1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Mehmet BİREY

  3. İçimize bakalım!
Prof. Dr. Mehmet BİREY

Prof. Dr. Mehmet BİREY

Ankara Ünv. Fen Fak. Fizik bölüm
Yazarın Tüm Yazıları >

İçimize bakalım!

A+A-

İçerde Türk milletine karşı bir geniş koalisyon var. Ben yıllardır bu kanaatteyim. Bunların organizasyonları geniş bir spektrum oluşturuyor. Temel hareket noktaları mümkün olduğu kadar tabanı geniş tutarak stratejik noktalarda iradeyi ellerinde bulundurmaktır. Bunlar; bölücü örgütleri desteklerler, fırsat bulduklarında kadrolaşırlar ve kadrolaşırken kadrolara Müslüman Türk gelmemesi için çok titiz davranırlar. Özellikle büyük üniversitelerdeki kadrolaşmalarının temelinde bu kararlı tutum vardır.

Bunlar elli yıldır gördüğüm kadarıyla birçok eğitim kurumunu ideolojilerinin kaleleri haline getirmişlerdir. Bugün TBMM'ye kadar gelmiş olan bölücülük ve Türk devletine karşı hasmane beyanatlar maalesef geniş, sistemli ve uluslararası destekli bir organizasyondur.

Kendini bu milletin bir ferdi olarak gören herkes, Türk devletine ve Türk milletine düşmanlık yaparak teröre destek verenlere, bölücü ekalliyetlerle içerde faaliyet yürütenlere karşı konumlarını tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde belirlemelidirler.

Dışarda ülkemiz aleyhine karar alan merkezlere karşı bu ülkenin her türlü imkanlarından sonuna kadar faydalanan ve ülkemizin birlik ve beraberliğinden yana olanlar, kötü niyetli olduğu her halinden belli olan unsurlara karşı tepkilerini koymalı ve bu davranışı siyaset üstü bir anlayışla pratiğe dökmelidir.

Şunu iyi bilelim ki; problemimiz sadece teröristler ve onların siyasi uzantılarından ibaret değildir. Ülke genelindeki siyasi partiler, sanat çevreler, sivil toplum örgütleri, iş çevreleri gibi geniş bir yelpazede planlı ve programlı olarak Türk milletinin tarihi düşmanlarına hizmet eden unsurlar mevcuttur.

Şunu da iyi bilelim ki, biz tarih içinde milyonlarca can verdik, bugünkü Ermenistan bizim topraklarımız üzerinde kurulmuştur. Tarihte İrevan Türk Cumhuriyeti'nin bir şehri olan İrevan bugünkü Erivan'dır. Ayrıca Ermeni çetelerin çocuk, kadın, yaşlı demeden camilere doldurduktan sonra yakarak şehit ettikleri, topluca katlettikleri toplu mezarlar tarihi bir gerçektir.

Bir tarihi gerçekte, Türkiye Ermenilerin en rahat yaşadıkları topraklardır. Ermenistan'da bir Türk'ün konuşması mümkün mü? Bizde Ermeni vekillerin olmadığı meclis bulunur mu?

Dünya üzerinde en büyük katliam ve soykırıma muhatap olmuş millet maalesef Türk milletidir.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.