Gökhan AKYÜREK

Gökhan AKYÜREK

Yazarın Tüm Yazıları >

Operasyon!!!

A+A-

İşgalleri ve kuşatmaların eski dönemlerde olduğu gibi ordular, toplar, tüfekler, silahlar ve fiziki savaşlarla olmadığı dönemdeyiz.

Sosyal medya, dijital platformlar, filmler , diziler, uygulamalar ve oyunlar ile muazzam bir işgal ve kuşatılma var. Psikolojiyi bilmezsek, bu tür oyunları net bir şekilde göremeyiz ve anlayamayız. Yapılan Psikolojik oyunları ve algıları çok iyi anlamalıyız. Özellikle ilim, bilim ve psikoloji yönünden çok iyi eğitim verilmeli. Genç beyinlerimize gerçek kendi öz kültürümüz, örf, adet, gelenek konusunda iyi bilgilendirilmeli ve eğitilmelidir.

Algı oyunları, manipülasyonları nasıl yaptıklarını, kirli oyunları gösterilmeli. Özellikle psikoloji ve felsefe konusunda gençleri bilinçlendirip iyi bir eğitim vermeliyiz. Yoksa düşmanı asla anlayamayız.

Şimdi gelelim filmlere, geçtiğimiz gün tesadüfen bir film izleyeyim dedim açmam ile kapatmam bir oldu. Bakın şimdi olayı anlatacağım size.

Bu film son zamanlarda çıkmış yerli bir film. Baba Anne ve Oğul arabada gidiyorlar. Anne ise arkada neredeyse öğle olmuş vakitte arabanın içinde namaz kılıyor. Neymiş sabah namazını kılamamış kaza ediyormuş. Arabanın içinde baba oğlunu zengin bir kızla evlendirmek istediğini söyleyip ikna etmeye çalışırken birden diyor ki ‘’şu kadar dükkanları var’’ namaz kılan kadın birden sesini yükseltip bunlardan daha fazla demeye getiriyor. Adamda bunu söylüyor. Bide diyor ki ‘’araba ile sağa sola dönmede kıble şaşmasın namaz bozulmasın.’’ Bak hele bak bak, algıya bak. Bre cahilleler Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) farz namazlarını yolculuğunda mola verip öyle kılardı. Sünnet namazlarını da (Peygamberin yaptıklarına sünnet denir bilmeyenlere de öğrenmiş olsun.) deve üstünde kıbleyi alarak kılardı yolculuk esnasında. Ama sadece sünnet namazlarında bunu yapardı. Hem Müslümanları para göz olarak gösterip, hem de insanların inandıkları dini değerleri ve bir Müslüman’ın borcu olan namazı hafife alıyorlar. Bunu gören izleyen çocuğun beyni bunları kapıyor, beyni bunları kodluyor ve büyüyünce yada ilerleyen zamanlarda dini ve din adamlarını, namaz kılanları ve Müslümanları böyle sanıyor. Kim olursa olsun, hangi dine inanırsa inansın herkes saygı duymak zorundadır herkesin inancına ki; dinimizde bunu emir eder hoşgörüyü.

Filmlerde yapılan bu operasyonların amacı bizim dini değerlerimizi işgal etmek değerli Müslümanlar. Tabi bunları yıllara yayılan bir süreçte yaptılar. Yeşilçam filmlerinde hep din adamları, rüşvetçi, şehvet düşkünü, yalancı gösterilir. Baş örtülü kadınlarda hizmetçi ve cahil olarak lanse edildi. Yani şimdi başörtülü bir kadının zengin olması, büyük başarılara imza attığında veya yönetici olduklarında, baş örtülülere saldırmalarının arkasındaki sebebi anlayabildiniz mi? Onlara göre baş örtülüler ancak hizmetçi olabilir. Çünkü öyle yetiştirilip yıllardır öyle gösterildi ve öyle gördüler.. Unuttukları bir şey var ama Atatürk’ün eşi ve annesinde baş örtülüydü yani kapalıydılar.

 

 

ataturk.JPG

 

Namaz kılan adamın, namaz kılarken üstüne gelen aracı görüp küfür etmesi, Camide namaz kılanların secde de iken birbirlerinin kafasına tokat atması, namazda selam verirken tam tersi yönlere selam verilmesi, imamın elinde silah olması, İmamın para göz olması, cenaze evine gelen dua okuyacak imamın şapsal komik ve duaları bilmeyip sallaması, daha uzayıp gider saymaya devam etsem. Yabancı filmlerde din adamları saygı duyulan, hürmet edilen, akıl danışılan kişiler iken, bizde ise malum.

İşte sen dinini iyi bilmezsen, aslını astarını okuyup araştırmazsan, bir Müslüman’ın bilmesi gerekenleri mealleri hadisleri sünnetleri bilmeyip, TV’lerde yüksek paralar alan ve başka mecralarda çıkanları dinleyip prim yaptırırsan; daha çok bu kafa ile sakız orucu bozar mı diye düşünür yerinde sayarsın. Gerçi bunlarda operasyon!!! ‘’Müslüman’ın zekası bu kadar işte’’ algısını getirmek için kasıtlı abuk nubuk sorular ile insanları işgal ediyorlar. Sen bir Müslüman’ın yapması gereken ‘’oku’’ emrini yerine getirirsen, ne TV’deki tüccarlar seni manipüle edebilir, nede onlar yüksek para kazanır, nede ipleri başkalarının elinde olan kişiler dinde olmayan şeyleri yada sünnetleri yok etmeye çalışıp seni işgal edebilir. Müslüman bilim insanlarını bilmezsen daha çok elin gavurunun yaptığı icatlara iç geçirirsin. Tabi operasyonun parçası bu algılar, Müslüman bilim ve ilim insanları anlatılıp gösterilse, gençler şeytana tapan şarkıcılara veya dünyanın öbür ucundaki ünlülere değil de kendi benliklerine değerlerine özenirler. Yine başka bir TV programında dindar görünümlü bir karakterler var, kendisi böyle eşcinsel hareketler yumuşak konuşmalar dolamalık ve şehvet düşkünü. Millette buna kahkahalar atarak gülüyor. ‘’İşte bu dini kesimde zaten hep böyle’’ diye. Yine bir skeç dini hocalar ve sorular ile dalga geçen oyunlar. Çok tehlikeli bunlar. Bunları denetleyen kurum veya kurumların komple kadrolarının değiştirilmesi şart. Kadına şiddet, cinsellik, insanların değerlerini aşağılayan yapımlar, mafya serserilik, evlilik dışı ilişkiler, aldatmalara vs özendiren yapımlara kesinlikle el atılmalı. Bakmayın siz bu tür yapımların ağlamalarına özgürlük diye onların amacı zaten farklı, tamamen zihinlere OPERASYON amaçları.

Cumhurbaşkanımız bu konuda talimat vermelidir. Danışmanları veya yakınındakiler bu durumları ona arz etmelidir. Youtube’de bir film kanalı var. Bunu izleyen çoğunluk gençler. Adamın ağzından küfür eksik olmuyor! Paso küfür küfür bel altı sözler. Bazı videolarında ise namazla dini değerlerle çaktırmadan dalga geçiyor. Bunları çoluk çocuk izliyor. Ağızlarındaki küfür, akıllarına bilinçlerine bir şekilde yerleşiyor. Zaten adamın dini değerleri de makaraya alması çabası. Kesinlikle bunları denetleyen kurum veya kurumlar hangileri ise komple değişmeli ve yasa çıkmalıdır. Hele sosyal medya için: Yoksa gerçekten gençlerimizi kaybediyoruz hatta düşünce ve yaşayış olarak kaybettik, ülkemizin geleceği için bu iyi bir şey değil. Artık yeni gelecekleri kurtarmak, kaybettiğimiz beyinleri ve gençleri geri kazanmalıyız kazanabildiğimiz kadar.

Medyanın sürekli öne çıkardığı bir tane eş cinsel vardı hatırladınız mı? Bunlar bazı yarışma programların da bile jürilik yaptı. Sonrasın da bir şeyler oldu. Çoluk çocuğun takip ettiği sosyal medyadan çok af edersiniz geçmişte cinsel organını yayınlamıştı. Ahlak yoksunu!!! Sonra ne mi oldu yurt dışına kaçtı. Böyle eş cinseller, abuk subuk adamlar, topluma rol model olarak sunulanlar sosyal medyada büyük paralar kazanıyor. Resmen Şaka gibi. Dikkat ettiyseniz Türkiye’de bunun tipine benzeyenler bir kesim zamanla ortaya çıktı. Aynı görünüş, giyiniş, davranış hal ve hareketler. Demek ki operasyonları başarılı olmuş. Şu Çin uygulaması var ya oradaki yapılan abuk subuk hareketler cidden bazı insanların zeka seviyesini ortaya koydu yada insanları o hale getirdi. Popüler olacağım diye ne hale geldi toplumun bir kesimi. ABD nasıl yasakladı bizde de yasaklanması lazım. Hindistan bile yasakladı. Velhasılı kelam dikkatli bakarsınız yapılan operasyonu daha net şekilde anlayabilirsiniz. Ufak bir parçaya değil resmin tamamına odaklanın selametle.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.