1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Mehmet BİREY

  3. Terör makinasına benzin taşıyanlar
Prof. Dr. Mehmet BİREY

Prof. Dr. Mehmet BİREY

Ankara Ünv. Fen Fak. Fizik bölüm
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör makinasına benzin taşıyanlar

A+A-

PKK terör makinasına sadece Türkiye’nin önünü kesmek isteyen malum güçler benzin taşımıyor, içerde de terör makinasına benzin taşıyan çok odak var. Bu odaklar da sadece ülke içindeki PKK ve siyasi uzantısından ibaret değil.

Ülke içinde çeşitli sermaye çevreleri, akademisyenler, basın mensupları, sanat çevreleri, yazar çizerler ve kripto yapılar çeşitli imkanları kullanarak terör örgütüne destek oluyorlar. Onlarca yıldır eğitim yoluyla, sanat faaliyetleriyle Türk milletine, vatanına, tarihine, örf ve adetlerine, ahlaki değerlerine düşman olan nesiller yetiştirildi. Bu yapılar vatan duygusu, bağımsızlık, millet ve devlet sevgisinden uzak adeta dünya vatandaşlığı özleminde olup ülkemizi kuşatan emperyalist güçlere hak verecek kadar yabancılaşmış yapılardır. Bu yapılar medeniyet coğrafyamız üzerinde emperyalist güçlerin operasyonlarından rahatsız olmadıkları gibi ülkemizin Türk vatanı olan Karabağ, Libya, Doğu Akdeniz, Suriye ve Irak'ta beka meselesi olan faaliyetlerimizin karşısında yer almakta ve ülkemizi emperyalist güçlere ispiyonlayacak kadar pervazsıza davranabilmektedirler.

Bu çevreler sadece teröre destek vermekle kalmayıp içeride milli bir eğitime de en az altmış yıldır direnç göstermektedirler. Bu yapılar Türk milletinin tarihine saygıyı, bu vatan topraklarının suyunu içip havasın teneffüs etmenin şükrünü, bu ülkenin bütün imkanlarından sonuna kadar yararlanmanın vefa ve sadakatini içselleştirememişlerdir. Bunlar gördüğüm kadarıyla bu toprakları bir vatan olarak görmek yerine talan edilecek topraklar olarak görüyor ve bu vatana düşmanlık yapan herkesin yaktığı yangına benzin taşıyorlar. O kadar bir kin ve nefret içindeler ki terör örgütünün ormanları yakmasını dahi kınamıyorlar. Suriye'de Bayır Bucak Türklerini, Karabağ'da Azerbaycan Türklerini ve Libya'da Koloğlularını terörist olarak görüyor ve Esed'in, Hafter'in ve Zoro Balayan'ın yanında yer alıyorlar. Bunlar kimler ve kimlerin yanında Yer alıyorlar. Bunlar zaman zaman ülkemizi bazı merkezlere nasıl şikâyet ediyorlar!

Biliyoruz ki bünyemizi güçlendirmek için milli değerlere, ilmi ahlaka, bilimsel gayrete ihtiyacımız vardır. Adaletli ve ahlaklı bir millet olmamız bizi güçlü ve müreffeh kılacaktır. Sanayi ve teknolojiyi ihmal etmeden her alanda imkanlarımızı doğru değerlendirmeli eğitim, sağlık, istihdamı artırıcı, geçim sıkıntısını azaltıcı çalışmaları hızlandırarak yola yürümeliyiz. Sanayi ve teknolojide, bilgisayar, elektronik, ileri teknolojiler ve nano teknolojiye büyük önem vermeliyiz. Bölücü teröre karşı birlik olmalı, yanan ana yüreklerine su serpmeliyiz, ferasetli olup terör makinasına benzin taşıyan iç ve dış terör destekçilerinin olduğunu iyi bilmeli ve feraset sahibi olmalıyız. Her şey kolay bulunabilir ancak vatan kolay kolay bulunmaz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.