İller Bankası'na yeni müdür! 13 İl Kültür ve Turizm Müdürü değişti

İller Bankası'na yeni müdür! 13 İl Kültür ve Turizm Müdürü değişti

13 yeni il Kültür ve Turizm Müdürü ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Bilimler Akademisi ve İller Bankası A.Ş'ye ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığına Prof. Dr. Muzaffer Şeker atandı.

Yine son atamayla İller Bankası A.Ş Genel Müdür Yardımcılıklarına Nurullah Öztürk ve Volkan Bektaş getirilirken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan Demiryolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcılığına ise Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı'nın ataması yapıldı.

13 İLE YENİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ ATANDI 

Kültür ve Turizm Bakanlığının atama kararları ile Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Bekir Kurtoğlu, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Halil Çalışır, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Burhan Torun, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Adnan İpekdal, Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Teoman Karaca, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ise Aydın Aslan getirildi.

Ayrıca Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ise Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç atandı.

PROF. DR. MUZAFFER ŞEKER KİMDİR? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığına atanan Prof. Dr. Muzaffer Şeker kimidir? 

Aynı zamanda TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi olan Muzaffet Şeşer, 1961 yılında İzmir’de doğdu, 1986 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1995 yılında İngiltere’de Leicester Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde insan anatomisi üzerine doktora derecesini almıştır. 

2000 yılında doçent, 2006 yılında da profesör olmuştur. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı Başkanı olarak da görev yapan Muzaffer ŞEKER, 2008- 2010 yılları arasında İstanbul Medipol Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyetinde de görev almıştır. 

2002 yılından beri Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği ile Temel Tıp Bilimleri Platformunda ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği (ÜHBD) yönetiminde görev yapan Muzaffer Şeker, aynı zamanda Kamu Yönetimi Lisans mezunu olup, TÜBA Konseyi, Sağlık Turizmi Üst Kurulu ve TÜBİTAK Bilim Kurulu ile İnnopark Yönetim Kurulu üyesidir.

Evli ve üç çocuk babası olan ve halen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin kurucu rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER, 22 Ağustos 2016 tarihinden itibaren TÜBİTAK Bilim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler