Prof. Dr. Mehmet BİREY

Prof. Dr. Mehmet BİREY

Dışarıya göz kırpanlar var!

Dışarıya göz kırpanlar var!

Kırk bir yıldan beri terörle çok yoğun mücadelemiz var.

Bu mücadele bir taraftan terör örgütüyle yapılıyor gibi görünse de aslında bütün Türkiye düşmanlarıyla yapılmaktadır. Teşhis böyle konunca çare de şüphesiz buna göre aranacaktır. Bu mücadele adeta emperyal güçlerle örtülü bir savaş mahiyetindedir. İçeride ve dışarıda emperyal güçler maşa olarak terör örgütünü kullanmaktadır. Çatışmanın boyutu, parametreleri ve terör örgütlerine verilen silah, eğitim ve istihbarat desteğine karşı içeride milli birlik içinde, siyaset üstü bir anlayışla vatanın bütünlüğü, milletin beraberliğinin devamını sağlamak ve terör belasından milletçe kurtulmak için milletimizin iktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan terörün ve terör örgütünün karşısında konumlanmaları önemlidir, gereklidir ve sorumluluk gereğidir.

Biz tarafsız değiliz, devletimizin, milletimizin, ülkemizin, değerlerimizin, güvenliğimizin ve insanlığın tarafındayız, bu anlamda taraflıyız. Bir taraftan güvenlik güçlerimizin gece gündüz, yaz kış demeden emperyalizmin silahlarına karşı canları pahasına terörle mücadele ederken, bir kısım siyasi parti ve çevrelerin sorumsuz, ilgisiz ve tarafsız gibi hal içinde bulunmaları ve terör örgütünün siyasi uzantısı olan partiye açık destek mahiyetindeki tutum ve davranışları tarafsızlık değil, terör örgütünün tarafında olmak ve terör örgütünün destekçisi olan dış güçlere sempatik görünmektir. Nasıl oluyor da terör örgütüne her türlü yardımı yapan malum dış çevreler hakkında sürekli ve gerekli tedbir ve tepki içinde bulunmuyorlar, nasıl oluyor da içerideki terör örgütünün kamplarına gidip gerekli talimatları alan malum kişilerle ilişki içinde bulunuyorlar?

Burada, her metrekaresi şehit kanlarıyla sulanan bu vatana karşı sorumluluk nerede, her gün şehit olan gençlerimize karşı sorumluluk nerede, şehit annelerine, gazilerimize karşı sorumluluk nerede? Herkes içeride farklı partilerde siyaset yapabilir, bu farklı siyasi anlayışımızın gereğidir. Ancak devletimizin ve milletimizin âli menfaatleri siyasete kurban edilemez!

Terör karşısında durduğumuz yer bir turnusol kağıdı gibi niyetimizi, hassasiyetimizi, sempatimizi veya teröre karşı nefretimizi gösteren bir spekturumun renkleri durumundadır. Bu spektrumun analizi açıktır, bellidir ve bilinmeye devam edilecektir.

Dışarıya göz kırpanlar var, farkındayız!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Prof. Dr. Mehmet BİREY Arşivi