1. YAZARLAR

  2. Erkan MACİT

  3. Kutsal direniş: Sembol savaşları
Erkan MACİT

Erkan MACİT

Yazarın Tüm Yazıları >

Kutsal direniş: Sembol savaşları

A+A-

G Mail Niçin Uygulamaya Sokuldu?

GMail= GMale. Her gün birilerine mail gönderiyoruz, iş hayatı, ev hayatı, günlük faaliyetlerimiz ve sosyal paylaşımlarımızda olsun mutlaka haberleşme de mail gönderme çok etkili ve kullandığımız bir yöntem olarak  karşımıza çıkmakta. 

Dünya nüfusunun üçte biri internet üzerinden film izliyor, müzik dinliyor arkadaşlarıyla konuşuyor, kendini büyük kitlelere ifade ediyor, gülüyor, eğleniyor. Haberleşiyor, mailler atıyor, iş takibi yapıyor ve özel konuları görüşüyor.?  Milyarlık bir bütçeye sahip  Google’nin  kullanıcılara  sunduğu hizmet olan Gmail  günlük yaşantımızda mail gönderimi olarak da en çok kullandığımız hesaplardan bir tanesi.

33. derece Mason temsili olan  şeklin görüntüsü.. Gmail Kime hizmet ediyor?

Gmail’i biraz derinlemesine araştırdığımızda ilginç bulgulara rastlıyoruz. İnsanları burada bile nasıl yönlendirdiklerini ve neye hizmet ettirdiklerini.. Mason torbası şifresi bulunan “Gmail” logosu Masonların tören de üzerine taktıkları torba.

Zarf şeklinde..Yani zarf şeklinde ne sakınca var diyorsanız
Açıklayayım; Biraz daha derinlemesine gideyim. G mail logosu masonik bir sembol. Çünkü Masonların kullandığı Masonik önlük bu önlük, Masonların ROYAL ARCH, YEDİNCİ DERECE Mason törenlerinde  çırak, kalfalık ve usta mason törenlerinin devamında ritüel ve simge olarak kullanılmakta.

Ritüel ve masonik törende kullanılıyor.  Aynı zamanda her şeyi gören göz Horus’un gözüzünü de temsil ediyor.

Masonlar ROYAL ARCH, YEDİNCİ DERECE törenlerinde üzerlerine taktıkları sembolik simgeler Gmail ile aynı şekil ve yapıda..

Gmail’in logosu, klasik masonik önlükle, bir halat veya kurdele yardımıyla bel boyunda vücuda tutturulmuş bir bez parçasıyla çarpıcı bir benzerliğe sahiptir.

Masonik Apron, manevi ve mistik anlamlarla dolu.

Mason’un Apronunun en eski temsilleri ilk G.M.’nin Antony Sayer’ın oyulmuş portresinde görülür. modern zanaat. (1717) ve Anderson’un ilk Anayasa Kitabı’nın (1723) önsözünün illüstrasyonunda.

Ancak Gmail, ve diğer facebook olan semboller  gibi ve birçok sembolde olduğu gibi, gizli okültizm ve gizliliğe gömülmüş tek şirket değiller!

Google Play’in Mağaza simgesi, sağa işaret eden bir ok tur ve birçok kişi burada yanlış bir şey olup olmadığını düşünebilir mi?

İyi bilinen oynatma düğmesini (Play) görüyoruz.Ancak, daha yakından bir göz atın ve sembolün içine gömülü bir desen göreceksiniz.Bu sembolleri karşılaştırmanın en büyük problemi, onları karşılaştırmak için bir şeylere sahip olmamız gerektiğidir ve çoğu insan, dünya çapında var olan sayısız antik sembolden habersizdir.

İşte onlar için kutsal savaş ve semboller  savaşı burada  başlıyor!

Peki G mail’in M’si Neyi Temsil ediyor?

G Mail’de M piramitleri temsil ediyor. Bununla ilgili bir olasılık düşünelim o halde düşünsenize  Biz internet üzerinden tüm bilgi gönderiyoruz ve sayısını bile bilmediğimiz mailler atıyoruz.

Şöyle bir sayısını düşünün. E-posta,gönderirken sayıların sembolik bir ritüel rakamı varsa bu da Horus olarak ona yani Horusa gitmez mi? Bu nedenle, e-posta gönderirken G Mail sembolik itibariyle Horus çağırmaktır.

Ne dersiniz Google kimin silahı? Sizce kimi Vuruyor?  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.