1. YAZARLAR

  2. Orhan KAŞIKÇI

  3. Özgür Özel, "Haddini Bileceksin"
Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

Yazarın Tüm Yazıları >

Özgür Özel, "Haddini Bileceksin"

A+A-

Diktatör, elinde mutlak ve sınırsız bir otoriteye sahip olan yöneticilere verilen tanımdır. 6 Aralık 1997'de Siirt'te düzenlenen açık hava toplantısı sırasında "Ziya GÖKALP'in" şiirini okuması sebebiyle " halkı din,dil,ırk,mezhep ve bölge farklılığı gözeterek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği gerekçesiyle açılan dava sonucunda 10 ay hapis cezasına çarptırılan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN o dönem diktatörlüğün ta kendisini yaşamıştır. Üstelik okuduğu şiir MEB'in müfredatında okutulan bir şiirdir. O dönem; Türkiye Cumhuriyeti 3.Yılmaz hükümeti veya ANASOL-D hükümeti olarak kurulmuştur. Bilinen ve okutulan bir şiiri okumanın bedelini 10 ay hapis cezası alarak dikta rejimin acizliğine uğramıştır.

Diktatörlük anlamının içi o kadar derindir ki? Tarih boyunca bir çok örnekleri karşımıza çıkmıştır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkanına; saygısızca, fütursuzca çıkıp grup toplantısında "Diktatör Bozuntusu" deme gücünü nerden alıyorsun sayın Özel? Kimsin sen sayın Özel kimsin? Sen bu toprakların evladı değil misin? Senin aslın bu topraklara ait değil midir? Siyaset yapayım derken , tarih boyunca her dönem hüküm sürmüş ve dünya ya adalet dağıtmış bir milletin bir milletin "Başkanına" nasıl bu yakıştırmayı yapabilirsin? Ne olursa olsun siyasetin de bir ahlakı bir üslubu vardır. Ama sizin partinizin zihniyetinde bu ahlak bu üslup yok olmuştur. Büyük Önder Atatürk'ten sonra değerleriniz bir bir kaybolmuştur. Diktatör İnönü ve peşinden gelen tüm CHP zihniyetleri bu ahlaktan yoksun ve yoksul edilmiştir. Daha bir ay içinde tecavüz skandallarıyla partiniz bir değil iki değil saygısızca çalkalanırken ey Özgür ÖZEL, çık ta bir çift laf şöyle hadi. Bunu Ak Partili biri yapsa susar mıydın? Ahlak yoksunu partili arkadaşlarınızın arkasında durmak sizin acizliğinizdir. Ahlaksızlar de, şerefsizler de, bir bacının bir annenin eteğine sarılan namussuzlar de hadi.

Nerede Sayın Özel nerede? Tutturmuşsunuz bir demokrasi kelimesi gidiyorsunuz . Demokrasinin en az olduğu parti siz siniz Sayın Özel sizsiniz. Size o mikrofonları veren halk namussuzlar göz yumun, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaret edin diye vermedi. Gündem değiştirip parti ayıplarını kapatma günü değildir. Azıcık ar damarınız varsa, bu ülkeyi kanıyla, namusuyla kazanan Nine Hatunların dan özür diler siniz? Basit kelime oyunlarıyla devletimizin mihenk taşlarıyla oynama hakkı vermez size ve partimize. Bu Türkiye Cumhuriyeti Başkanı "diktatör" olsaydı, bugün ipin ucunda sallanıyor olurdun ey Özel. Bunun örneklerini İran'da , Almanya'da hatta Rusya'da bir dönem gördük. Bugün o mikrofonları dan istediğin gibi kavuşabiliyorsan onun sayesindedir Özgür ÖZEL. Sizin ve partinizin diktatörlük dönemlerini de iyi biliriz. Sende bilirsin de dillendiremezsin. Paramızın üstünde ki resimleri değiştiren diktatörün yaptığını bugün diktatör dediğin lider yapsaydı ortalık ayağa kalkardı. Laiklik diye ülkeyi uçurumlara yuvarlanan ve başörtülü bacılarımızın başını açtırmak için üniversite ve okul önlerinde "Ağlama Duvarı" yapan diktatörleri de iyi bilirsiniz?

Meclise başörtülü giren Sayın Kavakci'nın , o meclise girdiği zaman diktatörlük yapanlar gözlerimizin önündedir. Sincan'da tankları yürüten zihniyet, Uğur Mumcu cinayeti ...vb. bunları yapan veya yaptıran diktatör zihniyet içinizde dır? Sayın Özel içinizdedir?

Siz ne diktatörlükten bahsediyorsunuz sayın Özel? Azıcık gözünüzü açsanız diktatörü göreceksiniz? Siyasete yıllarını vermiş Sayın Baykal'ın başkanlıktan nasıl indirildiğini, namusunu, şerefini yerle bir nasıl ettiğinizi herkes biliyor Sayın Özel. Partinizde ; Sayın Sarıgül'ü, Sayın Önder Sav'ı, Sayın Canalioğlu’nu, Sayın İnce'yi ve daha nice siyasetçileri nasıl dikta rejimle indirdiğiniz, susturduğunuz bilinmiyor mu zannediyorsunuz? CHP kulislerinde tek adam ve yandaşlarının yaptıkları bilinmiyor mu sanıyorsunuz? Ey Sayın Özel " Kral Çıplak" bunu görüyorsunuz ama partinizin dikta rejimi içinde olduğunuz için dillendiremiyor veya söyleyemiyorsunuz? Ama halk bunu gördüğü için iktidar olamıyor sunuş? Her yaptığınız her söylediğiniz bu ülkeye ihanettir. Düşman içerde iken kapı kilit tutmaz derler ya Atalarımız, aynı durumdasınız? Böyle siyasetiniz size sadece kaos olur, gündem olur, zulüm olur ama "Oy" olmaz sizi iktidar yapmaz sayın Özel yapmaz.

Siyaset ahlakınız zayıf sayın Özel. Siz örfi adeti bilmez misiniz? Kişiye saygınız yoksa makama da mi? saygınız yok. Sizi o makamlara gönderen yüce halka da mı saygınız yok. Hakaretle, saldırmakla siyaset olur mu? Bu toprakların altında şehit kanları vardır. Üste prim yaparsın ama altta kaybedersin Sayın Özel. Bir partiye maşa olmuşsun, %21 lerin sesi olduğunu düşünüyorsun, ağzına ne geliyorsa söylüyorsun. Ama onlar bile bu söylediklerimizin arkasında değiller. %52'lere hakaret ederek neyin peşinde koşuyorsunuz?

Evet sayın Özel; partiniz acizdir, çaresizdir, ne ettiğini bilmez, nere gideceğini bilmez zavallı bir durumdadır. Siz nasıl bir ülkenin muhalefetisiniz bilir misiniz? Bu devlet nasıl bir devlettir bilir misiniz? Bu devlet asırlık bir devlettir. Kökleri Orta Asya'ya ,Macaristan'a, Filistin'e,Yemen' e dayanır. Sizi bu siyasetiniz yok eder, kaybedersiniz. Koca bir millete hakaretle siyaset yapılmaz. Devlet erkanına hakaret edilerek siyaset yapılmaz. Koca Türk devletinin başına hakaret edilerek siyaset yapılmaz. Siz sevmeseniz de, kabullenmeseniz de Türk Milletinin başıdır, başkanıdır. Dünya Müslümanlarının umududur. Zalimlerin korkusudur, çaresizliğin umududur. Siz sevmeseniz de o başbuğ dur, o Reis'dir. Mazlumların umududur. Sayın Özgür ÖZEL siz sevmeseniz de o Türkiye Cumhuriyeti Başkanıdır.

Saygı duyacaksınız. Vesselam...

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.