1. YAZARLAR

  2. Tevfik Fikret TAŞKIN

  3. Türkiye’yi Bölüp Parçalayıp Yutmak İsteyenler Var!
Tevfik Fikret TAŞKIN

Tevfik Fikret TAŞKIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye’yi Bölüp Parçalayıp Yutmak İsteyenler Var!

A+A-

Türkiye’yi Bölüp Parçalayıp Yutmak İsteyenler Var!                                     

Yüzlerce yıldır tezgahlanan oyunun sonuna doğru geliyoruz, galiba.

İngiltere başta olmak üzere Avrupa, Rusya ve Amerika’nın Orta Doğu’da uyguladığı sömürü projesi, milyonlarca Müslümanın kanı akıtılarak tam olarak uygulanmak üzere.

Bu karanlık, belirsiz ortamı, puslu havayı seven sırtlanlar, İran ve Rusya, bu kanlı pazarlığa katılmak ve bulacakları leşten pay alabilmek için hemen bölgeye müdahil oldular.

Üstelik, iştahları o kadar kabarık ki gözleri hiçbir şeyi görmüyor, pervasızca hareket ediyorlar.

İran, mezhepçilik faaliyetlerini son hızla yürütüyor. Suudi Arabistan’a varan ve tehdit oluşturacak bir aşamaya gelmiş durumda. Bu yüzden iki ülke arasında gizli bir çekişme, savaş yaşanmakta.

İran, yine Rusya, Suriye ve Bağdat iktidarı ile gizli, açık işbirliği yapıyor, Türkiye’yi her alanda sıkıştırmaya, zorlamaya, yalnız bırakmaya çalışıyor. Suriye ve Irak’ta oluşacak yeni yapılanmadan pay almak istiyor. Hatta, Akdeniz’e çıkabilecek bir koridora sahip olmak istiyor.

Bunun için de Kürt meselesi olmak üzere her konuda Türkiye’ye karşı terör faaliyetlerini destekliyor, Türkiye’nin başını ağrıtıp kötü emellerine ulaşmaya çabalıyor.

Irak ve Suriye’deki kanlı bataklığa Türkiye’yi çekmeye uğraşıyor.

İngiltere, ortaya hiç çıkmadan, tamamen yeraltından bölgeyi idare ediyor. Bütün terör örgütlerine eğitim, silah ve maddî yardımda bulunuyor. İsrail’le işbirliği yaparak kendi sömürü düzenini kurmaya uğraşıyor.

Bunu da bedava yapmıyorlar.  Bölgenin petrol kaynaklarını uzun vadede kullanacak şekilde anlaşmalar yapıyorlar. Burada kurdurdukları yerel veya ulusal hükümetlere silah satarak onların da kanını emiyorlar.

Bu hain planlarını uygularken de bölgede başka güç bulunsun istemiyorlar. Bu bakımdan güçlü bir Türkiye, hepsi için ciddi bir engel oluşturacağı için Türkiye üzerinde bin bir türlü oyun oynuyorlar.

Bomba patlatıyorlar, sınırlarımızda askerî hareket düzenliyorlar, gencecik askerlerimizi, polislerimizi şehit ediyorlar, masum insanları öldürüyorlar, okullarımızı yakıyorlar, sosyal yaşantıyı yok ediyorlar…

İşte, Rusya da bu pastadan pay alabilmek için bölgeye ani bir giriş yaptı ve Türkiye’yi saf dışı etmeye çalışıyor. Putin, bu yüzden iyi ilişkiler içinde bulunduğu Türkiye’yi karşısına alıyor, açıkça tehdit ediyor.

Amerika’ya hiçbir şey demiyorum. Bütün bunların uygulayıcısı zaten kendisi. İki numaralı adamını yollayıp terör örgütü olan ve Türkiye’ye saldıran bir katil grubunu, burada açıkça savunabiliyor. Bize müttefik gibi davranıp düşmanlık yapıyor. Türkiye’ye saldıran her örgüte destek veriyor.

Sonuç olarak dünyaya egemen olan güçler Türkiye’yi de kendi amaçları doğrultusunda kullanmak, yönlendirmek belki de fırsatını bulabilseler parçalayıp yok etmek istiyorlar. Bu durumda bize düşen, kısır kavgaları, çekişmeleri bırakıp ekonomik, askerî ve sosyal bakımdan gelişmeye çalışmak olmalıdır.

Öncelikli olarak, millî eğitim politikamızı yenilemeli, manevî ve millî değerlere sahip, düşünen insanlar yetiştirmeliyiz.

Güçlü ve başı dik bir Türkiye için hep beraber olup çalışmalı ama çok çalışmalıyız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.