1. YAZARLAR

  2. Orhan KAŞIKÇI

  3. Reis, Darbe, Türban, Üniversite...
Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

Yazarın Tüm Yazıları >

Reis, Darbe, Türban, Üniversite...

A+A-

Türkiye'yi karıştırmaya çalışan birtakım adımlar atılıyor. Bu adımlar takı Kılıçdaroğlu'nun Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'İN eşini ziyaretinde başlamış bir düzenektir. Bu düzeneğin baş aktörleri; Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'dur. Figüranları; Can Ataklı, Fikri Sağlar, Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu ve İmamoğlu'dur. Fikir babaları ise; Amerikalılar, İngilizler, Fransızlar, İsrailliler yani "Şer Odaklarıdır." Ey lanetli " Şer Odakları" ; Hilalin haçla savaşını kazanacağımızı mı zannediyorsunuz? Biliyor musunuz? "Zafer inananlarınındır." Siz bu ülkeyi 60'lardaki, 80'lerdeki ülkemi zannettiniz? İstediğiniz zaman darbe yapacaksınız? Aklınıza estiğinde yürüyüş yapacaksınız? Polisimize, askerimize sataşacaksınız? Ey satılmış, yürekleri alınmış şer odakları, çemberiniz daraldıkça ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz? Aklı selim olmayan bir adam çıkıp; Reis'i seçimle indiremeyiz diyor. Nasıl olacak o zaman; yok büyük bir afet olsun, yok büyük bir sel olsun diyor. Gözü kör, kulakları sağır, akıl sağlığı bozuk gazeteci, senin demenle mi sel olacak? Afet olacak? Senin demenle mi Reis düşecek? Senin demenle mi darbe olacak? Ve senin demenle mi? " Seçimsiz iktidar değişecek?" Sen ve senin gibi zavallı insanlar halkın iradesini nasıl hiçe sayarsınız? Siz nasıl ve demokratsınız? veya demokrat geçinir siniz? Siz ve sizin gibi düşünen bu ülkede hep diktatördü. Keyfi darbeler yapıp bu güzel ülkemi her darbede geriye getirdiniz? Umurunuz da değildir ezilen halk, fakirleşen milletimiz.

Siz şer odakları dan emir alırdınız ve bu emre şanlı askerimizi de alet edip uygulardınız? Bu ülke küllerinden yeniden doğdu, şehitlerimizin kanlarıyla kuruldu. İlk meclisimiz Kuran'ı Kerim okunarak açıldı. Çanakkale'de 250 bin, Sarıkamış'ta 90 bin şehit verilerek kazanıldı. Senin demenle mi Reis iktidardan düşecek? Senin de " Demirtaş'tan farkın yok, fazlan var." İnan sen daha tehlikelisin. Senin kanın bayrağımız gibi "Al" değildir. Biz millet olarak asıl bile milletiz, esaret yoktur defterimiz de. Kimse heveslenmesin artık. "Bir ölür bin doğarız." Bir diğeri de çıkıp türbana hakaret ediyor. Neymiş efendim " Türbanlı hâkim karşısına gittiğim de benimle ilgili haklarımı koruyacağını, adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var" diyor. Bu kişi eski kültür bakanı ve devlet bakanlığı yapmış. Zavallı bir adam. Bu millet Türbanla o mahkeme salonlarına giremezken, inançlı savcılarının, hakimlerimiz ve avukatlarımız Türbanlı oldukları için mahkeme önlerinde türbanlarını çıkarmak zorunda kalırken neredeydiniz? Yine aldığınız bir emiri yerine getirip güzel ülkemi karıştırma peşindesiniz? Anında Kılıçdaroğlu bu türban polemiğine müdahil oluyor ve Reis'i türbanlılardan özür dilemeye davet ediyor. %99'u Müslüman olan bir ülkenin türban sorununu çözen "Reis'tir." O kapıları sonuna kadar açan Reis'tir. Milletin meclisinde bugün Türbanlı milletvekili, türbanlı çalışan görüyorsak Reis'in sayesindedir. Bugün adliye koridorlarında türbanlı hâkim, savcı ve avukatlar görüyorsak Reis'in sayesindedir. 20 yıldır bu hükümet niye ayakta biliyor musunuz? ey şer odakları. Almış olduğu dualar sayesindedir. Siz zulüm yapacak siniz? Reis bu zulüm karşısında dimdik durup engel olacak, oyunlarınızı bozacak. Siz zulüm odakları karşısında milletini payidar kılacaktır. Şer odaklarının oyunları bitmez. Ne yazık ki ülkemiz de Genel Kurmay Başkanlığı yapmış, bir kişi çıkıp da "darbe darbe" diye bağırması manidardır. Unutmayalım ki ihanetin de bir bedeli vardır. Sende bu bedeli ödeyeceksin İlker Başbuğ. Senin döneminde Feto'ya verdiğin destek ortadadır. Bu millet sizin ihtiraslarınız yüzünden çok bedel ödedi. Şimdilerde kameraların karşısına çıkıp Reis'e aba altından sopa gösteriyorsun. Açıkça diyemiyorsun ama erken seçime gitmezsen sonun Sayın Menderes gibi olur imasında bulunuyorsun. Reis zaten kefenini giymiş ve sevenlerine de giydirmiştir. Bunu 15 temmuzda tüm dünyaya ispat etmiştir. Sende belli ki şer odaklarından emir almışsın Sayın başbuğ. Ama nafile senin de bu şer odaklarıyla ilgili son çırpınışların olacak.

Kimden emir alıyorsunuz, kime itaat ediyorsunuz biliyoruz ama boşuna uğraşıyorsunuz? kaybedeceksiniz... kazanan bu asil millet olacak, kazanan Reis olacak. Üç beş çapulcu "üniversitede ki atamayı" bahane edip protestolara başlıyor. Neymiş efendim; bu atama yetersizmiş? Neymiş efendim üniversiteyi yönetemezmiş? Sizin döneminizde üniversitelerimize yapılan atamalarda ortada. 'ilimle, bilimle değil Türbanla uğraşıldı" yıllarca. Sağ sol savaşını verdi bu kurumlar. Üniversiteler ilim yuvasıdır. Araç/gereç yok diye protesto yaparsın anlarım, yetersiz eğitim/öğretimden dolayı gösteri yapmanı anlarım ama bir atama ile ilgili bu kadar tepki verilmez. Okuyan öğrencilerin birçoğu rektörün kim olduğunu mezuniyet töreninde görür ve ismini duyar inanın. Protesto edenler ve taşkınlık yapanların birçoğu çeşitli terör gruplarına ait kişilerdir. Gözaltına alınan 36 kişiden sadece bir tanesi öğrenci olduğu bilinmektedir. Teröristlere destek veren Kaftancıoğlu ve ekibi hemen oraya koştu, İmamoğlu destek verdi, Davutoğlu arka çıktı, Babacan kınadı, kısacası fırsat bilip şer odakları ayaklandı. Polisimize "katil" sloganını atıp marş söylendi. Sevindiler ama bu seferde olmadı. Reis'in talimatı, Soylu’nun dik duruşu ile avuçlarını ovuşturanlar yine hüsrana uğradılar.

Dedik ya eski Türkiye değil bu ülke. Kısacası on gündür ülkeme yapılan saldırılar bilinçli ve planlı şekilde sürdürülmektedir. Amaç tektir ve hedef aynıdır. Recep Tayyip ERDOĞAN'dır. Evet hedef Reis hedef esaret altında bir ülkedir. Erzurum kongresinde " Manda ve himaye kabul edilmemiştir.' ama günümüzde şer odaklarının hedefinde bu yatmaktadır. Biz esaretin bedelini bu CHP zihniyeti adı altında ödedik. Bundan sonra Reis önderliğinde ödemeye niyetimiz yoktur. Reis ülkem için bir şanstır. 20 yılda ülkemizin geldiği nokta ortadadır. Bugün ABD ve Avrupa Birliğinin her türlü saldırılarına ve ambargolarına boyun eğmiyoruz. Tehditlerine kulak asmıyoruz. Savunma sanayimizle etrafımıza korku salıyoruz. Azerbaycan-Ermenistan savaşında kullanılan Türk patentli silahlarla kazanılması gelişmiş ülkeleri dehşete düşürdü. Reis zalimlere tehdit mazlumlara umut olmuştur. Dünya lideri vasfını Türkiye'deki şer odakları hariç herkes kabul etmiştir. Ülkemin ufkunu açmış, ülkemi cesaretlendirmiş, ülkemi umutlandırmıştır. Tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak misyonunu, Asya'dan Avrupa'ya, Avrupa'dan Afrika'ya, Afrika’dan Amerika'ya ulaşmasını sağlamıştır. Milletimizin gücünü tüm dünyaya göstermiştir. ABD'nin New York eyaletinde 74. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda ki konuşmasında " Dünya beşten büyüktür" demesi bile tüm dünyayı ayağa kaldırmıştır. Yine Davos'ta 29 Ocak 2009 da İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e " one minute" deyip masadan kalkmasının üstünden 11 sene geçmesine rağmen konuşulmaya devam edilmesidir. Bu tavrı bile İsrail ve tüm Türkiye'ye düşmanlarının canını çok derinden acıtmıştır. Hedef Türkiye Cumhuriyeti, hedef esaret altına alınmak istenen Türk Milleti, hedef yok edilmek istenen "DÜNYA LİDERİ" . O yüzden kapalı kapılar ardında " Türbanmış, Üniversiteymiş, Darbeymiş, Selmiş, Depremmiş" bahane. Bunlar Siyonist şer odaklarının oyunu. Artık bu oyunlara Türk Milletinin gelmeyeceğini Reis'ten cesaret alarak öğrendik. Bu şer odaklarının oyunları çoğaldıkça Reis'in "OY" larıda %52'den yukarı doğru ilerlemektedir. Sen dik durdukça, sen Müslümanlara umut oldukça, sen zalimlere zulüm oldukça bu millet arkanda olamaya da devam edecektir.

Allah yar ve yardımcınız olsun. Vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.