1. YAZARLAR

  2. Orhan KAŞIKÇI

  3. Yüreğiniz Varsa Açıklayın "Kılıçdaroğlu ve Akşener"...
Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

Yazarın Tüm Yazıları >

Yüreğiniz Varsa Açıklayın "Kılıçdaroğlu ve Akşener"...

A+A-

15 Temmuz Türk siyasi hayatımıza derin yaralar açarak girmiş bulunmaktadır. Feto ve dış güçlerin kontrolünde yapılan bu darbe girişimi kahraman Türk halkının ve Reis'in üstün gayretiyle önüne geçilerek önlenmiş olması siyasi hayatımıza daha güçlü bir Türkiye imajı tüm dünyada oluşmuştur.

nedir bu 15 Temmuz darbesinin açılımı? Bermuda şeytan üçgeni içerisinde değerlendirmek gerekirse tek tek isimlendirelim. Bu şeytan üçgeninin en önemli ayağı Feto elebaşı ve misyonun ruhani lideri Fetullah Gülen'dir. Cumhurbaşkanı ve Başbakanında, Kılıçdaroğlu ve Akşener'dir. Ama hangisi Cumhurbaşkanı hangisi başbakan onu göremedik ama Akşener’in Cumhurbaşkanlığına hevesi daha fazla olduğundan tahmin edebiliriz. Bunun kurgu olduğunu düşünebilirsiniz ama Feto siyasi ayağının tam ortası burası. Geriye kalanların hepsi teferruattır. Yok Öz sarp kapısından giriş yapacaktı, Maliye bakanı Romanya'dan giriş yapacaktı, İçişleri bakanı Güney Kıbrıs'ta giriş yapacaktı... Vb. Bunların hepsi hikâye oldu. Asıl önemli olan bu şeytan üçgeninin dış güçler tarafından harekete geçirilmesi.

Evet, Barak Obama Fetoyu himayesine alarak iki hedefi birden vurmayı düşündü. Birinci hedefi Fetonun ekonomik durumundan yararlanarak Türkiye'de "himmet" adı altında toplanan nakit paraların ABD ekonomisine katkı sağlaması, ikinci hedef ise Feto ve ekibini iktidar yapıp ülkenin tüm bağımsızlığını ABD'nin eline geçmesini sağlamak. Kısacası 250 olan eyalet sayısını bir daha artırmak. Dünya ülkeleri arasında ruhani liderler vardır. Papa gibi... Bu kişiler dünya genelinde siyasi olmadıklarını ve sadece maneviyatla ilgilendiklerini beyan ederler. (Aslında maneviyatla ilgilerinin olmadıklarını herkes bilir. Onlarda siyasetin başrol oyuncuları sır.) İnsanlar üzerine manevi baskı kurarak onları tesir altına alıp yönetmek isterler. Evet feto da Papa'nın eline öperek itaatini göstermiş ve Türkiye üzerinde ki ruhani lider konumunu almış ve ülkesini terk ederek pensilvanya'ya yerleşmiştir. Bu kronolojik sıra tesadüf değildir. İçimizdeki hainler yazılan ve çizilenleri çok iyi takip etmişler ve satır satır rapor tutmuşlardır.

Evet feto elebaşı görevini hemen hemen layıkıyla yapmıştır. Ona verilen teşkilat şemasını 45-50 yıla sabır göstererek harfiyle uygulamıştır. Takı 17-25 Aralık olaylarına kadar sabırla hareket etmiştir. Ama 17-25 Aralık olaylarında 50 yıla yakın sabırla beklediği projesini burada kumpas kurarak berbat etmiştir. Sayın Erdoğan ve hükümeti ile ters düşerek fitili ateşlemişlerdir. Kendisini bu şeytan üçgeninin en üstüne koyan Feto, yanına diğer iki kişiyi de alarak o zamana kadar sabırla sürdürdüğü misyonunu, yaşı gereği mi yoksa dış güçlerin emirleriyle mi bilemem ama çizgisinden ayrılarak dengesiz bir hal almıştır. O zamanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener'in bu darbe girişimine destek vereceğini Türk kamuyu tahmin etmiyordu. Feto ruhani lider vasfıyla Kılıçdaroğlu ve Akşener'i yanına almış ve koltuklarını bile dizayn etmiştir.

Şeytan üçgeninin birinci ayağı Feto diğer ayaklarında Kılıçdaroğlu ve Akşener'dir. 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu neredeydi? O gece Ankara'dan uçakla İstanbul Atatürk havalimanı iniyor ve korumaları ile beraber Bakırköy Belediye başkanının evine misafir oluyor. Sonra o evden dikkat çeken resimler yayımlanıyor. Belki de Kılıçdaroğlu o güne kadar giyinmediği kadar şık giymiş, kahveler içilmiş ve müjdeli bir haber bekliyor gibi duruyorlar. Bu haber Cumhurbaşkanı’nın derdest edildiği veya şehit edildiği haberi gibi... Sonra da Kılıçdaroğlu sazı eline alıp, ahlanıp vahlanıp darbecilere sallayacak ve sempati toplayacaktı.

Sayın Erdoğan'ın halkı sokağa çağırması ve herkes havalimanına gelsin demesi tüm bu oyunları bozdu ve Kılıçdaroğlu o saatten sonra ne resim verdi nede görüş beyan etti. Belediye başkanının pijamalarını giydi mı giymedi mi bilmiyoruz ama onun için güzel başlayan gece bir mağlubiyetle daha sonuçlandı. Şeytan üçgeninin diğer ayağı Akşener'de 15 Temmuz gecesinden haberi olmadan Beylerbeyi’ndeki evinde misafir ağırlıyormuş. Haberi aldığımda sokağa çıkmayı düşündüğünü ama adının darbeci başbakan olarak televizyonlarda geçtiğini öğrendiği için dışarıya çıkmamış. Provokasyona sebep olabileceğini düşünerek hareket etmiş. Yani " Darbecilere destek olmak için çıktı" denilebilir miş? Bence sayın Akşener için bu bir fırsattı. Çıksaydın da Türk siyasi hayatına sende önemli bir yer edinseydin. Sayın Erdoğan gibi, Sayın Soylu gibi... Ama sende bir beklenti içinde olduğun için bunu yapamazdın. Bu Bermuda şeytan üçgeni Türk Halkının gücünü hiç ama hiç hesaba katmamışlar ki kurdukları hayalin içinde boğulup gittiler.

Sayın Kılıçdaroğlu ve sayın Akşener o zaman provokasyondan bahsettiniz ve tankların üzerine çıkmadınız? O zamandan bu zamana kadar neden sustunuz? Bir kere olsun Feto teröristlerini lanetleyebildiniz mı? İstanbul il başkanlarınız biri Feto diğeri PKK sempatizanı ama bir kere olsun onları susturamadınız ki? Kurulmuş dış güçlerin tezgâhı içinde feto, Kılıçdaroğlu ve Akşener siyasi misyonsunuz. Bir kere olsun bunu söyleyin de bu millet bir kere de olsa sizi kahraman ilan etsin. Bu millet tarih boyunca ne hainler ile uğraştı. Sizlerle mı bahşedemeyecek zannediyorsunuz? Feto 15 Temmuz tutmadı. Bazı şerlerden hayır doğar ya gelin itiraf edin her şeyi baş tacı olun. Bu arada halkı sokağa çağıran Sayın Erdoğan'ın da bu darbe girişimini engellemede emeği çok büyük oldu. İnanılmaz bir siyasi cesaret göstererek ve çok iyi düşünülmüş bir hareketle halkı sokağa çağırması Feto misyonunun hesabında olmayan bir istihbaratı. Kahraman askerlerimizin ve yüce Türk Halkının verdiği mücadele takdire şayan bir duruştu. Şehit olan herkesin mekânı cennet olsun.

Gazilerimizden de Allah razı olsun.

Son olarak bu şeytan üçgeninin hesaplarının kapandığında inanmıyorum. Ve bu tehlikenin her zaman var olduğunu ve önlemlerinin sıkı bir şekilde alınması taraftarıyım. Yürekleri varsa Akşener ve Kılıçdaroğlu'nun o gece ne beklenti içinde olduklarını açıklarlar.

Allah devletimizin yar ve yardımcısı olsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.