Kaos planı mı? "Kılıçdaroğlu görevini bırakmazsa öldürülecek!"

Kaos planı mı? "Kılıçdaroğlu görevini bırakmazsa öldürülecek!"

Stratejist adı altında farklı açıklamalar yapan Erol Mütercimler, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yakın zamanda "sağlık gerekçeleri" ile görevinden ayrılacağını, aksi takdirde ise öldürüleceğini öne sürdü. 

A+A-

İstanbul seçimlerinin akıbeti yeni kaos planlarıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaptığı "Türkiye İttifakı" açıklamasından bir çok anlamlar çıkartmak isteyen CHP çatısı altında toplanan grup üyeleri adeta yeni bir kaos planı içerisine girdi. 

Bir çok usulsüzlüklerin ortaya çıktığı ve itiraz süreci devam ederken seçim tartışmasının geride bırakılarak ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl maddelere odaklanılması çağrısı yapan Erdoğan, "Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte Türkiye İttifakı olarak hareket etmeliyiz" ifadelerini kullanmıştı. 

Erdoğan'ın resmi twitter hesabından yaptığı bu açıklama farklı kesimler tarafından farklı şekillerde yorumlanırken, konu hakkında en çok tartışılacak yorumu ise  stratejist adı altında açıklamalar yapan Erol Mütercimler'den geldi.

TV 5'te yayınlanan Gizli Dosya programında "Türkiye İttifakı" polemiğine ilişkin görüşlerini açıklayan Mütercimler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ölümcül bir suikast düzenlenebileceği iddiasını öne sürdü. 

Şehit cenazesinde ki saldırıyı öne sürerek tarihte yaşanan siyasi suikast süreçlerine dikkat çeken Mütercimler, "Postacı kapıyı iki kere çalar, üç kere değil" diyerek CHP liderinin, daha önce iki ciddi saldırı atlattığını hatırlattı.
Kılıçdaroğlu'nun "sağlık gerekçelerini" göstererek yakın zamanda görevinden ayrılacağını savunan Mütercimler, aksi takdirde CHP liderinin ölümcül bir suikastla karşı karşıya kalacağını öne sürdü.

Mütercimler'in bu kaos planı Kılıçdaroğlu'nun da açıklamalarıyla örtüşüyor. Kılıçdaroğlu sık sık 'Benim için dar ağacı kuruldu' açıklamaları yapmaktadır. Yine Kılıçdaroğlu, şehit cenazesinde kendisine yapılan protesto ve yumruklu saldlrı için de linç girişimi olarak görüp bunların PKK'lıdan farkı olmadığını savunmaktadır. 

"ÜÇÜNCÜSÜNDE KEMAL BEYİN HAYATTA KALMA ŞANSI YOK"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın dönemde partiden ayrılacağını ve CHP'nin başında olmayacağını belirten Mütercimler, "Çok genel bir ifadedir; postacı kapıyı iki kere çalar, üç kere değil. İki kere ciddi girişimde bulunuldu, 3'üncüsünde karar vericiler açısından söylüyorum, 3'üncüsünde Kemal Bey'in hayatta kalma şansı yok" dedi.

Bu korkunç kaos senaryonun Kılıçdaroğlu, ailesi ve yakın çevresi tarafından da görüldüğünü dile getiren Mütercimler sözlerini şu şekilde sürdürdü;

"KILIÇDAROĞLU'NUN HAYATINI KAYBETMESİ ÇOK GEREKSİZ BİR ŞEY OLUR"

"Bu bilinen bir şey, dünyadaki siyasi suikastlere bakın bakalım ne görecesiniz. Kendisi de, kendi sağlık sorunlarını öne sürerek çekilecek. Çekilmek zorunda. Ana Muhalafet partisinin başındaki kişinin böyle bir suikastle hayatını kaybetmiş olması partiye de artı bir şey kazandırmaz. Partiyi iktidara taşısa, diyeyim ki; tamam, birisi hayatını kaybetti olur... Türkiye'nin şu an içinde bulunduğu koşulda bir siyasi liderin hayatını kaybetmesini gerektirecek bir husus yok, çok gereksiz bir şey olur." 

İşte stratejist adı altında açıklamalar yapan  Erol Mütercimler'in o açıklaması;

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler