1. YAZARLAR

  2. Burak İĞLİKÇİ

  3. TÜRKİYE PETROLLERİ
Burak İĞLİKÇİ

Burak İĞLİKÇİ

Yazarın Tüm Yazıları >

TÜRKİYE PETROLLERİ

A+A-

Dünya milletlerinin başına bela olan Kara altın; Petr-Oil (Petrol) Kaya Yağı anlamına gelen petrol, dünya genelinde gelmiş geçmiş tüm milletlerin, tüm devletlerin başına büyük ölçüde belalar açmış, iç ve dış bazlı savaşlara sebep olmuş ve tabi doğal olarak ta, ülke halkının belli bir nüfusunun katline sebep olmuştur ve sadece bununla da sınırlı kalmayıp, ülke halkı ve devlet olarak ta, manda sistemine bağlanmış ve/veya ülkenin sınırlarının değişip yeniden çizilmesine, daha da vahimi bir ülkeden özerk olarak, bunun en açık örneği olarak, yakın tarih buna tanıklık etmektedir. Irak işgali bunun en açık örneğidir.

 

Dünya Petrollerinin büyük bir yüzdelik rezerve oranı tartışmasız Ortadoğu coğrafyasındadır. Petrol üzerine yapılan savaş ve yaptırılan iç karışıklıklar genelde %99 oranında Ortadoğu coğrafyasıdır.

Ortadoğu bugün bir "Cehennemi" andırmaktadır. Bu oyunun baş aktörleri olan "Cehennem Melekleri" (Hell Angel's) ise dünyaca ünlü petrol şirketleri tröst olan tanıdık iki ünlü marka, tüm bu oyunu finanse etmektedir. Irak petrol nehirlerinin Kuveyt'e akmasından dolayı ilk önce Kuveyt Emiri ile oturduğu müzakere/pazarlık masasında önce kendisine katılmayı teklif etti. Emir, katılım isteğini geri çevirince, işgal kaçınılmaz olmuştu. Zira, Kuveyt petrolünün büyük bir kısmı BP= Britsh Petrol kontrolündeydi. Ve aynı zamanda, Emir de, Dahil olmak üzere tüm Arap coğrafyasındaki yönetici liderler ki, bunlar Kral, Prens, Emir gibi v.d. tüm paraları İsrail menşeli Yahudi banker ve bankaların elindeydi. Dolayısıyla Kuveyt'e Batı Dünyası sahip çıktı. Irak şu veya bu bahaneyle dağıtıldı. Asıl amaç petrol değildi. Büyük İsrail'in kurulması için önceden tasarlanan Büyük Ortadoğu Projesinin hayata geçirilmesiydi.

 

Türkiye'de bu projenin bir ayağını oluşturuyordu.

I.Dünya Savaşı'nı hatırlayacak olursak, savaşa Almanya ile beraber girdik ve buna karşın ülke içinde demiryolu projeleri de Almanlara verildi. Fakat, yapılan demiryollarının sağında ve solunda belli metreler içindeki çıkarılacak olan her türlü maden yani yeraltı kaynakları da bu demiryolunu yapan Alman Şirketi'ne kalacaktı veya belli bir yıllığına işletme ve imtiyaz hakkına sahip olacaktı.

O dönemki, demiryolları haritalarına bakılacak olursa ortaya asimetrik bir proje çıkar. Araştırıldığında ne gibi maden yataklarının yanından geçtiği de anlaşılacaktır. Uzun zamandır Türk hükümetine dayatılan sözde bir Kürdistan haritası gündeme getirilmektedir. Bu haritaya göre Türkiye'nin doğu bloğundaki bir kısım vilayeti de kapsamı içine aldığı görülmektedir.

Osmanlı İmparatorluğunun Padişahı Abdülhamit Han, döneminde bir "Türkiye Petrolleri" haritası çizdirmişti. Bu haritadaki Türkiye Petrolleri de bugün Türk Devleti'ne dayatılan sözde Kürdistan Haritasıdır. Her iki haritayı da üst üste koyarsanız bir şablon gibi Türkiye'nin Petrol yataklarının olduğu coğrafyayı görürsünüz. Bu tezi, Türkiye içinde savunan kukla maşalara bakarsanız hiç de savundukları Kürt halkına kurulacak olan Kürdistan davası savunucularının hiç birinin Kürt olmadığı da görülecektir. Bakın araştırın PKK’ yı kuranlar Kürt değildir. Bir soylarını araştırın şaşıracaksınız. Bir İpucu, bu örgütleri kuran grupların çoğu Süryani ve Yezidilerden oluşturulmuştur.

Medyada ki Barzani’nin açıklaması size kanıt olsun . Barzani bile Yahudi olduğunu açıkladıktan sonra geriye ne kalıyor.


Oyun büyük.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.