Dilipak'tan AK Parti eleştirilerine devam 'İlle İmam Hatipli gelmesi şart değil'

Dilipak'tan AK Parti eleştirilerine devam 'İlle İmam Hatipli gelmesi şart değil'

Abdurrahman Dilipak, 'Bakın bir işe, ille de İmam Hatipli birinin gelmesi şart değil' sözleriyle AK Parti’yi eleştirdi.

A+A-

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Bakın bir işe, ille de İmam Hatipli birinin gelmesi şart değil' sözleriyle AK Parti’yi eleştirdi.

Abdurrahman Dilipak, 'Ben niye böyle yazıyorum?' başlıklı bugünkü yazısında, 'Bakın bir işe, ille de İmam Hatipli birinin gelmesi şart değil. Ehliyet ve liyakat sahibi birinin gelmesi şart. Ehliyet ve liyakat imandan önce gelir. Ha! Bizim İmam-Hatipli o iş için başvuranlar arasında en ehil, en liyakat sahibi olan olsun, en azından eşit konumda olsun, başım-gözüm üzere, değilse herkes yerine' ifadelerini kullandı.

'Biz 'Müslüman'ız, 'Müslümancı' değil. Biz 'İnsan'ız, 'İnsancı' değil. Kavmiyetçilik, hemşehricilik, tarikatçılık, Mezhepçilik, taraftarlık, partizanlık uzak olsun!' diyen Dilipak şöyle devam etti:

'Bir hayvana zulmeden insan kılıklı mahlûka karşı, zulüm gören Hayvan’ın yanında olmak gerek. O zulmeden mahluk ise belhum adal’dır bir mü’minin gözünde. Biz 'Âlemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti'yiz zira! Allah yaptıklarımızı da, aklımızdan ya da kalplerimizden geçenleri de biliyor. Din günü her şey ortaya çıkacak.. Onun için ağzımızın tadını kaçıran ölümü sıkça anmamız ve din gününü hatırlamamız gerekiyor.'

Abdurrahman Dilipak, yazısını şöyle sonlandırdı:

'Bugün tartışıp durduğumuz şeylerin hakikati o gün önümüze konulduğunda boynum önüme düşmesin, yüzüm kararmasın diye böyle yapıyorum. Birilerinin ‘gül hatırı’ içinde bu düşüncemi değiştirecek değilim. Birileri beni bundan dolayı, yine de eleştirmek istiyorsa, eleştirebilir. Ben bu çizgide, bu anlayış ve bu niyetle ‘kınayanların kınamalarına aldırış etmeden’ yoluma devam edeceğim. Ben dostum. Dostum için yapabileceği en güzel şey de onları Hakk’a çağırmaktır. İnsanları kendimize değil, Allah’a, resulüne, kitaba çağıralım. Selam ve dua ile.'

SİYASETCAFE.COM

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler