1. YAZARLAR

  2. Erkan MACİT

  3. ABD'nin madalyasını almayan yiğit
Erkan MACİT

Erkan MACİT

Yazarın Tüm Yazıları >

ABD'nin madalyasını almayan yiğit

A+A-

Yıl 2003...

Süleymaniye’de 11 Türk askerinin ABD'lilerce gözaltına alınmasının yankıları sürerken ve bu olay daha soğumamışken Kosova'da 2003'te Kosova Prizren’de 4 Alman askeri bir Türk subayına saldırmıştı. 

Gece yaşanan olayda alman askerleri, şehir merkezindeki şadırvan köprüsünden geçen Türk subayı Özeller’i sorgulamak istedi. Silahını zorla almak ve kendisini arabaya bindirmek isteyen Almanlara karşı çıkarak onlarla kavga eden Özeller'e kısa süre sonra Prizren halkı sahip çıktı. yüzbaşı özeller ile Kosovalılar, Alman askerlerini prizren sokaklarında kovaladı. 4 alman, sonunda kiliseye sığınmak zorunda kaldı...4 Alman asker  ne yapacağını  şaşırdı. 

**Yüzbaşı Orkun Özeller şerefli bir Türk Subayına yakışanı yaptı!

Ve yıl aradan 14  yıl sonra 

Yıl 2017... Albay Özeller.

YPG' ye ağır silah yardımında bulunma kararını açıklayan ABD, İncirlik üssünde bir madalya töreni düzenledi ve törende Albay Orkun Özeller'e de bir madalya vermek istedi.

Fakat hiç beklemedikleri onurlu bir duruşla karşı karşıya kaldılar. Terör örgütlerine mühimmat taşıyan ve o örgütleri destekleyen ABD Üst yetkili subaylar dut yemiş bülbüle dönmüştü....

***

İncirlik Üssü'nde IŞİD'le Mücadele Koalisyon Karargahı'nda bir veda töreninde düzenlenen törende bakın Albay Orkun Özeller ne yapıyor?

Gösterdiği üstün başarılarından dolayı ABD Komutanlığı, Albay Orkun Özellere'de bir madalya vermek istiyor. Madalyayı ''Doğal Kararlılık Harekatı Komutanlığı'' adına ABD'li Albay Kevin Leahy veriyor.. Fakat  umulmadık  bir tepki alıyor..

"‘Onurum bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir.”
Madalyayı reddeden Albay, yaptığı konuşmanın ardından tören alanını terk ediyor.. 

İşte o tarihe not düşen konuşması:

“Türkiye olarak güzel işler başardığımızı düşünüyorum. Bunların en önemlisi de El-Bab operasyonu sırasında hiç sivil kayıp ve dost ateşi ile vurulma olayının olmamasıdır. Oysa haritaya baktığınızda Suriye ve Irak'ta bu tür zayiatlar yaşanmaktadır.

Bu da ‘bizim' ne kadar başarılı olduğumuzu gösterir. Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. ‘Onurum' bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir.”
Şerefli Bir Türk Subayının yapmış olduğu en onurlu davranışı yaptı....

İşte bize düşen budur.!

**

Şerefli bir Türk Vatan evladının en cesur ve kararlı hareketi..

Türk Ordusu,Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinde gücünü Metehan'ın yaktığı  meşale ile almış dünyaya  nam salmıştır. Dünyaya adaleti ve barışı tesis etmek için and içmiştir..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum