1. YAZARLAR

  2. Burak İĞLİKÇİ

  3. Zombi kafası uyuşturucu
Burak İĞLİKÇİ

Burak İĞLİKÇİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Zombi kafası uyuşturucu

A+A-

Küreselleşen dünyada geçmişten,günümüze her dönem uyuşturucu ve kimyasal maddeler varlık göstermişlerdir.Uyuşturucu baronlarının  ve çeşitli gizli servis ve terör gruplarının para ve geçim kaynağı uyuşturucu maddeler olmuştur. Millet olarak ne gibi önlemler alıyoruz diye sorup  düşünmemiz gerekiyor. Bonzaiden daha tehlikeli  ve  etkili  bir uyuşturucu piyasaya sürüldü flakka isminde. Kullananlarda zombileşmiş etkisi yaratıyor. Diğer uyuşturucu maddelere  nazaran etkisi çok  ileri  düzeyde. Düşünüyorum yıllar  önce  zombi tarzı filmler ve oyunlar mevcuttu. 21 'nci yüz yılda ise bu maddeyi içen veya kullanan otomatikman kobaylaşmış  zombi tarzı filmlerde ki insanlar gibi tepkiler  veriyorlar. Bu aslında şeytani düşünen baronların, gençliği  çökertme  planıdır. Gerek dış  basın ve medya gündeminde aynı zamanda  sosyal  medya üzerinde  dahil  hızlıca yayılan flakka isimli maddenin insanlar üzerindeki etkilerini gösteren videolar  mevcuttur. Daha doğrusu kullananlar üzerinde  etkisini  gösteren  gerçek videolar, haberler mevcuttur. İnsanları Gerçek  Zombilere  Dönüştüren Uyuşturucu, Dünyaya Yayılıyor.Daha bonzai denilen illete kaç kurban verdik. Devamında ise  bu flakka adlı madde de piyasaya çıktı.Millet olarak önlem almalıyız. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarınızla arkadaş olun onlara güvenin, güven verin ki ailesinden başka kimsenin olmadığını anlasınlar sokaklar acımasızdır. Haberlerde neler duyuyoruz.Çevremizde olanlara şahit oluyoruz. Görüyoruz.


Mantıklı  düşünür isek  yıllar  önce zombi  filmleri vardı, ve zombi oyunları vardı. Böyle bir algı oluşturuldu devamında da zombileştiren maddeyi sürdüler piyasaya ve  piyasada algı yapıp insanları kıyıma başladılar. Dünya nüfusu  hızlıca artıyor. Bu kadar insanı yönetmek için.Yıllardır planlar yapıldı, kıyımlar yapıldı,katliamlar yapıldı.Bir nevi uyuşturucu maddelerde insan kıyımıdır. Bu maddeyi kullanan birey de gözlenen ve  üzerinde etkisi, insanlar da şiddetli bir paranoya hali, bilinç kaybı, zombi gibi davranışlar sergileme ve insan üstü güce neden olmaktadır. Kullananı aşırı güçlendiren flakka, insanın vücut ısısını zirveye çıkartır her uyuşturucuda olduğu gibi acıya karşı duyarsızlaştırır. Sosyal medyada flakka kullananların videoları mevcuut izlediyseniz. Video'da genç bir çoçuk  otobüs  camına  kafa atıyor. Flakka değil aslında nereden bakarsanız bakın, uyuşturucunun her türlüsünün ne kadar kötü ve ne kadar kalıcı etkiler bıraktığı ortada.


Türkiye'de önlem alınması gereken konulardan biride uyuşturucu maddelerdir. Toplumsal sorundur. İl ve  ilçe  emniyet  müdürlükleri'nin narkotim okul önlerinde bulunan önleyici hizmetleri  takdir  edilecek  bir durumdur. Narkotim'den okul  önlerinde uyuşturucu denetimi ile gençleri ve aileleri bilgilendirmesi bu faaliyetlerin devamında  artması gerekir sıklıkla mahalleler metruk  yerler ,büfe ve kafeler'de dahil önlem alınması gerekir.
Uyuşturucu  madde  denilmişken değinmeden  geçmeyelim 1950 yıllarında, CIA ve LSD deneyini anlatım sizlere,  Fransa'nın  güneyindeki  bir  köyde  yaşayanlar  60  yıl  önce  bir gün aniden halüsinasyonlar görmeye başladılar. Bazılarının sonu akıl hastanesinde bitti, bazıları ise yaşamını yitirdi. Olayın arkasında korkunç bir deney çıktı. Araştırmaya göre, CIA, köylülerin ekmeğine halüsinasyon ve histeriye yol açan LSD kattı.16 Ağustos 1951'de yaşanan ve 'lanetli ekmek' (Le Pain Maudit) olarak tarihe geçen olayda beş kişi öldü ve yüzlerce kişi korkunç halüsinasyonlar  görerek çıldırdı. Yaşanılan  bu savaş bir nevi biyolojik savaştır. Almanya'nın da ikinci dünya savaşı'nda askerler  ve  siviller üzerine içlerinde hardal gazı, radyasyonlu  maddeler  olan  halüsinasyona  sebep  olan  ilaçların verildiğinde bilinmektedir. Asıl sorum şu ki 1950 den bu yana  CIA ve benzeri ülkelerin , istihbarat kuruluşları, bu çalışmalara  son mu verdi. Yoksa ilaçlar ve benzeri kimyasal maddeler üzerinden  yaşadığımız bu yüz yılda toplum ve insanlığın üzerinde kirli deneyler yapılmakta mıdır? Asıl sormamız gereken soru budur.
Günümüze bakar isek, bonzai  devamına  ise  flakka zombileştiren madde derken demek ki halen  bu tip deneylerle toplumları  Mankurtlaştırıyorlar. Birey kendisine yabancılaşarak, yani benliğini kaybederek başkalarının kölesi oluyor. Maddeye veya çeşitli telkinlere bağımlı kalıyor. Son  zamanlarda dizilerde de  farkındalık  oluşması için  flakka  konusu, Arka  Sokaklar dizisinde  işlenmiştir. 

Farkında olalım. Küreselleşen dünyada gençlerimiz hibe olmasın. 

 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum