1. YAZARLAR

  2. Selçuk DÜZGÜN

  3. TBMM`deki `TAŞNAK`lar!
Selçuk DÜZGÜN

Selçuk DÜZGÜN

Yazarın Tüm Yazıları >

TBMM`deki `TAŞNAK`lar!

A+A-

TBMM`deki  `TAŞNAK`lar!

 

TBMM `de AKP, CHP ve MHP Grupları, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 1915 olaylarıyla ilgili aldığı karara karşı ortak bir metne imza attılar. 
 
Metinde aynen  şunlar  yazıyordu:
 
"Parlamentonun, kendini tarihçilerin ve uluslararası mahkemelerin yerine koyarak tarih yazması ve soykırım gibi çok ciddi bir suç hakkında hüküm vermesi, hem insan haklarını, hem adaleti, hem de tarih ve hukuku hiçe sayması anlamına gelmektedir. 
 
Ermenilerin Birinci Dünya Savaşı sırasında, diğer Osmanlı İmparatorluğu vatandaşı herkes gibi yaşadıkları acıları paylaşmak tabiatıyla bir insanlık vazifesidir. Ancak bu acıları, evrensel değerleri göz ardı ederek ve uluslararası hukuku çarpıtarak, siyasi amaçlarla ve Türkiye karşıtlığı için istismar etmek kesinlikle kabul edilemez.
 
Avrupa Parlamentosu, çağrılarımıza rağmen, sorunu derinleştirmeyi tercih etmekte, konunun tarafsız ve bilimsel şekilde araştırılmasından kaçınan Ermeni tarafını bu yönde diyaloğa teşvik etmek yerine iki toplum arasındaki uçurumu daha da derinleştirmektedir.
 
Avrupa Parlamentosu'nun varoluş nedenini teşkil eden, savaş ve çatışma yerine barış, hoşgörü ve ortak geleceğin oluşturulması fikri hilafına benimsediği bu tarafgir yaklaşımı şiddetle kınıyoruz."
 
Bu metne imza atan patileri hiç tereddütsüz kutluyoruz.
 
Demek ki, umudumuz halen var ve halen milli meselelerde  her ne olursa olsun partilerimiz bir araya gelebiliyorlar.
 
Bu metne mecliste bulunan sadece bir parti imza atmadı.
 
Oda hebinizce malum HDP,  yani eşittir PKK!
 
Neden mi atmadılar ?
 
Kimliklerine ihanet ederler diye atmadılar

Aynı gurubun yaptıkları açıklamalara, eylemlere bakarsanız bundan 100 öncesinin Taşnak-Hınçak`larını göreceksiniz.
 
Hatta arlarında `Kürt Tealli` ciler de var. 
 
Bir örnek;
 
Aynı HDP`nin abisi konumundaki şimdiki Mardin belediye başkanı Almet `TÜRK` bakın bundan aylar önce soykırım için Kürt`ler adına neler demişti, “1914-15 yıllarında devletin bu kararları yerine getirilirken, gerçekleştirirken maalesef Kürt halkı da İslamiyet adına açık bir şekilde kullanıldı. Dedelerimizin, babalarımızın o katliama katılmalarının acısını biz bugün torunları ve çocukları olarak yaşamaktayız. Asla ve asla bu kardeş halklarımıza çektirdiğimiz acıları unutmayacağız. Hiçbir zaman da unutmamak gerekir. Süryani, Ermeni halklarından ve Ezidi kardeşlerimizden bizleri bağışlamalarını diliyoruz”

Ahmet `Türk`ün `İslam Adına Kullanıldık`  diyerek  özür dilediği o olayları dedeleri yapmış olabilir. 
 
Kürt kardeşlerime şimdi sorarım `İslam adına  kullanılma`  savunması  ile sizlere yüklenen bu onursuzluğa nasıl müsaade ediyorsunuz?
 
Selaaddin Eyyübi torunuyuz diyenler bu sahte Kürt ve sahte Selaaddin`lerin müslüman kılığına girmiş Taşnak militanlarından nezaman kendinizi kurtaracaksınız?
 
Selçuk Düzgün 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.