1. YAZARLAR

  2. Orhan KAŞIKÇI

  3. Tehlike CHP değil Kaftancıoğlu
Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

Yazarın Tüm Yazıları >

Tehlike CHP değil Kaftancıoğlu

A+A-

 

Karadenizli ,Ordulu,Siyasetçi, Akademisyen.. CHP İstanbul il başkanı...  Canan KAFTANCIOĞLU, Nam-ı değer Ermeni dostu, PKK sevici, Demirtaş kardeşliği, HDP hayranı...   

Demokrasi ve Türkiye düşmanı.  Her yaptığı, her yazdığı ve her söylediği olay olan bir kadın siyasetçi. Niyetini sürekli gizleyen ama zaman zaman açık veren bir görünümde. Tecahül-ü Arif görüşlü bir partinin üst düzey yöneticisi. Kamuoyundan hep gizlenip, karşısına geçtiği zaman şirin görünmeye çalışan ama bu şirinliği de yapamayan bir kişiliğe sahip.

Kaftancıoğlu'nun amaçlı belli, niyeti belli, misyonu belli. Bu ve CHP de bunun gibi zihniyetlerin hedefi siyaset yapmak değildir. Bu zihniyetler ülke menfaatlerini düşünmezler, ekonomisini bilmezler yönetimi onlar için bir şey ifade etmez. Yıkmak için bardırlar, yapmak hiç niyetlerinde yoktur. Din, dil, ırk veya örf adet kafalarında yoktur. Yaşatmak değildir ülkesini, kaos için vardırlar.  Birilerinden emir alıp gündem oluştururlar.   

Kaftancıoğlu’da siyasetin  birer maşası niteliğindedir. Bugün vardır ama yarın bir kenara atılacaktır. Hatırlanmayacaktır bile. Belki bir sene belki iki sene sonra misyonu bitecek ve devletin gösterdiği yerde emekliliğini yaşayacaktır. Tarih boyunca devletimiz bu zihniyetteki kişilerle karşılaşmıştır. İçimizde hep var olmuştur ve var olmaya da devam edecektir. Bu zihniyettekilerden kim derslerine iyi çalışırsa o gündem olacak ve kamu oyunu birkaç sene meşgul edecektir. CHP de bu misyonlar bitene kadar tahammül edecektir bu söylemlere.   

CHP her defasında “Mustafa Kemal’in askerleriyiz.” diye önümüze koyduğu sloganı, Kaftancıoğlu “Bu sloganı doğru bulmuyorum” demesine rağmen partisi sus pus olmuştur. Cevap bile verememişlerdir. Sayın Özgür Özel veya Faik Öztrak sesini çıkaramamışlardır, yutmuşturlar, yutkunmuştular ama bir çift laf bile söyleyememişlerdir.

Kılıçdaroğlu ve ekibi bu söylemi duymamış numarasına yatmışlardır.  Bu söylemi vatanını seven veya bir AKP'li yapsaydı vay ülkemin haline. Yürüyüşler, basın toplantıları kısacası CHP'liler ayağa kalkardı. Ama bunu söyleyen Kaftancıoğlu olduğu için ses çıkmadı. Parti üstü bir misyona sahip ve dokunulmazlığı olduğu için ses çıkmadı. Ta ki ikinci bir Emre kadar da çıkmayacaktır.                     

Kaftancıoğlu 15 Temmuz gecesi attığı tweet “Alın size nur topu gibi bir mağduriyet” diye yazmıştır. Amacına ulaşamayan Kaftancıoğlu ve CHP zihniyetleri işi mağduriyete döküp yön değiştirme çabasına girmişlerdir. Kalkışımın başından sonuna kadar haberi olan bu ve bu zihniyetler, halkın karşısında bir kere daha hüsrana uğramanın hayal kırıklığıyla mağduriyet ayaklarına yatmışlardır.

Sayın Kılıçdaroğlu ise İstanbul’da kalacak yer bulamayıp kendi gibi mağdur olan belediye başkanının evinde misafir olmuştur. Geceydi ama kargalar bile bu mağduriyete gülmüşlerdir herhalde. Bu zihniyet halkın gücünü hesaplamamış, her şeyin planını yapmış ama arzularına kavuşmamışlar.

Gümrüklerde ülkeme giriş yapmayı bekleyen şerefsizler bu direniş karşısında yerle bir olmuşlar ve “geldikleri gibi sönmüşlerdir’. Kaftancıoğlu, vatanımı için şehit olan Mehmetçiklerimize “ vatan yüzünden ölenlere, vatan için öldü muamelesi yapıp kimi kandırıyorsunuz? Ne şehidi vatan yüzünden katledilen insanlar onlar!   

 Diye saygısızca tweeti bu ve bunun gibi zihniyette olan arkadaşları tarafından alkış alırken, vatanın bölünmez bütünlüğü ilkesi olan bu milletin şehitlerine hakaret etmiştir. Ulu Önder Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kemiklerini sızlatmıştır ama “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyen zihniyetten ses çıkmamıştır. 

Kaftancıoğlu “Ermeni soykırımını tanımış” tweeti onun Ermeni zihniyetinin Türkiye önderliğini üstlenmiştir. Azerbaycan-Ermeni savaşında ne yazık ki Ermenistan safına katılmamıştır. Paşiyan’a “doktor raporu” göndererek ne yazık ki mazeretini bildirmiştir.  Kaftancıoğlu “Aslan CHP, Aslan HDP” tweeti ile de PKK ve HDP sevici olduğunu ve CHP'ninde bunun içinde olduğunu ispat etmiştir. Rahatsız olan parti içi muhalefetten bile ona cevap verilmemiştir. Seçimlerde doğuda HDP'yi batıda ise CHP'yi destekleme kararı her iki partinin de  ortak kararı olmuştur.  Yine bu şahıs attığı tweetlerde; Başörtüsüne, katil devlet hesap verecek, Kürtler gezi olaylarında yok sen Kobani de ne arıyorsun gibi devlet bölücülüğü yapmaya devam etmiştir.             

Kaftancıoğlu sen bu gücü nerden alıyorsun diye soran bir babayiğit çıkmadı CHP teşkilatlarından. Kılıçdaroğlu sus pus olmuş karşısında. Bu şahısın ne zaman misyonu dolacak bilmiyorum ama siz ve sizler gibi kukla zihniyetler hiç bir dönem bu milletin kaderiyle oynayamamıştır. Hatta sizlerin bu tutum ve davranışlarından da güçlenerek çıkmayı bilmişizdir. Zannetmeyin ki bu millet vatanına ihanet edenlerden bir gün hesabını sormaz. Zannetmeyin ki şehitlerime dil uzatanlara cevap vermez. Zannetmeyin ki Ermeni’ye destek vereni unutup affeder. Zannetmeyin Kaftancıoğlu zannetmeyin. Bu millet paçavra bir bayrağa itaat edenlere, vatan hainlerine meydan bırakmaz.       

 

CHP içinde Kaftancıoğlu bir bombadır ve Kılıçdaroğlu onun kuklası boyutundadır. Parti üstü donanıma sahip olan bu şahısa hiç bir partili hesap sorma durumunda değildir. Bu CHP içinde büyük rahatsızlıklar yaratmaktadır. Her partilinin bu rahatsızlıktan haberi vardır ama koltuk kaybetme korkusuyla sesleri çıkmamaktadır. Bu şahıs CHP’li değildir. CHP kılığına girmiş HDP’lidir. Gücünü bu partiden alan bu şahısa dur diyecek bir CHP’li olmayacaktır. 

Olursa işler tersine dönecek koalisyon bozulacak ve kaybeden CHP olacaktır. CHP ve HDP arşında köprü ve karar merciği Kaftancıoğlu’dur. Tüzükleri ayrı gibi görünse da başkanları tek olan bu partilerin icraatları da aynı merkezden yönetiliyor. Kim ne derse desin Kaftancıoğlu CHP içinde büyük bir tehlikedir. İki parti arasında köprü olan bu şahıs kapanması çok zor olan bir yarayı CHP’ye açmıştır. Yarın CHP’nin elinde olan bu bomba patladığında herkes Kaftancıoğlu’nun kime hizmet ettiğini görecektir.                                   

Ey CHP seçmeni ve Kılıçdaroğlu; “Atı alan Üsküdar’ı geçmeden” bu oyunu bozun ve kendinize gelin.

Demedi demeyin....  Vesselam...    

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum