1. YAZARLAR

  2. Orhan KAŞIKÇI

  3. Kutlu Yol Hareketi Partisi ve Semih Tufan Günaltay...
Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

Yazarın Tüm Yazıları >

Kutlu Yol Hareketi Partisi ve Semih Tufan Günaltay...

A+A-

Türk birliği ülküsü, yer yüzündeki bütün Türkler’ in bir millet ve bir devlet halinde, bir bayrak altında toplanması ülküsüdür.

Türk birliği kurulmadıktan sonra bu millet zafere ulaşamaz. Göktürklerden buyana kurulan Türk devletlerinin uzun ömürlü olmaması bu birlikteliğin oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Bu birliktelik sağlandığı zaman uzun ömürlü ve kuvvetli devletler kurulmuştur. 600 seneden fazla Osmanlı İmparatorluğu 3 kıtada Dünya’yı yönetti. Fethettiği bütün kıtalarda hakkı, adaleti gözetti. Müslüm ve gayrimüslimleri huzurla yönetmesini bildi. Kısacası Haçlı Birliğinin amacı neyse Türk Birliğinin de amacı aynı olmalı. Türk Devletleri birlik olmadığı sürece bu topraklara dirlik ve düzen gelmeyecek.

Kızıl Elma; Türk Milliyetçiliğinin önemli sembollerinden birisidir. Ulaşılması gereken bir yer, fethedilmesi gereken bir beldeyi ifade ettiği gibi kimi zamanda bir devlet kurma idealini, kimi zaman dünya hakimiyetini idealini, kimi zaman da Türk Birliği idealini ifade eder. Kızıl elma Osmanlı zamanında Batıya doğru yürütülen cihadın bir sembolüdür. Günümüze kadar gelen bu gelenek ne yazık ki sembol haliyle kalmıştır. Kızıl elma sadece bu dönemde sembol olarak kullanılmaya devam etmiştir. Fethetmek anlamını toprak alma yerine idealler arasında siyasi ve ekonomik baskıyla bünyene katma anlamını kazanmıştır. Kızıl elma sembolü ülkemizde bazı siyasi partilerin tekelinde görünse de anlamını yürütecek ne misyona sahip nede ideale sahip konumdadırlar. Çünkü günümüz şartlarında fethetmek savaşarak kazanılan yer anlamından çıkmıştır. Türk Birliğini Türkiye’den yeniden canlandırarak Anadolu’dan Çin settine kadar bu birliği kurarak dünyada söz sahibi olabiliriz.

Bir milletin siyasi ve hukuki yönden teşkilatlanmasına günümüzde Devlet denmektedir. Türk Devleti sadece Türkiye ile adlandırılmamalıdır. Türk Birliği kurularak yaklaşık 250 milyon Türk'ü Turan adı altında toplayarak dünyanın en güçlü birliği haline getirilmelidir. Toplam nüfuslarıyla dünya milletleri içinde Çin ve Hindistan’dan sonra 3. nüfusu en kalabalık milletiz.

Türk Devletlerinin ve bazı İslam devletlerinin yegâne umudu olan Türkiye Cumhuriyeti'nin içerisinde bazı siyasi partiler kuruluş amaçlarının Turancılık olması gerektiğini tüzüklerine yazmış olsalar bile kısa zamanda onlarda çevresinde ki partiler tarafından kuruluş amaçlarından uzaklaştırılarak yok konumuna düşmüşleridir.

Evet Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi partilerinin içerisinde milliyetçi kesimin içinde de büyük bir boşluk oluşmuştur. Bu boşluk İyi parti tarafından da doldurulamamıştır. Bu parti kuruluş amacının dışında seyir etmekle beraber tamamen Türk Milliyetçiliği Vasfını kaybetmiştir. Zaten ideolojisi Türk milliyetçiliği değildi. MHP’de çizgisinden hızla uzaklaşmış, parti tüzüğünde ki yazılanlar tamamen unutulmuştur. Sol Partilerin boşluğunu doldurmak için kurulmaya çalışılan Sarıgül ve İnce ile bölünüp daha ufak bir parti misyonları ve kitlelerine dönüşecekler. Aynı durum sağ partilerde oluşmaya başladı. Özellikle AK partiden ayrılan Davutoğlu ve Babacan, MHP’den ayrılan İYİ parti oyların bölünmesine neden olmuştur.

Hızla büyüyen, kitleleri yanına alıp örgütlenen Milliyetçi, Vatansever, Atatürkçü bir misyonun hızlı bir şekilde siyasi hayatımıza girmeye hazırlandığını görmekteyiz. Teşkilat yönünden o kadar hızlı bir şekilde büyüyor ki, bünyesine eski ve yeni siyasiler ve milletvekilleri katarak güç alan, Gelecek ilk seçimde adını parlamento da çokça söz ettirecek bir siyasi oluşumdan bahsediyoruz. Milliyetçi ve muhafazakâr boşluğun beklediği ve amaçlarının sadece vatanını ve milletini sevmekten öteye gitmediği bir misyondan bahsediyorum. Feto terör örgütüne ilk başkaldıran, feto'nun en güçlü olduğu zamanlarda bile ona karşı hiç tavız vermeyen, mahkûm olmayı göze alıp onunla mücadele eden bir misyondan bahsediyoruz. Siyasi oluşumunu tamamlayıp 19 Mayıs 2021 'de kuruluşunu tamamlayıp Anıtkabir'de Türk siyasi tarihine altın harflerle giriş yapacak bir misyondan bahsediyorum...

KUTLU YOL HAREKETİ PARTİSİ ve Kurucusu Semih Tufan GÜNALTAY...

6 Ağustos 1968’de Anadolu’muzun şirin bir ili olan Kars'ta dünyaya geldi. Anadolu'muzun Yiğit beylerinin ve çileli annelerinin Vatansever çocuklarından biri olan Günaltay, ilk, orta ve lise hayatını çeşitli illerde bitirdi. Daha lise yıllarında Ülkü Ocakları faaliyetlerine katıldı. Üniversite ve yurtdışı eğitiminden sonra çeşitli faaliyet alanlarıyla ticarete atıldı. Atatürkçü ve Milliyetçi kimliğiyle vatanına hizmet etmeye başladı. Kendi bünyesinde çeşitli kitaplar yazdı. Özellikle vatansever kişiliğiyle ön plana çıkan Günaltay kısa zamanda ülke gündemine oturacak Kutlu Yol partisini 19 Mayıs 2021'de Türk siyasi arenasına sunacak. Kuruluş aşamasında olan bu parti, birçok siyasinin ve devlet büyüğünün haberi altında örgütlenmesi devam etmektedir. Siyasi hayatına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan Günaltay'ı, vatansever kişiliğiyle, Atatürkçü ilkeleriyle bütünleşen yapısıyla devletimize ve milletimize hayırlı olması temenni ediyoruz. Özellikle kurulacak bu partinin misyonu ve vizyonu aşamasında halkımızın beklentilerini karşılayacak nitelikte olursa hedeflediği seviyeye ilk seçimde ulaşması sürpriz olmaz. Günaltay; tecrübeli kişiliğini siyasi gücüne entegre edip başarıya ulaşabileceği kanısındayım. Özellikle ülkemizin yaşadığı ekonomik ve siyasi boşlukları doldurabilecek teşkilat çalışmalarını kısa sürede tamamlayıp 2023 seçimlerinde Kutlu Yol Partisi adı altında zafere ulaşabilecek durumdadır. Bekleyip göreceğiz...

Orhan kaşıkçı

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.