Burak İĞLİKÇİ

Burak İĞLİKÇİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sıfırlama

A+A-

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab; Covid-19 sonrası dünyada eski düzene dönmek imkansız. Tabi ki küresel güçler perde arkasında bir çok anlaşma yaptılar. Hatta bazı anlaşmalarda uzlaşma sağlamadıkları için perde arkasında kıyasıya savaşlarını sürdürüyorlar. Bu savaşlar bize beşinci kol faaliyeti olarak yansıyor. Beşinci kol faaliyeti neydi kısaca değinelim. Beşinci Kol Faaliyeti ile hedef ülke güçsüzleştirilerek tehdit olması önlenmekte ve hatta daha ciddi sorunlara gebe bırakılmaktadır. Hatta kamuoyunda siyasi gündem de beşinci kol faaliyeti haberleri gündeme gelmektedir. Konuyu dağıtmadan devam edelim.

 

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab, Eski normale geri dönemeyiz. Diyerek neyi kastetti.

Bu ne demek oluyor. Çok açık dünyayı daha dirençli kılmak adına daha çok bulaşıcı virüsler. Bundan sonraki adımları, Hack saldırılar, Siber istihbarat, Siber savaşlar, elektronik harp sistemleri, insansız hava araçları, Drone'ler. Biyolojik harp ve biyo saldırılar. Modern çağın yeni savaş enstrümanlarıdır. Bunu da bir kenara yazın. Topla,tüfekle savaş devri bitti. Psikolojik savaşlar, propaganda,enformasyon savaşı etki ve nüfuz ajanlığı, algı yönetimi, biyolojik savaşlar, doğal afet harp savaşları, örtülü operasyonlar.Evet bu saydığım savaş türleri pek bilinmez ama perde arkasında yarı açık,yarı örtülü bu savaşı devletler sürdürürler.Bizde ülke olarak bu savaşın içindeyiz ve üzerimize her alandan saldırıyorlar.Operasyon çekiyorlar. Ajanlar artık saha da değil masa başında, sosyal medya sayfalarında algı operasyonları ile zihinleri işgal etme savaşı vermektedirler.

Corona virüsü ile karşı karşıyayız. Hubei eyaletinde yer alan Wuhan şehrindeki “Huanan” isimli bir deniz ve et ürünleri pazarından kaynaklandığı düşünülen yeni virüsün, daha önceki yıllarda salgına neden olan SARS ve MERS gibi korona tipi virüs ailesine mensup olduğu belirtiliyor. Hatırlarsanız değerli okuyucular bir ara ekranlara yansıyan hatta sosyal medya da toplu ölüm videoları ve toplu halde gömülen covid 19 virüsünden yaşamını yitirmiş insanların videolarını peş peşe sosyal medyaya servis etmişlerdi.

 

Dünya genelinde. Virüsten dolayı sokakta düşerek ölen insanlar vardı. Şu an Virüs bulaşan insanlar ayakta atlatıyor.Sistemli bir biçimde, kamuoyuna korkuyu pompaladılar ekranlarda sosyal medya hesaplarında, hatta ve hatta ülkemizde bir çok bilinen yazar, çizer tayfa gündemde kalmak için popüler olmak için. Aşı konusu ile insanları korkutmaya başladılar.

Zaten sistem insanları, Tüketim kültürü ile kredi ve kredi kartları ile GDO'lu gıdalar ile kontrol ediyor. Ekranlarda gündem olmak için korku pompalamayın. İnsanlık küresel sistemin elinde geçim sıkıntısı ile kredi ve banka borçlarından dolayı zaten sistemin elinde.

Oyun çok büyük. Microsoft’un kurucusu Bill Gates ,2 yıl önce söyleşi yaptığı bir tıp dergisinde, 10 yıl içinde bir Virüsü’nün yayılacağını ve 30 milyon insanın öleceğini vurgulamıştı.

Gati Allience ( Dünya Nüfusunu 500 milyona düşürme vakfı) vakfının başkanı Bill Gats’in açıklamaları çok manidardır. Dünya da birileri düğmeye bastı. Kaostan düzen çıkartacaklar. Toplumun Algısı bir virüs ile değiştirildi. Zihinler hipnoz edilmişçesine yönlendiriliyor. Küresel sistem kendisini formatlıyor .Yeni Dünya Düzenine geçişte ilk aşama. Virüs ve kontrollü kapanma oldu. Tüm dünya da insanlık sistemli bir biçimde kontrol altında.

Aylardır dünya gündeminin ilk sırasını meşgul eden korona virüs salgınının ne zaman sona ereceği sorusu sorulurken salgının geride nasıl bir etki bırakacağı da merak ediliyor. Birçoklarına göre salgının dünya ekonomisi üzerinde kalıcı etkisi olacak. Virüs ile birlikte yeni pazarlar oluştu. Alışveriş, gıda, eğitim, bankacılık aklınıza ne gelirse bir çok işlem dijital ortama döndü. Dijital pazara ayak uyduran firmalar ayakta kalacak. Bu çağa ayak uyduramayan teknolojiden ve yenilikten uzak duran irili,ufaklı firmalar kapanacak.

Sıralayacaklarımı araştırmanızı istiyorum değerli okuyucular.

Bu virüsün destekçisi Rockefeller Vakfı mı? Acaba Bill Gatesi bu konuda sahaya mı sürdüler. 2018 yılında Bill Gates yaptığı söyleşide algı yaparak dile mi getirdi. İngiltere, ABD ve Almanya bu ülkelerin yöneticileri ve Avrupa konseyine bu proje onlara tek tek gösterildi mi. Bunların cevabını siz değerli okuyuculara araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Son olarak, Artık eski normale dönemeyiz. diyenlere inat . Biz eski normale döneceğiz.

Felaket senaryoları çizenlere inat. Biz normal yaşamımızı sürdüreceğiz. Onların değil ALLAH’IN dediği olur.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum