Orhan KAŞIKÇI

Orhan KAŞIKÇI

İsrail'i lanetliyorum...

İsrail'i lanetliyorum...

Miraç; yükseğe çıkmak, yücelmek manasındadır. "İsra" da denir bu mübarek geceye.

İsra; geceleyin yürümeye denk gelir. Miraç gecesi, geceleyin vuku bulduğu için ona İsra denilmiştir. Kulunu geceleyin Mescid-i Haram'dan alarak ayetlerimizi göstermek için etrafını mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı münezzehtir. İşiten ve gören odur. Resul-i Ekrem Cebrail'in getirdiği Burak'a binerek Kudüs'e gelmiştir. Mescid-i Aksa'da namaz kılmıştır. Cebrail ona bir süt diğeri şarap dolu iki kadeh sunmuştur. O, sütle dolu olan kadehi almıştır. Cebrail: Ya Muhammet, öteki kadehi alsaydın ümmetin dalalete uğrardı, dedi. Peygamberimiz " İki kıblenin peygamberi olarak vasıflandırılmıştır." Mesci-i haram ile Mescid-i aksa Miraç'da onun namazgâhıdır denilmiştir.

Mescid-i Aksa; İsrail terör örgütü arkasına almış olduğu Siyonist Amerika ve yandaşlarını Mübarek Kadir gecesine bir gün kala silahlı saldırılarda bulundu. Tesadüf bu ya Müslüman aleminin dört gözle beklediği Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesine denk gelmesi. Bu siyasi bir harekettir. Müslümanların ibadetini engellemek, tüm İslam alemini sabote etmek için yapılan bir saldırı. İsrail kim ve kime hizmet ediyor herkes biliyor zaten. Filistinli Müslümanlara yapılan bir hareket olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Bu tüm İslam alemine yapılan bir terörist saldırıdır. Ve derhal bu Siyonist zulüm yuvasına haddini bildirmek gerekir.

Ama nerede... İslam aleminde birlik beraberlik mı var? Hangi İslam ülkesi kınayacak. Arabistan mı? BAE mı? Mısır mı? Vb. Hangisi. Kınarlar ama dillerinin uçlarıyla kınarlar. ABD hemen olaya müdahil olup sakın olun diyor. Ya sen kimsin ey ABD? Bana sakın olun diyene kadar emir aldığın Yahudi lobilerini karşına al bakalım. Suç kesinlikle İslam ülkelerinde. Sen birlik olamazsan, gidip ABD'ye sığınıp ona itaat edersen seni kim takar daha. Bu gece mübarek Kadir gecesi. İbadetle geçirilecek uzunca bir gece. İnanın bana yazarken bile elim titremekte. Hoşgörülü olup sakın olacağımız bir gece. Büyüklerimizi arayıp kutladığımız bir gece. Kandil simitlerinin yendiği bir gece. Kuranların okunduğu, Namazların kılındığı bir gece. Ama İsrail denen terör örgütü bu gecemizi kana bulayıp dengemizi altüst ettiği bir durumla karşı karşıyayız. Nasıl sakın olabiliriz? Nasıl hoşgörülü olabiliriz? Nasıl dua edebiliriz? Tek silahımız şu an Filistin içi dua ama İsrail için beddua etmek. Amacına ulaşmış bir saldırı bu. 8 yaşında ki bir kız çocuğunun İsrail askerine " siz katilsiniz, Siz teröristsiniz" dediği bir zamandayız.

Yılmayacağız ve bıkmayacağız. Silahlarımız bedduamız olacak bu gece. Filistin'in gözyaşları bizimde gözyaşlarımız olacak bu gece. Sapanları sapanımız olacak bu gece. Fil süresindeki ebabil kuşlarının attığı küçük çakıl taşları olacağız. Kar tanelerinin birleşmesiyle çığ olup İsrail'in üzerine düşeceğiz bu gece.

Allah'ım o kadar büyük ve merhametlidir ki Filistin'in üzerine gül kokuları serperken İsrail'i lanetleyeceği günü bekleyecek bu gece. İsrailoğulları azgınlıkların ve Allah'a isyanlarının sonucunda iki kere helak oldu. İnşallah bu yaptıklarının cezasını yüce rabbim bize de gösterir. Şimdilik tek silahımız beddua olacaktır. Kan dökerek, gözyaşı dökerek, mazlumları öldürerek bir devletin kurulacağını mı zannediyorsun ey İsrailoğulları? Allah'ım sana öyle bir dert versin ki helak olup gidesin bu dünyadan. Bir ülkenin topraklarını işgal edip ülke kurma vakti çoktan geçmiştir. Müslümanların mabetleri olan Mescid-i Haram ve Mescid- Aksa'nın dokunulmazlığı vardır.

Tüm İslam aleminin kadir gecesini en safi duygularımla kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Allah Filistin'in yar ve yardımcısı olsun...

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KAŞIKÇI Arşivi