmeye başlamışlardır. Kısacası bu millete yapılanlar ağır gelir. Şehitlerimizin kanları kurumadan hesabı görülmüştür. Başta Reis ve iç işleri Bakanımız Sayın soylu olmak üzere bu PKK ve Hdp sorunu çözülmeden peşlerini bırakacağını zannetmiyorum.

Allah önce devletimize sonrada bu Devlet kefeni giymiş Reis ve ekibine güç versin.

Allah yar ve yardımcıları olsun.

Orhan kaşıkçı

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum