1. YAZARLAR

  2. Erkan MACİT

  3. Mankurtlaşmaya Giden Toplum Yapacaklar!
Erkan MACİT

Erkan MACİT

Yazarın Tüm Yazıları >

Mankurtlaşmaya Giden Toplum Yapacaklar!

A+A-

Gözün görüp kulağın duymadığı, ancak beynin algıladığı ses ve görüntü oluşumuna yol açan subliminal teknoloji, günümüz hollywood filmlerinde ve HAARP teknolojisinde kullanılıyor.


İnsanlarda iki çeşit bilinç hali vardır. Birincisi 8-23 hertz arasında normal, diğer i ise farklı durum halleridir. Farklı bilinç halleri arasında uyku, rüya görme, hipnoz ya da uyarıcılar ile uyuşturucularla varılan farklı insan hali olarak ifade edilebilir.


Bu tekniklerle, insanlara farklı bilinç eklenerek farklı yönlendirile bilirler. Bunu bilim kabul ediyor. Subliminal, insanın bilinç altını etkileyen, insanın duyu organlarının algısı dışında olan sesler ve görüntülerdir. 1964 yılında İngiltere, 1974 'te de ABD olmak üzere 55 ülke söz konusu tekniklerin kullanılmasını yasaklamıştır.
 

Görüyor musunuz o yıllarda yukarıda ki ismi gecen ve geçmeyen 55 ülke subliminal teknikleri yasaklıyor. Bizim medyamız ve sosyal medya ajanları algı yapıyor aman canım ne zihin kontrolü yok subliminal vs. gibi. Etki ve nüfuz ajanlarının sosyal medya üzerlerinde ki paylaşımlarına itibar etmeyin yaşadığımız bilgi çağında okuyalım, araştıralım ona göre karar verelim. Gelişen dünyayı yakından takip edelim ezberci davranmayalım ki yetişen nesillerimizi bilinçli yetiştirelim.
 

  1. Kızıl ötesi ışınlar ve düşük Frekanslı reklamlarla sinemalarda, televizyonlarda insanlara gizli propaganda yapılıyor. Subliminal yöntem kullanılarak, elektronik cihazlarla tv programları, reklamlar ve müzik eserleri aracılığıyla gizli propaganda yapılıyor. Ve bu tekniklerle insanlar sistematik olarak yönlendiriliyorlar. Tüketim toplumu olduk çıktık. Küresel sistemin ekonomik oyunu. Taksitle alışveriş yap , çok çalış öde daha çok al faizsiz vs. derken tüketiyoruz ama farkında olmadan da sağlığımızdan oluyoruz.
    Hollywood filmlerinde özel yazılımlı filmlerle geniş kitlelere sürekli mesajlar veriliyor. Bu ve bunun gibi bütün süreçlerde pek çok istihbarat kurumunun ve bir enstitünün adı öne çıkıyor. Tavistock, ingiltere de Chatham evi adıyla bilinen uluslararası ilişkiler Kraliyet kurumu Royal Institute of International Affairs üyelerinin kararıyla 1921 de kuruldu. Tavistock medya, bilimsel kurumlar, kuruluşlar ve askerler vasıtasıyla etkisini yayan, dünyanın önde gelen psikolojik kontrol merkezlerinden biridir. Tavistock un temelde iki gayesi vardır.


1- Ulus devletlerin ortadan kaldırıldığı tek bir totaliter kontrol merkezi bulunan bir. Yeni Dünya Düzeni.
2- Dünyanın ya da onların tabiriyle “society”nin eş zamanlı psikolojik kontrolü.


Cıa nın MKULTRA zihin kontrolü programında yer alan Tavistock Enstitüsü’nden Dr. William Sargent, kitabında şunları yazıyor.

Korku, öfke ya da heyecan gibi duyguların, kasten ya da kasti olmayan biçimde uyandırılmasıyla beyin işlevleri , yeterince zarar gördüğünde, kişilere çeşitli inançlar dayatılabilir. Bu hadiselerin sebep olduğu sonuçlardan en yaygın olanları geçici muhakeme bozukluğu ve yüksek derecede etkiye açık olma durumudur. Demek ki savaş sadece cephede ordular arasında veya karanlık mekanlarda istihbarat elemanları arasında olmuyor. Savaş sanat üzerinden de sürdürülüyor. Toplum mühendislerinin silahlarından biri de sanat mühendisliğidir. Kimdir sanat mühendisleri. Yönetmenler, eleştirmenler, vb.


Sonuç olarak, Hollywood filmleri politik, kültürel iktisadi ve askeri büyü sanatının muhteşem örneğidir. Filmleri 7 den 70’e hitap ediyor.
 

Evlilik programları sistematik olarak ailesel ve kültürel yapımızı bozmak için tasarlanmış proje idi. Bu tür programlar belli amaç ile topluma seyrettiriliyordu. Şimdi bunu aşan ve daha ileri giden yayınlar da var sözde kalite haber adı altında bu kanal, topluma haber verelim diye mankurt hale getirme projesini yapıyor. Nasıl mı?
Sinyalize olarak. Yani yoğun sinyaller göndererek.. Bu konuyu da ileri ki yazılarımızda açıklarız..

 

Değerlerimizin, farkında olalım. Birlik içinde milli ve manevi kültürel değerlerimize sahip çıkalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum